הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 102 בנושא בישול
 
ז’ורז’ הביט לרגע למעלה.לפתע שמע צעקה:”המתכונים שלי נגנבו!” ואז הבין שלילי גנבת המתכונים! לבסוף לילי נעצרה, וז’ורז’ זכה בפרסים ענקיים, ונהפך לאחד מעשירי המדינה. אך לילי, עדיין לא מצאה לו נקמה.
חן מרדכי בת 10

אך הוא ראה שהתבשיל כבר מוכן.הוא חיכה למחר וראה שלילי מכינה את התבשיל שלה ממרק מוכן בקופסאת שימורים.הוא היה בהלם. הוא הפיץ את השמועה והחל להתעשר ממכירת קופסאות שימורים.
סיון בן דרור בת 12

והוא לא שכח להביא איתו דף ועפרון כדי לרשום את החומרים והוא ראה אותה שמה מים ירקות ועוד. הוא רשם הכול והוא הלך הביתה וראה את מה שכתב והתחיל לבשל, אבל לא יצא לו כמו שלילי מכינה ואז הוא הבין שלילי אמנית.
אביתר שחורי בן תשע וחצי

ז’ורז’ שמע קולות. הוא הבין שמישהו מתקרב. ז’ורז’ הסתתר מבעד לחלון וקיווה שלא יראו אותו. לילי עברה וחזרה לביתה. ז’ורז’ הבין שזאת ההזדמנות בשבילו לגלות. ז’ורז’ הביט בתדהמה במדפים וגילה שהכל ריק! ”איפה ספרי הבישול” נאנח ז’ורז’, ובנתיים, בביתה של לילי: לילי שוכבת במיטה ומסתכלת על המתכונים שלה.
ים אדלר בת 8

ז’ורז’ הסתכל עמוק לסיר גדול. לילי החלה לשיר: ”נוסיף בצל, נוסיף קצת מים, ועכשיו נוסיף חתיכת שמיים”, ”זהו זה!”, הבין לפתע ז’ורז’, ”המרכיב הסודי הוא השירה! עכשיו אלך להכין לי תבשיל משלי” הוא בישל ובישל, והחל להתחרות בלילי על מספר הסועדים, אך הם היו חברים טובים והחלו לשיר ולבשל בהנאה יחדיו.
חן מרדכי בת 10

התבשיל ביעבע בסיר הגדול. היה שקט. ז’ורז’ הסתכל ישר לתבשיל וראה בו את העינים של לילי. ז’ורז’ שאל ”איך?” לילי אמרה לו: ”באת לאכול או לשאול שאלות?”וצחוקה העליז נישמע. ז’ורז’ צבט את עצמו ומצא את עצמו יושב ליד השולחן ואוכל שוב כמו כל יום בשבוע.
איתי שגיב בת 11

ז’ורז’ הסתכל דרך העצים, וראה את לילי בוחשת עם כף עץ גדולה את המרק. ”אני רואה דברים רגילים לגמרי” הוא אומר. ”אני חושב...אה!! היא מוסיפה המון אהבה...וזה המרכיב הכי חשוב. ”אני צריך לאהוב יותר וכך גם האוכל שלי יצא טעים..”
מיקה עמיר בת 10.5

מממ..לילי הכינה תבשיל חדש.. סוף סוף אוכל לדעת את סודה! חשב הדוור בהתלהבות. ”אוף. אין לי יותר רעיונות לכתיבה” הרהר בקול הסופר עמית ויסברגר. ”צא החוצה ותתבונן באנשים. זה תמיד עוזר לך לכתוב” הציעה אשתו אורה. ”רעיון טוב” השיב לה אמנון ויצא מביתו.
לין גיא-חיים בת 11

הוא הסתכל אל המטבח וראה דבר מדהים, לילי החזיקה את התינוק שלה מעל הקדרה ונתנה לו לטפטף ריר על המרק. לידה עמדו החתולים, ואחרי דקה שבה התינוק הזיל ריר על המרק, החתולים באו והושירו את השערות שלהם על המרק. למחרת הסיפור התפרסם בכל הכפר ומאז אף אחד לא נכנס לפונדק.
תמר פרקר בת 11