הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 116 בנושא קצב
 
לשלימל הייתה תחבולה. הוא הלך לחודשיים. בנתיים זלדה עשתה הכל לבד ולא ידעה מה לעשות. כששלימל חזר, זלדה כל-כך התרגשה עד שדמעות זלגו מעיניה כשאמרה: אל תלך עוד! שלימל אמר: בתנאי שלא תזרזי אותי! ומאז שניהם חיים באושר ועושר ולא בזריזות!
טל לוי בת שבע וחצי

ואז שלימל קרא לחברים הדובים שלו ופשוט הבריח את אשתו מביתו, וכך יכול היה לישון לבדו או לישון עם הדובים ואפילו לעשות איתם מסיבת פיג’מות...
רוני לוי בת שבע וחצי

אך שלימל לא הקשיב לה בכלל. מה הוא עשה? כשאשתו לא הייתה בבית הוא פשוט החזיר את כל הבית לקדמותו ובנה לו חדר במרתף כדי שיהיה לו יותר שקט וכדי שהיא לא תמצא אותו - כך יוכל לרדת אליו ולישון כמו כל החברים שלו!
רוני לוי בת שבע וחצי

שלימל רצה לטרוף את אשתו אך נזכר שהוא צמחוני. שלימל צעד לכיוון חדרו וראה את זלדה קוראת את ’עיניים’ בנושא קצב והיא צעקה עליו: ”שלימל, לך למשרד של רועי דוד מרגלית ותדרוש שהוא יצייר אותנו יותר יפה!” ומאז למד שלימל שלפעמים כדאי להקשיב לזלדה.
דולב סחר בן 9 ושלושה חודשים

בלי בררה הלך שלימל וקנה כדורי שינה, אותם הכניס לאוכל של אשתו וכעבור שעה קלה זלדה נרדמה וישנה שנת ישרים. בזמן שזלדה ישנה שלימל עשה רק מה שהוא רצה:ישן, אכל, ראה טלוויזיה וקרא. כך עשה עד שזלדה, מרוב עבודה קשה נפלה על משכבה ומתה.
נעמה כהן ויהלי רוטנברג בנות 11

”אני שמעתי!” אמר לפתע התוכי של זלדה. ”אם את תמשיכי להעביד את שלימל, אני אדליק את המוזיקה וארעיש כל הלילה. אם תמשיכי, אברח מהבית. את הרי לא תוכלי לעמוד בזה.” שיחררה זלדה את שלימל מעבודתו ונתנה לו לישון כל החורף. ומה אחר כך?! נחכה...
שלי קרבצ’נקו בת 8

זהו זה! מצאתי! אני אסדר אותה. אקח את רגליי ואלך, פשוט כך. כשהתעוררה זלדה בבוקר היא לא ראתה את שליימל ובכתה: ”שליימל, סליחה, סליחה.. בבקשה תחזור אליי, הייתי רעה ואנוכית”. שמע שליימל את הבכי וחזר אל זלדה, אך מאז הם מתחלקים שניהם בעבודות הבית וחיים באושר.
עילי שמעוני בן 10 וחצי

יש לי רעיון! חשב שלימל, השנה אני אחביא את האפיקומן ואם זלדה לא תמצא אותו אז בחורף אני אשן, ואם היא כן תמצא אותו... אז היא תישן! בפסח זלדה מצאה... שלימל! נו לך להביא אוכל לילדים! שלימל! עוד מעט החופש הגדול לאן נשלח את הילדים? או קיי אין ברירה נחכה לשנה הבאה...
יהל כבירי בן 10

אף אחד לא שמע על סנאי ודוב, שלימל החליט לישון ולא לשמוע בקול אשתו: ”אני לא מרגיש בטוב”, התלונן בפני אשתו עד שזלדה אשתו התגרשה ממנו.
חנה מצקין בת 12