הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 130 בנושא זיוף
 
שלמה חייך, כי הוא ידע שבערב הקודם המשרתים שהוא שלח חתכו את חוטי החשמל בארמון של מלכת שבא, כדי ששום מחשב לא יוכל לעזור לה. המבחן החל, ושלמה שחרר את הדבורה. החרקים המזויפים לא פעלו, בגלל שלא היה חשמל, ושלמה זיהה את הפרח בעזרת הדבורה. מלכת שבא כעסה ושוב הסמיקה.
איתי קלאוס בן 6

שלמה המלך נכנס לחדר המבחן וראה את החרקים המעופפים. מיד שלף פטיש במשקל חמישה קילוגרם, הלם בראשי החרקים, פתח קופסת גפרורים שהביא עמו, מהקופסה יצאה דבורה שהתישבה על הפרח האמיתי.
אורי דיין בן 10

שלמה המלך אכן שם דבורה בקופסת הגפרורים כמו שחששה מלכת שבא, אך סימן עליה פס שחור לכל אורך הגב ואז הוא הסתכל על כל החרקים מלמעלה וידע מיד איזה פרח הוא האמיתי. מלכת שבא הבינה ששלמה המלך באמת החכם באדם, הם התחתנו וחיו באושר ועושר עד סוף ימי חייהם.
רועי סיני בן 11

הוא פשוט לקח כל צרור פרחים, הריח אותו, והיחיד שהיה לו ריח היה הזר האמיתי. המלכה ראתה כי הוא אכן צודק והסכימה שהוא חכם מכל אדם.
אדוה שגב בת 12

שלמה הריח את הפרחים ולפי הריח ניחש מה הפרח האמיתי והוא צדק!
תום רגב בן 8

שלמה נכנס לחדר ופתאום שמע לחישות מצד הקיר. הוא חייך בינו לבין עצמו והביט למעלה. הוא ראה את החרקים, שלא הוסוו מלמטה, וזרק את הפרחים על הרצפה. החרקים לא התקרבו לפרחים, ואז אמר שלמה: ”החרקים האלה מזויפים...”
בר איגר בת 9 וחצי