הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 148 בנושא גן
 
פתאום, אחד הסלקים בגן קפץ מן הערוגה, נכנס דרך החלון והתקרב אלי. נבהלתי, אבל לא אמרתי כלום כדי לא להפריע. הסלק בא, עמד לידי, וגילה לי את כל התשובות במבחן. מאז כל פעם שיש מבחן או שיש לי בעיה בשיעור תנ”ך, הוא בא ועוזר לי.
אלה פיקובסקי בת 11

נזכרתי בטריק שאבא שלי לימד אותי: כשאני לא יודע את התשובה אני עובר לתרגיל הבא. עשיתי את זה, אבל כל התרגילים נראו לי קשים. עד שבסוף הגעתי לתרגיל האחרון שהיה קל ופתרתי אותו ואז חזרתי אחורה וגיליתי שרוב השאלות הן קלות, עניתי עליהן ובסוף קיבלתי מאה.
איתי קלאוס בן 8

ראיתי את החסות בחוץ, את החמניות והתירס, והרגשתי את האדמה ברגליי, כי ממש רציתי להיות שם. התותים נראו מגרים. ואז פתאום באמצע החיים הבנתי שהתשובה למבחן זה ”שאול”. שאול המורה היה בן 2000, אז הוא בטח היה פעם בתנ”ך. כתבתי שהתשובה היא ”שאול” וקבלתי 100.
אופי אביב בת שמונה וחצי

פתאום ראיתי את שיח העגבניות מסתובב סביב ערוגת המלפפונים. ואז עלי החסות נשרו ורקדו לצורת אותיות. היו כתובות שם כל התשובות למבחן בביולוגיה שהיה אתמול. התאכזבתי שזה לא עזר לי. קיבלתי 10 מתוך 100.
דן אביב בן אחת עשרה וחצי

ואז לפתע נשמע קול פיצוץ והחלון כוסה בטיפות מים. היה בלגן ולא ידעו מה לעשות ואז הבינו שצינור בגינה התפוצץ! מיד רצתי החוצה ותיקנתי אותו למרות שנרטבתי. לאחר מכן שאול שאולוב טפח לי על הכתף ואמר שאני לא חייב לעשות את המבחן ושאני אלך להחליף בגדים. יום אחר כך עשיתי את המבחן וקיבלתי מאה!
איתמר וייל בן 11

הבטתי לחלון הפתוח בכיתה ופתאום ראיתי דבורים נכנסות לכיתה, כולם צעקו וצווחו ואז נזכרתי שהכוורן מעלה עשן כדי לגרש דבורים. הוצאתי את ערכת המדע, ערבבתי את החומרים בבקבוק ועלה עשן, הדבורים ברחו ומאותו יום שאול למד שבכל מבחן צריך לסגור את החלון, אני התאכזבתי כי חיכיתי שהוא יגיד משהו יותר משמח.
לונה לויט בת 9

עברו כמה ימים ושאול ביקש את המבחן. לא ידעתי איפה המבחן שלי, אז התגנבתי לגינה, שם התחבאתי. למחרת, שבאתי לבית הספר, שאול שאל איפה הייתי אתמול ושיקרתי לו. שאול ביקש ממני את המבחן, נתתי לו את המבחן של אחי הגדול. קיבלתי את הציון הכי גבוה.
אלה לביא בת 6.5

פתאום ראיתי פיה. והיא אמרה לי שהיא פיית התנ”ך, ואמרה שהיא יכולה להגשים משאלות. היא שאלה אותי איזה משאלה אני רוצה. חשבתי והחלטתי לבקש שתלמד אותי תנ”ך. אני ביקשתי את משאלתי ופתאום ידעתי הכול, התחלתי את המבחן וסיימתי אותו בהצלחה.
גילי נחום בת 7.5

בנדיט לא ידע מה לעשות, אז הוא חשב לעצמו ואמר: אברהם אבינו מעצבן. ואז שאול שאולוב שלח אותו לגינה לעבוד. מאז בנדיט שמח וטוב לב.
יהלי מימון בת 8

