הזמינו מנוי חודשי
ללא התחייבות

הזמינו מנוי חודשי לעיתון לילדים עיניים

עיניים עיתון ילדים

  הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר  |  דף הבית
 
BrainPop


 
אתם מוזמנים להמציא המשך ל 'סיפור שאינו נגמר' המופיע בגיליון 242 בנושא עצם. מבחר מן ההמשכים שלכם יפורסם כאן ובעיתון 'עיניים'.
  שמי הפרטי
  שם המשפחה שלי
  אני
  הגיל שלי
  מספר הטלפון שלי
  הכתובת שלי
  היישוב שלי
  האימייל שלי
  זה הסיפור שלי*
  *לא יותר מ-50 מילים
 
מבחר מההמשכים ששלחתם :
 
הם מצאו עוד עצמות ולקחו אותן להמון בדיקות ובכל בדיקה אמרו ”זה טירנוזאורוס רקס” והם לא האמינו להם וכשהם חזרו לאתר הבנייה עמד שם המומחה ואמר ”זה סיפוריזאורוס מקס” ואביבה האמינה לו. ואבנר שהתעייף מהבדיקות - השתגע!!!
אורן הירש בן 9

”הם עצמות שאנחנו חייבים לבדוק אותם ולכן צריך לחפור ולהוציא את כל העצמות” אמרה אביבה בחוסר סבלנות. היא אספה את התיק הפנתה את הגב ואמרה לאבנר ”ביי אני חייבת ללכת” למחרת הגיע אבנר לאתר הבנייה וראה את אביבה עומדת ממש ליד המקום בו התגלו העצמות. אביבה החזיקה בידה את חפירה וביד השניה זכוכית מגדלת היא בדקה מקרוב את אחת העצמות הרימה את הטלפון וצלמה את העצם. ” יש לי רעיון גאוני! אנחנו נוציא את העצמות ונציג אותם בלובי של הבניין. נקרא לבניין ”בית הדינוזאור” ונעלה את מחיר הדירות” 3 שנים לאחר מכן הוקם הבנין ובנצי קצמן נהיה מולטי מליארדר.
איתן בוגוש בן 8.5

אביבה חקרה בסתר את העצמות וגילתה שהעצמות היו של חייזרים ופתאום בום! טראח! נחתה צלחת מעופפת במרפסת, אביבה רצה לראות. זה היה חייזר והוא ביקש את העצם תמורת }€~$%~^}$}$<[$[^[${^${^[^ • שזה גוגול (אחד עם מאה אפסים) שקלים אצלינו ואביבה הסכימה, ולמחרת אבנר ביקש את העצם, אביבה סרבה ואבנר נעשה פושע כי לא קיבל מספיק כסף ויום אחד אבנר איים על אביבה ואביבה הביאה לו את העצם המזויפת שקשרה לעצם. אבנר זרק את העצם ונפל איתה לבור ומת ואביבה ניצחה.
יונתן רז בן 8

אבנר הצליח לשכנע את אביבה שהעצמות האלה לא חשובות. כשהוא הלך לביתו הוא הביא את העצמות לאשתו הפלאונטולוגית והיא בדקה אותן. היא אמרה:” אני רואה שבעצמות האלה יש את האיזוטופ פחמן 14 בכמות גבוהה, סימן שהעצמות האלה בנות 80 שנה. וגם העצמות האלה של בני אדם, לא של דינוזאורים. למחרת אבנר ואביבה חשבו של מי העצמות האלה יכולות להיות. ואז הגיעה תגלית חדשה: מצאו עצמות של דינוזאורים מתחת לעצמות של בני האדם. אבנר ואביבה הסיקו שאלה עצמות של מהנדס שניסה לבנות שמה בנין לאבא של בנצי קצמן ובגלל שהוא מצא שם עצמות של דינוזאורים הוא זרק את העצמות שלו לבור שם. וכך בנצי קצמן הושם בכלא ואבנר ואביבה התעשרו מהגילוי של העצמות האלה.
אמיר לנג בן 9

