הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 119 בנושא צופן
 
”אני מכיר את המלך” אמר האח הצעיר. ”הרי ברור שהוא ינסה לעשות הפוך על הפוך, אני אכתוב 123”. האחים צחקו הבחור אמר: ”אם זה נכון אני נוסע לקוטב הצפוני” האח הצעיר ניסה והצליח. ”בהצלחה לך בקוטב הצפוני” אמר הצעיר עם חיוך על הפנים.
איתי גולדהר בן 11

כשכולם ישנו הקליד את שמו בגימטריה טומי - 65 וגילה את הצופן. אבל חשב למה דוקא את שמי? הנה בא הבוקר ולטומי יש כבר את הכתר. אבל התשובה לשאלתו עדין לא התגלתה...
מיכל איבס בת 10

הוא הביא מפתח גנבים ופרץ את התיבה.
אביעד קורצברג בן 13

ניגש אל התיבה, עשה סתם קוד טפשי ופתח אותה, שם היה הכתר, וזהו. הוא כמובן זכה במלוכה ובכל שהלך, הלך המזל איתו.
רועי סיני בן 10

הוא הבחין שעוטפת את התיבה שרשרת זעירה ומפתח לצידה. מה עשה? לקח את המפתח, פתח את השרשרת והתיבה נפתחה, וכך הפך למלך העולם!
רוני לוי בת 8

ואמר: אני חייב לשרותים. תנסו לפתור עד שאני אחזור. אולם, כאשר חזר מצא את אחיו מיואשים. צחק האח הצעיר, מה? אינכם מבינים? זה קל!הרי מה הוא שמו של אבינו? אמציה!ומה הערך הגימטרי של ”אמציה”? 146! אם כך, הצופן הוא 1-4-6! הקליד האח את המיספרים ופתאום... תק-המנעול נפתח! בואו אחי! קרא האח הצעיר, נפתח כולנו יחד! היכון, כולם הצטופפו, ופתחו את התיבה...
תמר ליכטינגר בת 11

הילד הצעיר והאחרון ניגש לקופסא וחשב: ”אבא כנראה חשב שאנחנו שווים ואנחנו שלושה אחים אז זה בטח 3 3 3”. הבן הצעיר ניסה את הקוד ו..הצליח!
נדב דורי בן 9

הצעיר ניסה ו......... לא הצליח.
תמר ספיר בת 10

הבן הצעיר נזכר שכשהיה קטן אביו לימד אותו צופן עתיק. אביו התגלה לו בדימיון וגילה לו את רצף מילים. הבן החליף את האותיות במספרים ופענח את הצופן. התיבה נפתחה והתגלה פתק זהב עם סוד המלוכה, אך במספרים במקום באותיות. שני האחים האחרים נותרו פעורי פה. הבן הצעיר הצליח לגלות את סוד המלוכה ונהיה מלך.
שחר ליבוביץ בת 10

והלך לתיבה בלי לחשוב אילו מספרים יעשה. הוא הקיש שלוש ספרות והתיבה נפתחה, שני אחיו הביטו בו בתדהמה ”איך זה יכול להיות שהוא הצליח ואנחנו לא” חשבו לעצמם והלכו ומאז מלך הבן הצעיר.
חנה מצקין בת 12

הלך לכיוון התיבה, הביט אליה מכול הכיוונים ולבסוף גילגל את המספרים ל-143 והתיבה נפתחה. שאלו אותו אחיו ”איך הצלחת לפתור את זה?” ענה האח הקטן ”פשוט מאוד אבא הדביק פתק בתחתית התיבה” הוא פתח את התיבה ובפנים היה פתק שעליו היה כתוב ’כדי למלוך צריך להיות חכם אך גם צנוע’
זהר ברלל בת 10

