הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 154 בנושא זכוכית
 
היא ראתה שהכול נעלם ומולה עומדת פיית הבדולח. הפייה ציוותה עליה להיות טובה או שהיא תעלים לה את כלי הבדולח. מאז היא טובה אבל עדיין חוששת לכלי הבדולח.
שירה יעקובי בת 9

וראתה חצי מכלי הבדולח מנופצים לרסיסים על הרצפה. המשרתים בהו בה בפחד. הם חשבו שהגיע סופם. אף אחד מהם לא העז לומר בקול רם את מה שבאמת קרה. בזמן שמרת גלסרי הסתובבה לצאת מחדר האוכל שמלתה עפה על השולחן וניפצה לאלפי רסיסים את הכלים היקרים והאהובים עליה.
איה תורג’מן בת 9.5

מרת גלסרי לא האמינה למראה עיניה: אחת המשרתות בנתה לה שתי כוסות בדולח יפיפיות! מרת גלסרי הסמיקה כולה ובפעם הראשונה-היא חייכה. מר גלסרי נתן לאשתו את כוסות הבדולח הגדולות. מרת גלסרי קרנה מאושר. ”מקסים!” אמרה. קול הנפץ מרחוק היו הכוסות שהתנגשו זו בזו והקול ליד מרת גלסרי היה בדולח שהיא שברה!
נועה רייסנר בת 8וכמה חודשים

מי כאן שבר את הכוס? אף אחד לא ענה. מי שלא יודה - יפוטר. אני, נשמע קולו של דביר. למה עשית זאת? זה פשוט החליק לי מהיד. נערכה הצבעה ומר גלסרי הציל את דביר מפיטורים.
דנית הופמן בת 8.5

היא ראתה שכל האנשים בעולם חוץ ממנה נשברו כמו בדולח. אנשי הבדולח התעוררו לחיים ואז הם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה.
עמית אדלר בן 10 וחצי

מרת גלסרי ראתה ששובל שמלתה, שבר את כלי הבדולח האהובים שלה. לרגע נראתה כעוסה, כאילו היא מנסה לנקום בעצמה. ואז היא צחקקה קצת ואמרה: ”טוב, אני לא יכולה להביא ’סוף’ על עצמי!”. משרתיה אומרים שמאז תקרית הבדולח היא נהייתה נחמדה. עד אז, נחמדותה הייתה שבירה, ממש כמו כלי הבדולח.
נטע גוטפלד- רכלבסקי בת 11

על הרצפה היה שבור הכלי האהוב אליה, מרת גלסרי החלה לצעוק ולצווח ושאלה - ”מי עשה את זה?!?” המשרתים החלו לצחקק חלושות - ”את עשית את זה” אמרו כולם ביחד, שהסתובבה בעטת ברגל השולחן והכלי נפל!
טליה אדר בת 12

זנב משונה בצבץ מאחוריה ועליו שיירי רסיסי בדולח. גברת גלסרי נדהמה לגלות שאיבר חדש צמח בגופה והוא זה שניפץ את כלי הבדולח כשהסתובבה. מסתבר שאחד ממשרתיה החליט להטיל עליה כישוף ולהצמיח לה זנב. מאותו יום הפסיקה גברת גלסרי לצעוק על משרתיה ועד היום הזנב משמש לה תזכורת להיות נחמדה.
איתם סער בן 5.5

היא הסתובבה. לפתע היא שמה לב שאף אחת מן הכוסות לא שבורות! היא לא הבינה את זה פתאום החלו הכוסות לרחף ולעוף לכיוונה. היא נבהלה וברחה. הכוסות פתאום צימחו עיניים! היא כל כך נבהלה שנפלה. פתאום התעוררה. זה היה רק חלום...
יוני שפריר בן 9