”אין לי שמץ!”, ”אתה עומד לשמוע ממני. תתכונן למוזיאון הכי גדול שתראה!” ובאמת, אחרי כשנה אביבה הקימה עם מממן מצליח ומהנדס מוכשר מוזיאון יפה וגדול. העצמות התפרסמו לתקשורת ולעיתונות, וכולם באו לראות את המוזיאון הגדול של אביבה. בזמן שאף אחד לא קנה אף דירה מהבניין של בנצי ואבנר.
ליבי ברגר בת 12.7

”נצטרך להזעיק את הארכאולוג ביל תייאמן”' אמר אבנר לאביבה. כשביל מגיע הוא צועק:”לא יאמן! לא יאמן!” אבנר שואל מה קרה זה סתם עצמות של זומבי שהיה פה לא מזמן. אבנר ואביבה מסתכלים אחד אל השני ובורחים ובזמן בריחתם עדיין שומעים את צעקותיו של ביל: ”לא יאמן!”.
טים אנדרייב בן 11

בנצי הצליח לשכנע את אביבה לא לספר על כך לאיש. אך יום אחד נפל אל תוך הבור ומת. כעבור 5000000 שנים, הרבה אחרי שכבר הרסו את אותו בניין, צאצא של אבנר וצאצאית של אביבה חפרו שוב באיזור וגילו את עצמות בתוך הבור. הם לקחו את עצמות הדינוזאור למוזיאון, ואז הצאצאית של אביבה אמרה: ”הי, אלו עצמות בן אדם! אולי נחקור של מי הן?” ואילו הצאצא של אבנר אמר לה ”עזבי בואי נזרוק אותן לפח, זה בטח לא של מישהו חשוב”.
נגה פרי בת 5.5

”הממם, האמת זה נראה כמו העצמות של סבא של סבא של סבא שלי” אמר אבנר. ”ואיך אתה יודע שהעצמות הן של סבא של סבא של סבא שלך?” שאלה אותו אביבה (שקצת נעלבה שלא משתפים איתה פעולה) ”את האמת, לא יודע” ”אז למה אמרת?!” ”גם את זה אני לא יודע”.
אלה קרן בת 9

זאת עצם של... אממ... כלומנוזאור. כן כלומנוזאור היא חיה מיוחדת ופרה פרה היסטורית שהייתה עוד לפני הדינוזאורים. אומרים שכדור הארץ היה מלא בכלום, סליחה כלומנוזאורים, אז זאת עצם לא כל כך חשובה. טוב... אז כנראה שלא נוכל למכור את העצם בעבור 12000000000 שקל במוזיאון המדע...
רועי ארבל בן 11.5

פתאום כשבחנה שוב את העצמות אביבה הבחינה בטביעות אצבעות על העצמות! כיצד זה ייתכן? הרי לא היו אנשים בזמן שהיו דינוזאורים! היא חזרה למקום בו מצאה אותם וראתה שהבור מלא בטביעות נעליים שאינם נעליים של פועלים אלא של איש עסקים ממולח. אבנר ואביבה הבינו שבנצי המושחת מפזר עצמות דינוזאורים מזויפות באתרי הבנייה שלו כדי לקבל עבורן כספים. הם דיווחו על כך למשטרה שבאה לעצור את בנצי במהרה.
גל פרי בת 7

לא יודע אולי של פיל? אמר אבנר. גם אם זה של פיל, אמרה הביבה אי אפשר פשוט להתעלם. טוב, פשוט נשאל את בנצי קצמן. התברר שבנצי קצמן חובב דינוזאורים ושהעצמות הן של דינוזאורים. אבנר והביבה קיבלו כסף טוב.
סיני אשל בן 11.5

אבנר אמר: ”אם את רוצה לדעת, תצטרכי לקבור את העצמות בבור עד מחר בבוקר.” למחרת בבוקר, הוא אמר שצריך לחכות עוד לילה וחודש שלם המשיך לומר זאת. לילה אחד, לאביבה נמאס לחכות. היא יצאה לבור העצמות כדי לקחת אותן. אבל היה שם עוד מישהו. המישהו הזה היה אבנר. אבנר ואביבה רבו על העצמות. פתאום הם שמעו רעש. לפתע, טוני, הכלב של בנצי, עשה זינוק אדיר אל העצמות וברח אל שמי הלילה. מי יודע, אולי הוא עוד יביא את העצמות למוזיאון.
עפרי קדר בת 9

