הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 151 בנושא מוח
 
”אחד באפריל”, צחקה הפקידה, לא הבנתי על מה היא מדברת היום הראשון באפריל אבל מה זה קשור? היא אמרה ”בוא נשתיל לך מוח”. נכנסתי לחדר ההשתלה והייתי מאוד לחוץ לאחר הניתוח הבנתי שאחד באפריל זה יום שבו מותחים אנשים. הבחורה חייכה: ”היה חסר תא שלא הזמנת תא הומור” ושנינו פרצנו בצחוק.
נעם רטנר בת 11 וחודשים

עניתי: ”אני רוצה להיות חכם, לא מפגר”. הלכתי משם, ונזכרתי שהשכנה שלי, שאני מאוהב בה מדברת ביידיש, צ’רקסית וכורדית, מנגנת במפוחית ובתוף מרים, וחולמת להשלים דוקטורט באוריגמי. רצתי לשם וביקשתי את החבילה שהפקידה הציעה לי, אך היא ענתה: ”מצטערים, אבל מישהי אחרת כבר לקחה אותה: דגנית”. זאת השכנה שלי...!!!
הילה שפיגל בת 9.5

שלום, זאת הראלה ממפעל הפיס, זה יוסי, ”כן”, זכית ב-45 אלף נקודות, ”אני לא מאמינה, די באמת, אני לא מאמינה, איזה כף”
יאמן חלאלה בן 9

לפתע צלצל הפלאפון שלי. ”שלום, מדברת אראלה ממפעל הפיס. זכית בשלושה מליון שקלים!”. קיבלתי את הכסף והשתילו לי מוח ששווה פי שניים ממה שרציתי. כעבור שבוע קיבלתי אס-אם-אס מפקידת הקבלה היפה שהייתה בבנק המוח: ”התאהבתי בך”.
נעה שגיא בת 10

רגע לפני שהיא ענתה, אמרתי: ”יידיש זה טוב וגם תוף מרים אבל על מתמטיקה, אנגלית ופסנתר אני לא מוותר. ”ומאלף הציטוטים יספיקו 500 כי כל אחד צריך לשמוח בחלקו”
דן אביב בן 12

הפקידה הנחמדה חשבה ואמרה ”אני אבדוק עם שותפתי לעבודה” ונכנסה לחדר הסמוך. אחרי כמה דקות היא יצאה ואמרה לי ”אני מציעה לך שתעבוד אצלנו בבנק” הסכמתי ברצון, ואחרי כמה חודשים היה לי את סכום הכסף הדרוש ועשיתי השתלת מוח. בהמשך התחתנתי עם הפקידה ואנחנו חיים באושר ועושר עד היום.
נוגי ישראלי ואושה ארן בנות 9.5

היא שאלה אותי: ”ולמה אתה רוצה מוח?” ”כדי שבחורות יתאהבו בי!” ”ומי אתה רוצה שתתאהב בך?” ”את!”. היא הסכימה והם התחתנו. אחר כך הם הלכו לבנק הלב, כדי לוודא שלא יפרדו לעולם. בגלל שלמוכרים לא השתילו מוח, הם מכרו להם שתי לבבות רק בשקל.
רעות כלפה בת 9 וחצי

כן אני אקח! אמרתי לפקידה. מה תיקח? שאלתי אותה אם יש עדיין במיקרו יופי והיא ענתה שכן. מאז אני יפה כמונה.
יערה שפירא בת 10 וחצי

הפקידה אמרה לי ”לדעתי לא. אתה חמוד גם ככה” אני התביישתי אבל לבסוף אמרתי: ”או.קיי אם את חושבת ככה אז את בעצם מחבבת אותי?!” ”כן” אמרה והם יצאו לדייט והכל יצא טוב.
מאיה סמיש בת 8 3/4

”אני לא יודע.” אמרתי והירכנתי את ראשי,”כדאי או לא?” ”אני חושבת שכדאי,”אמרה הפקידה שאמיליה שמה,”במקומך הייתי לוקחת.” ”זה ברור ,”התרגזתי, ”את הרי אובדת פה!” ”שאלת את עצתי אז עניתי לך!” התרגזה. ”אני חושב שאלך לחפש לעצמי מקום אחר!".
אליה הופמן בת 9 וחצי

ואז הפקידה אמרה לי: ” אני בטחה שתצליח למצוא את ההחלטה החכמה ביותר, הרי אם אתה מחליט החלטה חכמה, משמעות הדבר הוא שאתה חכם, ואינך זקוק להשתלת מוח... הבנתי שהיא צודקת ומיד התחלתי ללמוד את כל מה שרציתי והשגתי תארים, וגם נשאר לי המון כסף, שלא בזבזתי על השתלת המוח.
רון ברכוז בן 1/2 10

היא הסתכלה ימינה ושמאלה וענתה: ”אל תגלה, אבל יש לי את החלקים האלה בבית ובמקרה אני יודעת להשתיל מוח אז תבוא אלי ב 16:00”. אחרי חיפוש מרובה הגעתי לביתה. לאחר הניתוח היא אמרה שהמוח שלי הוא המוח הכי מוזר שהיא ראתה ושאין בו כלום וזה הסיפור שלי כך אני חכם.
עומר דומב בת 10

מיכאל אמר: אולי הם חרשים אבל עיוורים הם לא, הם יכולים להשתמש בחוש המישוש ובחוש הראייה וכאשר התזמורת רוקדת הם יצטרפו לריקוד שהם רוקדים ויחד עם זה הם יכולים להרגיש את הבום בום בום ברצפה.
לין מימון ואושר רסלן בנות תשע