הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 122 בנושא קשקוש
 
ואז עלה במוחה של שרה רעיון. היא ציוותה על שלושת בניה להתחפש לקופים ולנסות לשכנע את נמפורטקו’ה שהקופים הצליחו אכן במשימתם למרות שהבנים היו מצוינים בתורה הם לא הצליחו לשכנע את אביהם להפסיק, אלא הם עודדו אותו בניסוי אבל המשימה נכשלה ובסוף שרה עצמה שיכנעה אותו דרך עוגת שוקלד.
איתמר שטאל בן 9 וחצי

נמפורטקו’ה ניגש לאשתו ואמר: ”שבי ותקשיבי. היה היה מדען. הוא עשה ניסוי וכתב עליו ביומנו והחביאו. כשהייתי צעיר גיליתי את היומן.” ”הבנתי,” אמרה אשתו ”אני אעזור לך.”ובאמת לא מזמן ראיתי את השומר החביב שבגן החיות מסתכל על הקופים, ואני יודע שתיאורית הקשקוש הפכה לתנ”ך בקשקושים.
מיכל רק בת 10

שרה ניסתה וניסתה אבל לא הצליחה. לילה אחד נשברה שרה. היא פרצה בבכי תמרורים. ”למה אתה לא יכול לחזור להיות עצמך? אני אוהבת אותך! אני לא רוצה שתהפוך לקוף”! ופתאום נמפורטקו’ה התנער. הוא הבין את אהבתה ומסירותה של אישתו, והפסיק מייד את הניסוי. הם ילדו ילד וילדה וחיו באושר.
שי סלע בת 11

נמפורטקו’ה לא הסכים לעצור את הניסוי לכן שרה הכניסה את נמפורטקו’ה לכלוב עם שמפנזה אחת. הוא הסתכל עליה וחי איתה וגילה את תאורית הקישקוש.
נועה ירון בת 8

אחרי שלוש שנים של יאוש ללא אף משפט בעל ערך וללא הצלחות שרה החליטה להפסיק את הניסוי. אסף דוקטור נמפורטקו’ה את המילים חסרי החשיבות וחיבר אותם: אנו,עצוב,לנו,לג’ונגל,בברזיל,רוצים, חיבר אותם למשפט אחד ויצא: עצוב לנו אנו רוצים לג’ונגל בברזיל. ולבסוף פורסם המחקר של דוקטור נמפורטקו’ה והקופים חזרו לברזיל והדוקטור ושרה התעשרו.
בן אהרונוף בן 11.5