אבנר אמר: ”אם את רוצה לדעת, צריך לקבור את העצמות האלה למשך כל הלילה.” כל יום אבנר אמר את אותו הדבר. לילה אחד, לאביבה נמאס לחכות. היא התגנבה לבור עם העצמות בכוונה למסור אותן למוזיאון. אבל היה שם עוד מישהו. והמישהו הזה היה אבנר. אביבה ואבנר נלחמו על העצמות והם לא שמו לב שמישהו לוקח להם בשקט את העצמות. זה היה טוני, הכלב של בנצי. מי יודע, אולי הוא ימסור אותן למוזיאון..
עפרי קדר בת 9

”רק רגע! אני מכיר את העצמות האלה” אמר אבנר, ”באמת?!, איך?” שאלה אביבה ”אלה העצמות של הכלב שלי!”אביבה מסתקלת אלב באי-אימון ואומרת ”אתה צוחק עלי!?”.
יאיר סאקס בן 13

אוקיי! בסדר! אלה עצמות של דינוזאור. אבל אסור לעכב את בניית המבנה!” אמר אבנר. ”רגע אחד.... אני חושב שיש לי רעיון!” אבנר סיפר את הרעיון לבנצי והוא הסכים, וכך נבנה בתל אביב מוזיאון הדינוזאורים הגדול בעולם, שהוא גם מלון, בגובה עשרים ושלוש קומות.
רן קורן בן 11

אבל אבנר,זאת תגלית היסטורית!” אמרה אביבה. ”אולי זו תגלית הסטורית, אבל זה יעכב את הבנייה.” ענה אבנר. אבל סקרנותה של אביבה גברה. באותו הלילה קמה אביבה והלכה לאתר הבנייה. היא לקחה את העצמות הנדירות והביאה אותן לחברתה הפָּלֵאוֹנְטוֹלוֹגִית (חוקרת דינוזאורים) ”אני לא מכירה את העצמות האלה...” אמרה חברתה. ”יכול מאוד להיות שגילית זן חדש של דינוזאורים!” הן לקחו את העצמות למומחה בעל שם, והוא אכן אישר שמדובר בזן חדש של דינוזאור. הם שלחו את העצמות למוזיאון. אביבה נהייתה מפורסמת וקיבלה מליוני שקלים, ואילו המהנדס אבנר נשכח.
אוריה חדד בן 9.5

לפתע עיניה של אביבה נפערו. ”יכול להיות שאולי גילינו מין של דינוזאור שחדש למדע?!”. אבנר אמר, ”טוב, השתכנעתי, אולי אם זה מין חדש של דינוזאור יקראו אותו על שמי”. והם הלכו להודיע לקצמן. כשסיפרו לקצמן על מה שקרה הוא צעק בשמחה ”ידעתי! ידעתי!”. אביבה ואבנר בהו בו, מבולבלים. ”מה?” שאלו שניהם. קצמן הסביר: ”אני מממן פרויקטים של בניה כדי לנסות למצוא דינוזאורים בארץ ישראל. חשבתי שיצחקו עלי אם אגיד שאני רוצה לחפש כאן דינוזאורים”. שלושתם סיפרו לפלאונטולוגים על התגלית שלהם, והפלאונטולוגים בדקו וגילו שהתגלו שלושה מינים חדשים שבדיוק היו חסרים בשרשרת המזון הקדומה. עכשיו כל מה שהיה נחוץ למינים האלה היה שמות. אז הם נקראו: אביבוזאורוס, אבנרוזאורוס, וקצמנוזאורוס.
איתי וגלעד איל בני 8.5, 6

