הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 103 בנושא היגיון
 
גדעון הגיע לביתה של אביבה ואמר בקול חלש: את מציקה מאד ואביבה ענתה: אני יודעת, וגדעון נשאר בפה פתוח. אני בחוג דרמה ואני מתכנתת את עצמי מחדש, עברתי עיר, עברתי בית ועכשיו אני חוזרת לעצמי, סליחה. גדעון פתאום ראה את ביתה מסודר ומצוחצח.
גפן סרביה בת 8.5

”כן,רק רגע!”, שמע גדעון קול צרוד ואז צעדים כבדים מתקרבים.נפתחה הדלת ושם עמדה אביבה בבגדים יפים, היא היתה מסודרת והבוקר קמה בשעה סבירה וניגנה בפסנתר את אגם הברבורים יפה מאוד. זה חייב להיות חלום,זה פשוט... גדעון פתאום התעורר.”אוי,זה באמת היה חלום”.
הגר ארן בת 11

גדעון פתח את הפה אבל למי שצופה מן הצד היה נראה ששכח לסגור אותו. אביבה עמדה בפתח לבושה בבגד הודי מוזר עם פייטים על ראשה.”מממ... גדעון” היא אמרה בקול עמוק, ”ציפיתי לך היום, בוא, הכנס” גדעון נכנס ואחרי שעה יצא והפך לבנאדם שמח ונורמאלי.
עינב גלייזר בת 10

לפני שאמר לאביבה משהו הוא אמר לעצמו: ”אני יותר מידי נבון...יש לי דרך אחרת!”אביבה פתחה את הדלת וגדעון אמר לה: ”הבית שלך כבר ישן יש בי”ז בתים חדשים אולי תלכי לשם?””רעיון מציון”, אמרה אביבה”, אני אתחיל לארוז עכשיו!”גדעון אולי נפטר מאביבה אבל במקום אביבה באו שכנים יותר מרעישים,והסיפור מתחיל מהתחלה...
שירה לוי בת 9

לפתע חשב גדעון:רגע, אולי אני אבקש מהמכשפה מניירה לעזור לי. ואז הוא חשב: אבל המכשפה מניירה בעצמה לא הגיונית. ואז הוא החליט: אקרא לה בכל זאת, הרי היא לבטח הגיונית יותר מאביבה. אז הוא קרא למכשפה מניירה. אבל ברגע שהמכשפה מניירה נכנסה לביתה של אביבה היא הפכה גם את גדעון לבלתי הגיוני.
טליה ניר בת 11וחצי

גדעון ניכנס לבית ולא רואה איש. הוא עובר בין שני ארונות גדולים ולידם עמד הפסנתר.הוא עבר על-יד שני חתולים שנימנמו בשלווה,או-אז הגיחה מהצד המכשפה מניירה, כל-כך הגיונית תיקה היה ממולא בארנק ומימיית מים ולא בנחשים ובעלי חיים אחרים. בקיצור היה אפשר לומר שהכל אצלה היה הגיוני.גדעון ניבהל,הוא אף פעם לא ראה מכשפה הגיונית!
מירי פוליצ’וק בת 9.5

גדעון: ”אני מאוד מצטער גבירתי. אני לא יכול לסבול את מה שאת עושה. אני אתן לך כמה עצות”. אביבה ענתה: יש לי רעיון יותר טוב. אני ואתה נחלוק את ההגיון ואי ההגיון שלנו ביחד, וניתן עצות משותפות לאנשים. גדעון ענה: רעיון מצוין. מאז יש להם עסק משותף ומצליח מאוד.
רועי אילון בן 8.5

לפתע נפתחה הדלת. גדעון ראה את אביבה עומדת בסלון ואור השמש השוקעת עליה. היא חייכה אליו. גדעון המופתע קרא: ”אני מאוהב!” ”במי?” שאלה אביבה. ”בך!” ענה גדעון. ”זה לא הגיוני”, היא ענתה. ”באהבה אין הגיון!” לפתע נשמע קול: קאט! הייתם מעולים, אמר הבמאי, אבל הפעם נסו עם קצת יותר רגש...
מיה אהרוני בת 8.5

הנה מישהו שזקוק לקצת היגיון, אמרה אביבה. גדעון לא הבין, ואביבה הסבירה שלא הגיוני להתנהג ’רק’ בהיגיון. אבל גדעון לא הבין, השתגע ולא להתנהג בהיגיון. אביבה סימנה איקס במחברתה. סוף סוף, אחרי מחקר של שנים , הורדתי את גדעון ממעמדו ואני האישה הכי הגיונית בעולם! וכך אביבה וגדעון התהפכו באישיותם.
איל אהרוני בן 11.7