פתאום המנהל דפק על דלת הכיתה. ”איך זה יכול להיות שהגינה כל-כך מטופיחת!! מי טיפח אותה?.” מיהרתי לענות: ”אני! אני טיפחתי אותה!”, ”מי אמר את זה?” שאל המנהל. ”אני” צעקתי. ”אתה? מעכשיו אתה לא הולך לשיעורי תנ”ך אלא מטפח את הגינה!!” ”לא כל כך שונה ממה שעשיתי עד עכשיו” מילמלתי לעצמי ויצאתי לגינה.
דפנה ריקלין בת 11 וחצי

לפתע קם אחד המלפפונים מהגינה ואחריו כל שאר הירקות והפירות. הם התקרבו לחלון הכיתה והתחילו ללחוש לי את התשובות. להפתעתי סיימתי ראשון את המבחן וגם שאול שאולוב הופתע. מרוב שהוא הופתע הוא שלח אותי לעבוד בגינה למרות שלא עשיתי כלום אבל לי לא היה איכפת כי רציתי להגיד תודה לירקות ולפירות.
נועה רפופורט בת 11

ופתאום שאול שאולוב קרא לי לתפילה מאוד מיוחדת. הוא אמר שהם הולכים לכותל המערבי לשאת תפילה. כשהגענו, שאול שאולוב אמר שכל אחד יכול לבקש משהו שהוא רוצה שיהיה ואני ידעתי מה אני רוצה: ששאול שאולוב יצרף גם אותי לשיעורים. וכך היה למחרת.
לאל יערי בן 9וחצי

עד שפתאום כל העדר ראה משהו קטן לבן ועליז שדחף את העננים האפלים. ממש כמו ג’ורג’, זה היה ג’ורג’!. כל העדר צהל ומאז בארץ יש שמש נעימה וחמה לתמיד.
מאיה סמיש בת 8

חיכיתי לנס שלמרות שכמעט כל שיעור התנ”ך שהיתי בגינת הירק, אוציא ציון טוב במבחן. חשבתי על רעיון. בשיעור תנ”ך הבא אביא שני ספרי תנ”ך אחד מהם אשים בכיסי, אצא לגינת הירק בדרך הרגילה ואתאמן שם למבחן. כעבור שבוע קיבלנו את המבחנים ולא תאמינו קיבלתי 100.
דולב יצחק בן 9 וחצי

וקראתי את השאלות. לפתע ידי הימנית החלה לכתוב במרץ כאילו ידעה את כל התשובות. גינת הירק עזרה לי לפתח את המחשבה על התנ”ך. כנראה ששאול שאולוב צדק ואלוהים אכן קיים ומחולל ניסים.
נגה שדות בת 9

התחלתי ללכת לכיוון שאול. חשבתי לעצמי מה לומר. אולי אבקש ללכת? ואולי עדיף שאחזור? אמרתי לו: ״המורה, לא יכולתי להתכונן למבחן ואני לא מכיר את החומר, לא הייתי בכיתה.״ שאול אמר לי: ״בסדר. אז נעשה כך: אתה לא תעשה את המבחן עכשיו, ובזמן הזה תוכל ללמוד. ואז נחשוב מה לעשות.״
תומר לירון בן 11 וחצי

ואכן, היה נס! ביום בו החזירו את המבחן, כשהמורה קרא בשמי, ניגשתי אליו מבויש. אך להפתעתי, המורה לא הגיש לי מבחן, אלא טופס! כך נכתב בטופס: ”אנו שמחים לבשר לך, כי עבודתך בגינה הניבה הישגים מרשימים ונשמח להזמין אותך לעבוד אצלנו בגינה במשך כל שיעורי התנ”ך השנה!”
נועה ירון בת 10וחצי

המבחן הוא כמו הטיפול בגינה, בקלי קלות סיימתי ראשון וחיכיתי יום ועוד יום. יום אחד המורה אמר בקול רם: עמית קיבלת 100, היחיד בכיתה!
נבו מרמלשטיין בן 11