אביבה שאלה.”אני לא יודע, אני לא מומחה בדינוזאורים!” אבנר צעק על אביבה. ”טוב גם אני לא מומחת דינוזאורים כמוך, אממ יש לי רעיון” אביבה חשבה על תוכנית מתוחכמת... ”היי לאן את הולכת לא סיימנו לדבר!”אבנר רדף אחרי אביבה, שניהם הולכו לחנות בעלי חיים. ”זאת התוכנית שלך לגדל את העצמות, את יודעת שהדינוזאורים או החיה האחרת הזאת לא חיה נכון?”אבנר שאל. ”תסמוך עלי יש לי רעיון”. ”סליחה יש לי שאלה אבל אתה צריך בערך לראות אותה כדי להבין תוכל לבוא איתנו?”אביבה שאלה את המוכר. ”כן אבל רק לעשר דקות אחרי זה ההפסקה שלי נגמרת”. כולם הלכו לאתר הבנייה. ”ואוו, אתם יודעים שאסור לכם לבנות על העצמות האלה!” המוכר התפעל. ”אמרתי לך שזה לא רעיון טוב להביא אותו”אבנר לחשש לאביבה. ”כן אבל זאת לא השאלה שלנו אנחנו לא יודעים אם העצמות האלה הם באמת של דינוזאורים כי אם הם לא אין חוק שאוסר עלינו לבנות, אז רצינו לשאול אותך מיכוון שאתה האיש שהכי יודע על בעלי חיים וכאלה שאני מכירה אז תוכל לעזור לנו?” אביבה שאלה. ”טוב כמו שאתם רואים גם לי זה לא נראה בידיוק כמו עצמות אבל אני לא מומחה ליצורים שנכחדו לפני מליוני שנים, אני רק מוכר פשוט של צעצועים לחיות מחמד” המוכר הסביר לאביבה ואבנר. אביבה חשבה וחשבה ועלה לה רעיון! ”טוב אבל הממשלה לא יודעת שאתה לא מומחה אולי תוכל להזדהות למומחה וירשו לנו לבנות וככה הכל איהיה טוב!”אביבה נדלקה על הרעיון אבל נראה שהמוכר פחות בעניין...”אני לא יודע אני לא רוצה להחזות אני יכול להכנס לכלא אולי תמצאו מומחה אמיתי ואז תקוו שאלה לא עצמות דינוזאורים”. ”אוקי אבל איפה יש מומחים לדינוזאורים?”שאלה אביבה, אף אחד לא ענה לה. ”אוקי, טוב, לא צריך אותכם אני אחפש לבד!” וזה מה שהיא עשתה היא חיפשה שעות על גבי שעות והיא מצאה סוף סוף למומחה קראו דוקטור חיננו... ”אוקי בואו נראה, כן... אמממ טוב יש לכם אישור לבנות פה!”הדוקטור אישר. ”יש ידעתי שנצליח!” אביבה התרגשה. ”רגע רגע אבל יש בעיה קטנה, אלה אולי לא עצמות דינוזאורים אבל הם גם לא של חיה שאני מכיר המבנה גוף כל כך מוזר אכפת לכם שאני אקח את העצמות לחברים שלי ונחקור אותם אתם יכולים גם להרוויח יפה מזה” הדוקטור אמר. ”כן בשמחה אבל מה הבעיה?”אביבה שאלה. ”טוב אתם יודעים שאם זה זן דינוזאורים שאנחנו לא מכירים זה עדיין דינוזאור וזה אומר שלא תוכלו לבנות פה אבל הסיכוי לא גדול...אז מה אתם מחליטים?”הדוקטור שאל. ”אבנר מה אתה חושב אתה המהנדס פה מה צריך לעשות?”אביבה שאלה. ”טוב, זה סיכון רציני אבל אם לא ניתן את זה לדוקטור האינושות לא תוכל לקחת את המידע הזה ולפתח אותו למשהו אולי טוב?”אבנר הירהר. ”אוקי אבל מה אתה מחליט?” אביבה התחילה להילחץ. ”אביבה אני חושב שניתן את זה לדוקטור כי גם ככה נרוויח מזה אז זה לא משנה, אם ניתן את העצמות אז נחלק את הכסף בין כל הצוות ואז בכלל המשכורת תעלה ואם לא יהיה אפשר לבנות עדיין כולם ירוויחו אז כן אתה יכול לקחת את העצמות דוקטור, יש לך את רשותי!” וכך הסתיימה הבעיה מתברר שזה לא היה דינוזאור אבל כן עצמות של זן חדש של כלבים שמתו בגלל פעילות רגעינית כי האתר נבנה על בית תחמושת לנשק צבעי והעובדים עבדו על נשק גרעיני בזכות התגלית הממשלה הוציאה צו הפסקה לנשק וגם אביבה קבלה קידום בזכות התגלית! וכך הסתיים הסיפור שלנו...
לילה ליבן בת 11