אף אחד לא ענה. הוא פתח בשקט את הדלת ונכנס אבל לא היה בבית אף אחד. למרות זאת החליט לחזור לביתו. אחרי כמה שנים אביבה התחתנה ועברה לגור בחו”ל ובמקומה באה אישה נחמדה ושקטה כמו גדעון, ומאז יש לגדעון תמיד שקט והוא התחתן איתה.
איתי גרינברג בן 10.5

אביבה פתחה לו את הדלת ואז גדעון התחיל לדבר אליה והוא אמר לה: ”אביבה, איך זה יכול להיות? איך את יכולה להיות יועצת מומחית עם הפסנתר הלא מכוון והשירים במקלחת והבוץ בגינה.” ”האמת היא שאתה צודק,” אמרה אביבה, ”אבל זה לא הגיוני.
דנה גרינברג בת 8.5

גדעון התקרב בשקט אל חלון בית שכנתו וראה את אביבה שכנתו מסתכלת ביומנה. התקרב וראה כי יש לה היגיון ושהיא רושמת הכל ביומן. לפתע שכח את הכל ניגש לאביבה ושאל:”רוצה לעבוד איתי ?” ”כן” ענתה. ומאז הם אנשי עסקים מצליחים...
עינת קווקה בת 8 וחצי

אביבה, זה לא הגיוני שאת יכולה להיות סתם יועצת. צריכים ללמוד את זה! וגם את לא הגיונית. את תמיד עושה הכל הפוך. לזה את קוראת יועצת מומחית?! אחרי כמה שנים אביבה למדה להיות יועצת, אבל לא מומחית. היא לפעמים התבלבלה. למשל היא יעצה: כדי לא למות צריכים לאכול עשרים בקבוקי זכוכית...
שגיא סיטבון בן 7 וחצי

אביבה פתחה לו את הדלת ואמרה שישב עד שתתפנה. לפתע הוא שם לב שיש שולחן שלידו יושב כלב עם בעיה ואביבה מייעצת לו. גדעון שאל איך זה קרה והיא סיפרה לו שלא תמיד מה שנראה מוזר -לא הגיוני, ולימדה אותו איך להיות ספונטני, והוא נהנה.מאז גדעון הפך לאדם מבולגן.
יאיר ויונתן כהן בן 7 וצי ו- 10 וחצי

”שלום”, אמרה אביבה בחביבות. גדעון נכנס פנימה, הסתובב ואמר בכעס:”אביבה, את לא יכולה לעזור לאנשים ב’כל מיני עניינים’. אין לך בכלל היגיון!” אביבה חייכה .”רציתי שתבוא ותעזור לי להבין מהו היגיון.” גדעון צחק בקול, חיבק את אביבה ואמר:”בואי, אני אעזור לך.” ומאז הם חברים טובים.
ערבה לנדר שפירא בת 10

”אביבה, אביבה..” גדעון קרא. ואביבה שישבה קרובה לגדעון לא ענתה. ”אתה קורא לי?” פתאום היא אמרה. ”כן.” הוא אמר. ”אה, אז יופי שבאת, היום החלטתי שהרבה יותר הגיוני לשנות שם כל שבוע, בשבוע הזה קוראים לי שרית” גדעון נעשה אדום מרב כעס ויצא משם.
מיקה עמיר בת 10.5

גבעון נכנס וציפה לראות את הכל מבולגן אבל הכל היה במקום והוא ראה את אביבה יושבת על כיסא הוא התקרב וראה מישהי אחרת רזה וגבוהה במקום. ופתאום בשתיים-עשרה בדיוק קם גבעון וכבר באחת -וחצי בערך גבעון כבר התחיל לקרוא את העיתון ופזל לעבר ביתה של אביבה לראות מה היא עושה.
יהל כבירי בן 9 וקצת

אביבה פתחה את הדלת ושאלה: אדון גדעון מה רציתה ? והם התחילו להתווכח. בסוף גדעון שאל :אולי תעזרי במשהוא שאת טובה בו? בסדר אביבה אמרה. בסוף אביבה מצאה משהו שהיא טובה בו ועכשיו לגדעון זה לא מפריע ,ואביבה שמחה שהיא עוזרת במשהו שהיא באמת טובה בו.
נגה אלברט בת 10.5