הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 141 בנושא כפתורים
 
שבארמון מתרוצץ עכבר. פתאום שמע המלך את העכבר. הוא הסתובב וראה שחתולו רודף אחרי העכבר. כשהחתול תפס את העכבר ראה המלך את כפתור מעילו בפיו של העכבר. ”לא!!!” צעק המלך. אך החתול אכל את העכבר והכפתור. המלך הרים את חתולו וניער אותו עד שהעכבר והכפתור נפלו מפיו של החתול.
נועה רפופורט בת 10

עד שלא שמו לב שהכלב של המלך פאפי ישב על השטיח המלכותי ולעס להנאתו את כפתור הזהב של המלך. היועצים והמשרתים רדפו אחרי פאפי כדי לתפוס אותו ואת הכפתור. פאפי ברח להם עד שהתעייף והכפתור נפל מהפה שלו. המשרתים שמחו להחזיר את הכפתור למלך וגם המלך שמח מאוד!
יובל תמיר בת 5.5

הממלכה השכנה כבשה את הממלכה של המלך-ללא-הכפתור (שקראו לו פרננדו). אף אחד לא נלחם בהם, כי כולם חיפשו את הכפתור. המלך הכובש (אלפרדו שמו) סיפר שכשיצא לטייל ביער, מצא כפתור מלכותי, וידע מיד שזוהי הזדמנות לכבוש את הממלכה השכנה. זה מראה כיצד משהו זעיר כמו כפתור יכולים להחריב ממלכות מפוארות.
נגה אבקסיס בת 13.5

הכפתור היה בתוך כיסו המלכותי של המלך. שם היו גם כל יתר הדברים האבודים של המלך. למשל, הכד המכושף, מנורת הכסף, עגילי הזהב וכל יתר פריטי אוסף התכשיטים של המלך.
נועה שגיא בת 9 וחצי

המלך התעורר כשליבו הולם בעצמה. ’’איזה הקלה,’’ הוא אמר. ’’היה לי חלום שבו איבדתי כפתור זהב ממעילי... כמה טוב שזה לא אמיתי.’’ הוא לבש את מעילו וגילה שאין בו כפתורים. ’’לא!!!’’
אלון וטל זורע בני 10,8

עד שלא שמו לב שהכפתור היה כל הזמן בתוך מעילו של המלך וכנראה גם שמו אותו בתוך הכביסה! בבוקר המלך כעס נורא והוציא להורג חצי ממשרתיו!
אלה פרסטאי בת 10

ש... אחד היועצים מצא את כפתור הזהב ושם אותו בכיס של יועץ אחר, שהיה חמדן וחשקה נפשו לגנוב את אחד הכפתורים. המלך שם לב שמהכיס של היועץ החמדן מבצבץ כפתור הזהב. ”השליכו אותו מייד לכלא!” צווח המלך. ומאז המלך חי באושר ועושר עד עצם היום הזה.
יהודית בראף בת 9

כל העם עמד בחצרו האחורית של המלך וצעק: אנחנו דורשים להחליף את המלך הזה! העם נכנס לביתו של המלך, תפסו אותו בכוח והשליכו אותו לים! ומאז המילה ”כפתור” אסורה בהחלט בממלכה זו.
נעם רטנר בת 10

...”וזהו חמוד! מחר נמשיך את הסיפור - כבר מאוחר, בינתיים כדי שתירדם תדמיין ותמשיך את הסיפור הזה.” ”כן, אבא הסיפור הזה ממש מותח! מעניין איפה הכפתור הזה ימצא - גם אני רוצה כפתור כזה!” ”אני מסכים איתך ניצני (ניצני הוא שם הילד). עמית ויסברגר הזה הוא סופר מותח ביותר! לילה טוב”
רותם כהן בת 11.5

גנבים הגיעו לארמון וגנבו את כל הכסף של המלך ולמחרת כינס המלך את השרים והיועצים ואמר: ”היום נכנסתי לכספת ולא ראיתי אף מטבע, מישהו יודע מה קרה?” אף אחד לא ידע. ואז היועץ הראשי הציע אפשרות שיש גנבים וחיפשו בכל הבתים ומצאו בבית של הגנבים וראו שם גם את הכפתור.
תום רגב בן 9