אביבה, תראי...זה בכלל לא עצמות של דינוזאורים! זה צעצוע בצורת עצם, שכלב משחק איתו, מה חשבת שתמצאי עצמות של דינוזאורים בלב תל אביב?! בשביל זה עצרת אותי והבהלת אותי שאולי נעצור את הבנייה?! אהההה...סליחה
הודיה ויקל בת 12

שקט. ”רואה?” ענה לפתע נשמע קול מאחוריהם, כשהם הסתובבו, הם ראו איש גבוה בחליפת עסקים. ”מר קצמן” אביבה אמרה והפנתה מבט זועם לעבר אבנר. ”רק באתי לבדוק את התקדמותכם” אביבה הושיטה יד מלאה עצמות: ”מצאנו אותם כשחפרנו...” ”אז למה אתם מחכים? תהרסו את הבניין ותוציאו את שאר העצמות! ארוויח מיליונים!”.
מאיה סלע ותאליה אפלבאום בנות 12

”טוב, אני לא יודע.” אמר אבנר. ”אוי!” קראה אביבה. ”נזכרתי שבת הדודה שלי נטע היא ארכיאולוגית מומחית! נוכל לשאול אותה!” מסתבר שאלה באמת עצמות של דינוזאור. אבנר ואביבה החליטו להפוך את הבניין למוזיאון ולהציג בו את העצמות.
גלי פרקש בת 11

”לא מספרים לאף אחד, וזה סופי!” צעק אבנר והלך לביתו בזעם. בלילה לקחה אביבה את העצמות לחוקר שאמר: ”על פי מראה העצמות היצור מת לפני כ-10 שנים.” ”אז איזה יצור זה?” שאלה. ”בן אדם.” ענה החוקר. אביבה הלכה לישון מבולבלת. ביום למחרת כשהיא באה לחפירות היא ראתה שכל המקום רדוף רוחות. והיא הבינה שזה בעצם בית קברות.
נתן ברוזה בן 11

אני חושב שאלה עצמות של האדם הקדמון ... ואז אבנר התעורר וחשב איזה חלום מוזר חלמתי. הוא הלך להתקלח לקראת העבודה על הבניין של מר קמצן, ואז פתאום הוא רואה על התמונה בקיר, על הסרק, על המראה דינוזאורים מצוירים שלא היו לפני ואז הוא חשב זה בטח רוחות הדינוזאורים מהחלון אז הוא התקשר למומחה שיבוא לחפש. אתם בטח שואלים את עצמכם מה לחפש? בעיות נפשיות!
לביא גלעד בן 12

”אז של מה הן?” אבנר המהנדס סיפר: ”לפני הרבה שנים, בדיוק במקום הזה, הייתה חורשה. הרבה אנשים באו לכאן כדי לעשות פיקניק, וגם עשו מנגל. אחרי שהם אכלו, הם השאירו את העצמות האלו.” אביבה שאלה: ”למה העצמות כל כך גדולות?” ”מממ... האנשים כנראה אכלו בשר בקר,” ענה אבנר.
דנה יקל בת 11

