הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 125 בנושא גשר
 
”ערב השבת נכנסת!”, קרא אחד משלושת החרדים. ”אוי לי, לא נספיק להגיע אל הרבי!”, נבהל השני. ”נמשיך ללכת ואולי נספיק להגיע בזמן.” אמר השלישי. הם המשיכו ללכת, אך הגשר היה חלש. הגשר התמוטט ושלושת החרדים נפלו ומתו.
יובל טל בת 9 וחצי

החסידים לא שמו לב שבשעה שהלכו מישהו עקב אחריהם ובסוף אמר להם: ”הכוונה הייתה שכל דבר שאתם עושים, משפיעה על הדרך שלכם. אם תעשו פנייה לא נכונה תלכו בדרך הרעה” החסדים אנו לו: ”מאיפה אתה יודע?”ואז גילו שהאיש המיסתורינעלם.
שקד פרוכטר בת 10

השמש שקעה. החסידים הבינו שאין מה לנסות, הם נועדו לעבור את הגשר כולם ביחד. הם התחילו לעבור, לאט לאט, וכשהשלישי דרך על האדמה בצד השני, הגשר התמוטט.
עדי ברוזה בת 12

לפתע ראו את הרבי יוצא מביתו: ”לא יכולתי שלא לשמוע אתכם מדברים, אסביר לכם בדיוק למה הכוונה במשפט. אם לא תמהרו עכשיו ותרדו מהגשר, תיכנס השבת, ועוד לא קידשנו...” ”אבל טרם סיימנו”, אמר אחד החסידים, ”בואו, הזדרזו כבר”. אמר הרבי ועלה על הגשר ומשום שהרבי היה שמנמן... אתם יכולים לנחש מה קרה...
מאי כרמל בת 10 וחצי

שלושת החסידים החלו להתפלל ולבקש מאלוהים שיעשה להם נס. הם החלו לצעוד, ולפתע הגשר נשבר מאחוריהם, אך הם נדהמו לגלות שבדרך נס שתי חסידות (עופות) מחזיקות במקוריהן את שני חלקי הגשר כדי שלא יתמוטט. הם הצליחו להגיע לעבר השני של הנהר והמשיכו בדרכם לרבי נחמן מברסלב כדי לספר לו על הנס המופלא.
גיל גרינבלד בן 8 ותשעה חודשים

פתאום צלצל השעון של בית הכנסת של העיר ברסלב והודיע ששבת כמעט נכנסה. שלושת החסידים נבהלו והחלו להתפלל, הם התהלכו אחד אחד בזהירות כדי להגיע לברסלב לפני כניסת השבת, לבסוף הגיעו לברסלב דקות אחדות לפני כניסת השבת והלכו להתפלל אצל הרבי הגדול ולעשות שם שבת. לאחר מכן חזרו החסידים לאט לאט לביתם.
מור כהן בת 10

ועוד לא עברנו את הגשר מכיוון שרק חשבנו על דברי מורנו ורבנו הרבי נחמן. בזמן הזה הרבי הגדול חיכה לנו זמן רב. שמנו לב לשעה ועברנו במהירות את הגשר בלי לחשוב על צידו השני של הגשר ולמזלנו הגענו בזמן לעשות את השבת אצל הרבי הגדול.
זואי דגן בת 10

היי, עוד מעט נכנסת השבת, אמר החסיד הריאשון והחסידים המשיכו ללכת.
דפנה בר-לב בת 8

פתאום נזכר השלישי במה התחיל הויכוח והתחיל לאט לאט למשוך את חבריו בלי שישימו לב לכך. אחרי כרבע שעה הם עברו את הגשר ואז אמר השלישי: ”בואו נלך יותר מהר” וכך הם הגיעו לרב לפני כניסת השבת.
חנה מצקין בת 12

לפתע החל הגשר להתנדנד. החסידים נבהלו, אך לא פחדו, כיוון שכל אחד האמין בדבריו ובפרושיו, וכך, בכוח האמונה, חצו החסידים את הגשר והגיע אל הרב.
תמר ליכטינגר בת 12

קראק!!! שמעו החסידים, ”או-או”, והגשר התמוטט. החסידים נבהלו אך שמרו זאת בליבם. ”שמע ישראל” קרא האמצעי! ”ה’ אלוקינו” הצטרף הימני, ”ה’ אחד”. הם אמרו כולם ביחד ופתאום התעופפו השלושה אל מעבר להר. אמרו החסידים: זהו נס מאת ה’.
משה הרטמן בן 9

ואז הם הרגישו משהו קריר נעים הם הרגישו בעננים, הבעיה שהם באמת היו בעננים!!! הם נבהלו מאוד כי הם לא הרגישו שבזמן שהתווכחו קרה קסם, הם טבעו במים ולא הרגישו ועכשיו הם מתים והם בשמיים! אך הבהלה התפוגגה כשראו את ה’ והם עשו איתו את השבת בכבוד גדול יותר מהרבי.
ינאי קולודנר בן 10