גליונות אחרונים:

l240.jpg
l240.jpg
l240.jpg

עיניים - עיתון יסודות תרבות ומדע לילדים

התוכן והמבנה של 'עיניים'

'עיניים' הוא עיתון רב-תחומי מבית קבוצת 'הארץ', המיועד לילדים בגילים שבין שש לשלוש- עשרה. כל גיליון של עיניים מיוחד לנושא מרכזי אחד, והנושא הזה נדון במגוון רחב של נקודות מבט.
התכנים, הפעילויות וההתנסויות ש'עיניים' מציע לילדים הם באיכות גבוהה, וההיבטים החזותיים מודגשים בו. הקריאה ב'עיניים' מגרה את סקרנותם של הקוראים, מעוררת בהם עניין ומעשירה אותם בתחומי התרבות, המדע, האמנות, הטבע והיצירה.
העיסוק בנושא המרכזי בא לידי ביטוי בחידות, בכתבות, מאמרים, קומיקס, סיפורים, בימות ליצירה ועוד, וכך כל אחד יכול למצוא בו את מה שמעניין אותו במיוחד.


גיליון של 'עיניים' מעודד את הילדים לפעילות אישית ומשפחתית. ילדים אוהבים לחזור אל הגיליונות שוב ושוב במשך שנים רבות, לקרוא בהם, ליצור בהנחייתם ולמצוא בהם עניין מחודש.
בתכנים המתפרסמים ב'עיניים' משתתפים כותבים, מאיירים, צלמים ויוצרים מומחים וחוקרים בעלי שם בתחומם. התכנים שהם מגישים מעובדים ומותאמים לילדים בלי להתפשר על איכותם ולהוריד את רמתם.
בכל גיליון של 'עיניים' שישים וארבעה עמודים. איכות ההפקה גבוהה ומוקפדת ביותר.

תפיסת העולם של 'עיניים'

עיניים' מתייחס לקוראיו כפי שהורה מתייחס לילדיו. מטרת הירחון היא להרחיב את אופקיהם של הילדים בסביבה מוגנת, לחשוף אותם לרעיונות חדשים ולעורר בהם חשיבה עצמאית ויצירתית. בתקופה שבה העולם הולך ומתמסחר, 'עיניים' הוא כתב עת נועז אך חף מגימיקים, מרדיפה אחרי מדרוג (רייטינג) ולכן אינו פונה אל המכנה המשותף הנמוך שנתפס לעתים בטעות כ'טעם הקהל'.
אנחנו ב'עיניים' מאמינים שילדים והוריהם צמאים לתוכן איכותי, חינוכי וערכי.

ההיסטוריה של 'עיניים'

עיתון הילדים 'עיניים' נוסד כאחיו הצעיר של כתב העת לנוער ומבוגרים של מוזיאון ישראל 'משקפיים'. הגיליון הראשון הופיע בחודש נובמבר 1994 ונושאו היה 'נייר'. יוזם כתב העת, תמיר ראונר, הקים את 'עיניים' והוא עורך אותו מאז ועד היום. שלושת הגיליונות הראשונים של 'עיניים' יצאו לאור בשיתוף עם אגף הנוער של מוזיאון ישראל, ומן הגיליון הרביעי ואילך הוא יוצא לאור בקבוצת 'הארץ'.

מדורים קבועים

בכל גיליון של 'עיניים' מושקעים מחשבה ועבודה כאילו היה הגיליון הראשון: התבוננות מעמיקה, עיניים רעננות ועשייה פתוחה ולא מקובעת שמאפשרות שינוי והתפתחות מגיליון לגיליון. את העוגן המוכר מספקת שורה של מדורים קבועים ואהובים, חלקם הגדול מבוסס על הפעלה של הילדים ועל אינטראקציה עם הקוראים. הפניות נוחות באתר האינטרנט של 'עיניים' מאפשרות תגובה קלה של הילדים אל המדורים האינטראקטיביים