״אבנר״, אמרה אביבה, ״אני חושבת שצריך לספר! גם אם זאת לא עצם של דינוזאור, מה אם זה אדם? צריך לדעת מי הוא היה ומה קרה לו. ואם זה באמת דינוזאור? לא כל יום מוצאים באדמה עצמות של יצור מלפני מיליוני שנים!״. אבנר השיב: ״אם נספר על העצמות, יבואו ארכיאולוגים וחוקרים, הבנאים לא יוכלו עוד לעבוד ובנצי - יכעס מאוד!״. ״מעניין״, אמרה אביבה, ״העצמות לא מאוד גדולות, הן בינוניות, אולי הן של לטאת קומודו? או אולי של אריה מערות שחי כאן פעם? ואולי באמת אלו עצמות של דינוזאורים אמיתיים... מעניין!״.
דניאל יחיל בן 7

אבנר ואביבה לא ידעו מה לעשות. לבסוף אבנר אמר: ״טוב, בסדר, אנחנו נזמין חוקר״. הוא אמר ברצינות כי חשש מעצירת הבנייה. אביבה אמרה: ״החוקר יחקור את העצמות ויגיד לנו אם אלו עצמות של דינוזאורים״. אביבה הזמינה חוקר לאתר הבנייה. החוקר הגיע, בדק את העצמות ואמר: ״אכן, הן עצמות של דינוזאורים״. הוא הוסיף: ״הדינוזאורים מתו לפני מיליוני שנים. מציאה יפה מאוד! כעת תצטרכו לעצור את הבנייה, אולי נמצא עצמות נוספות...״
תמר יחיל בת 7

”אני לא יודע...” אבנר אמר, ”אנחנו צריכים לבדוק את זה..” באותו היום, אבנר ואביבה הלכו לחוקר עצמות, שאישר את החשדות של אביבה ואמר: ”אכן את צודקת, העצמות הן עצמות דינוזאורים, אך זה לא הגיוני, פליאונטוגית כבר בדקה את האזור ולא מצאה דבר, יכול להיות שמישהו מנסה לחבל בפרויקט של בנצי קמצן?”
שיר מרקס בת 11

...”אההה” אבנר התעורר בבהלה. ”מה זה אמור להיות?” חשב לעצמו ”מה זה החלום המוזר הזה?!” אבל לא היה לו זמן למחשבות. הוא היה חייב ללכת להתחיל עם בניית המבנה היוקרתי של בנצי קצמן. הוא קם מהמיטה. ”אל תתעמק בדברים שטותיים כמו זה!” הוא נזף בעצמו, והתחיל להתלבש...
אלה לוי בת 10

אביבה התעצבנה, ”אני קוראת לחוקרי מאובנים מייד!” והתקשרה אליהם באותו הרגע. ”מה יש לעשות?” חשב אבנר. אחרי כמה דקות של לחץ, הגיע חוקר ואמר: ”זאת תגלית נדירה ביותר, אני מכריז בזאת לעצור את העבודות ליום אחד בלבד!” ”יום אחד בלבד?! אין בעיה!” קרא אבנר. וכך נגמר הסיפור הזה, כלא היה...
נמרוד פרישברג ברק בן 10

אאאאה... אני לא יודע של מה העצמות האלה אבל אסור לנו לעצור את הבנייה באמצע! האמת היא שכבר התקשרתי להמון אנשים וגיליתי להם על העצמות אז מאוחר מדי! כעבור כמה שנים אבנר ואביבה נהיו מליארדרים בזכות העצמות שבאמת היו של דינוזאורים.
נגה שפרמן בת 9.5

”אני לא בטוח” אמר אבנר לאביבה. ”אז מה זה...” פתאום נשמעה צעקה שקטעה את המשפט של אביבה. אחד האדריכלים לא מצא את בנצי קצמן בשום מקום, והוא הסתובב בכל אתר הבנייה וקרא לו, אך לשוא. ”רגע,” אמרה אביבה, ”אני יודעת של מי העצמות האלו!” ”של מי?” שאל אבנר, ואביבה ענתה לו ”של בנצי קצמן!”
אנה רינות בת 9.5

אלו העצמות של המהנדס הקודם שגילה לבנצי קצמן על העצמות הקודמות שגילה...!
עמירם בנדל בן 11