הוא הניח יד על התיבה ועצם את עיניו. לאחר דקה שמע את אביו אומר: ”המספרים הם הגיל שלי ועוד הגיל של כל אחד מכם.” ולאחר מכן קולו נעלם. חישב הבן את גיל אביו ועוד הגיל של כל אחד מהם ויצא לו 206 סידר את המספרים נפתחה התיבה ובתוכה היה הכתר.
אדוה שגב בת 11

והוא אמר: ”אני חושב שהקוד הוא על פי גילו של אבינו ומספר בניו, שלוש. אז הקוד הוא מאה ושתיים.” הבן הצעיר הקיש את הקוד, עצר במקומו המום לגמרי והכריז בקול: ”אני ממש לא מאמין, זה לא יכול להיות אני הצלחתי לפתוח את התיבה” והבן חזר למקומו שמח מאד.
אורי רוטשטיין בת 8

הוא התיישב מול התיבה וחשב בליבו ’מה יכול להיות הצופן?’ ניסה לנחש את הצופן ולא הצליח. לא התייאש וניסה שוב ושוב וללא הצלחה. לבסוף גלגל כמה ספרות, ביקש מאחיו לבוא , כל אח שם יד על התיבה והפלא ופלא התיבה נפתחה. כששאלוהו ”כיצד קרה” והצעיר ענה: ”ניסיתי והבנתי שהצופן האמיתי הוא שיתוף הפעולה.”
נעה כהן בת 11

האח השלישי, חכמיה, כתב את המספרים 1,2,3 במנעולים של התיבה. בתיבה היה פתק: ”סוד המלוכה, הוא שצריך למלוך ביושר ובהגיון”. האחים אמרו לחכמיה: ”אתה פתרת את החידה, אתה המלך שלנו!!” ומאז חכמיה מולך באושר, עושר, יושר והיגיון בממלכה, והאחים נהיו היועצים שלו. הוא התחתן עם נסיכה ונולדו להם חמישה ילדים. הסוף!!!!
עמית במברגר בת 13

הבן הצעיר סובב את גלגלי המספרים אבל לא הצליח לפתוח את התיבה. הוא אמר לאחיו: ”הכי טוב אם נצפין את התיבה חודש ואז ננסה שוב.וכך היה. האח הצעיר כוון 148 וצדק הסוד היה:יושר, חכמה, שמחה, אושר ואהבה.
ענבל איוניר בת 8

והוא כתב את המספר 146 ובקלות רבה פתח את התיבה, לאחר מכן הסביר ש-6 הוא המספר בגימטריה לאות ו’ האות הראשונה בשמי ורדו, 4 - ד’ בגימטריה היא האות הראשונה בשמו של דויד ו-1 א’ בגימטריה היא האות הראשונה בשמו של אמיליו ובנוסף 146 הוא סכום האותיות של אבינו בגימטריה.
נגה זבולון בת 11.5

הבן הצעיר קם,ואמר: ”מצאתי את הפיתרון, אבא היה כל מה שאמרתם... אבל שלמרות כל הדברים הללו אבא הוא אבא. ולאף אחד אין כוח אחרי יום עבודה לחשוב על צופן קשה”. האח חשב ואמר: ”הקוד צריך להיות קל כמו:1,2,3.”האח הקיש את הקוד והסוד התגלה. הסוד היה איך למלוך בכבוד.
גילי רוזן בת 12

הוא צעד לתיבה וניסה לפתור, ללא הצלחה. הוא לא התרגש ואמר שאין מה לנסות, התיבה לא תיפתח, ”לא אבזבז את חיי בניסיונות לפענח צופן”, והוא יצא מהחדר. בחוץ המתין יועץ, ”גמרתם?” שאל, ”אני כן”. וזו הייתה בחירה נבונה כי אחיו באמת בילו את כל חייהם בניסיונות לפענח את הצופן.
טליה ניר בת 12

ואז אמרה המורה כולם ממשיכים עכשיו את הסיפור.
תמר אמינוב בת 9