לפתע אבנר הבין. ”אני חושב שאלו עצמות של… דרקון.” הוא אמר. ”שטויות! אני לא מאמינה בסיפורי אגדות!” ”אבל אביבה, זה נראה בדיוק כמו עצמות של דרקון!” ”אבנר, אתה נשמע כמו ילד קטן.” ”טוב, אז בואי נצא לטיול להתרענן קצת. אבקש מרון שיפקח על הבנייה לבינתיים.” ”אוקי, אבל אני עדיין חושבת שאלו עצמות דינוזאור.” אבל הן היו עצמות של דרקון. בזמן שהשניים טיילו הם הרימו את ראשיהם וראו מראה שלא יאומן. שני דרקונים מרהיבים נלחמים בשמיים. אך אחד מהדרקונים, האחד שאיבד כמה מעצמות גופו בקרב, ויתר לבסוף והלך.
רות גילן בת כמעט 10

הקליקו לצפיה בעוד הרבה המשכים לסיפורים מגיליונות קודמים
241 אלתור
240 מחשבות
239 עבודה
238 סימטרייה
237 סערה
236 רצון
235 כדור הארץ
234 ספק
233 זנב
232 ג'ונגל
231 אמת
230 קשת
229 הצלחה
228 מזל
227 מוזיקה קלסית
226 לאונרדו דה וינצ'י
225 מלח
224 רובוטים
223 אפס
222 ראשון
221 פנים
220 שחור
219 ונציה
218 דיאלוג
217 קרוב
216 ריצה
215 צפון
214 נימוס
213 מסכות
212 חושך
211 ראש
210 סיפור
209 משקל
208 גבורה
207 מלוכה
206 קצה
205 חדר
204 הפתעה
203 עיוורון
202 אופניים
201 חתולים
200 חוכמה
199 שוליים
198 גלים
197 מחר
196 שכנות
195 אינטואיציה
194 צינורות
193 מוסר
192 מוזר
191 פרסומת
190 תעופה
189 חוטים
188 נוזל
187 ציות
186 מכתב
185 כדור
184 פרטיות
183 מתנה
182 גניבה
181 שמחה
180 סימנים
179 לכלוך
178 דם
177 שאלה
176 ילדות
175 יוצא דופן
174 מנהיגות
173 יסוד
172 טעם
171 מרובע
170 אפור
169 אני
168 ישן
167 ציפורים
166 ירוק
165 אנרגייה
164 מצרים
163 תקווה
162 טעות
161 שיווי משקל
160 סכנה
159 שבוע
158 שורשים
157 תעתועים
156 תודה
155 מסע
154 זכוכית
153 תאטרון
152 נקודה
151 מוח
150 שקט
149 ירח
148 גן
147 שמש
146 צחוק
145 מהירות
144 לבן
143 ברזל
142 מתוק
141 כפתורים
140 כלבים
139 בריאות
138 סבא וסבתא
137 מהפכות
136 בדידות
135 זבל
134 פרחים
133 קו
132 שלוש
131 תעלומות
130 זיוף
129 דמוקרטיה
128 שער
127 מדבר
126 ריגול
125 גשר
124 קופסה
123 לחם
122 קשקוש
121 רחוב
120 חלון
119 צופן
118 עיגול
117 כעס
116 קצב
115 עיתונות
114 גבול
113 אחים ואחיות
112 כחול
111 קסם
110 ברכה
109 כאב
108 סיפורי קומיקס
107 החופש הגדול
106 חדש
105 כיסא
104 דווקא
103 היגיון
102 בישול
101 רוח
100 חיים
99 סליחה
98 מתח
97 המצאות
96 מחזור
95 עני ועשיר
94 רעש
93 חומר
92 אומץ
91 בפנים ובחוץ
90 החיים פעם
89 כתב
88 קנאה
87 שחור-לבן
86 בית ספר
85 טוב ורע
84 חידות
83 גלגל
82 אבא
81 מקום
80 אילו
74 אמא
73 מספרים
71 דיוקן
70 דמיון
69 צל
1 נייר