היא ראתה את בעלה ליד שברי הבדולח והוא אמר: ”אני שברתי אותם כי נמאס לי שאת חושבת רק על עצמך ולא על אחרים!” אחר כך גברת גלםרי נהייתה מסוגרת בתוך עצמה. לאחר שנה היא שכחה מכלי הבדולח ונולדה לה תינוקת והיא כבר לא הייתה מסוגרת והייתה מאד שמחה לכל משך חייה.
שירה השקס בת 10

ובכן, ליבה של מרת גלסרי נשבר, הלא הוא היה עשוי בדולח.. הכלי שנשבר, היה צלחת רגילה....
נעמי ח. קולת בת 8.5

מיליון רסיסי בדולח מהבהבים באש היו פזורים על הרצפה הקרה. אולם משהו לא היה בסדר.. הרי כל הכלים נשארו שלמים! ואז מרת גלסרי הבינה: זו רק היא שנשברה מרוב רצון לילדים בשר ודם. היא אספה את השברים המנצנצים ושמה אותם בארונית מיוחדת. ילדיה עדיין משגשגים בעולם ושומרים על סיפורה.
גילי שוורץ בת 9

אורן התעורר מהחלום וצעק: ”אאאאאאא...” אמא רצה לחדרו, ראתה את החלון המנופץ ואת הכדור שניפץ את החלון בידיו של בנה ושאלה: ”מה קרה? ואורן אמר: ”הצילו! זה כואב, אמא?” אמא הסתכלה לעבר החלון המנופץ ואמרה: ”תרגע ילדי, נתקן את החלון ועכשיו תמשיך לישון כי מחר יש גן”
גאות מנדלסון מעוז בת 10

אך פניה של מרת גלסרי לא היו יותר לבנים כסיד, אלא עם המון נמשים ולחיים סמוקות ושפתים אדומות כמו תות. סוף סוף נשברה המסכה!
רעות קציר בת 12.5

היא ראתה את כלי הבדולח שהיא הכי אהבה מנופץ על הרצפה היא החלה לבכות בכי תמרורים למה?! למה?!!!! רק רגע אחד אמר אחד המשרתים, אפשר להדביק את הבדולח. המשרת הדביק את הבדולח ומאז המשרת קיבל יחס חם ואוהב.
יסמין לב-רון בת 9

’נשברה כוס בדולח!’, ’נמשיך מחר’ אמרה אמא לקאי.
קאי שדר ברינס בן 8

ואז היא ראתה המון רסיסי בדולח שבורים על הרצפה. היא כעסה מאד אבל לא היה לה זמן לכעוס כי בדיוק העבירו את הדף בספר.
דויד הרושובסקי בן 8.5

וראתה, שליד רגלה, התנפצה כוס היין העשויה בדולח. לפתע, היא שמעה את נקישת עקבי המשרתת המתקרבת עם ארוחת הערב. הגיעה המשרתת, ומרוב תדהמה, הפילה את קערת המרק העשויה בדולח שהתנפצה לאפי רסיסים על הרצפה.
אביב קדם בן 11

בכעס ובעצב אמרה מרת גלסרי, מי שבר את כוס הבדלח היקרה? כולם הצביעו אחד על השני בבושה ולא ידעו מי הפושע אשר העז לשבור את הכוס. בסופו של דבר הסתבר שמרת גלסרי שברה את הכוס בעצמה מבלי לשים לב.
נוגה חיון בת 8

”אלה היו רק המשקפים שלי,” אמר אחד המשרתים, ”הם נשברו.”
עמית מנדלר בן 11

היא ראתה שבריי בדולח, וחשבה כמה יפים השברים מן הכלים השלמים. ופתאום גם לב הקרח של מרת גלסרי התנפץ והוחלף בלב חם ואוהב.
הגר צסרסקי בת 9 וחצי

מרת גלסרי הסתובבה וראתה את בעלה עומד ליד ערימת כלי החרסינה השבורים שלה! היא צעקה עליו: אתה עשית את זה? כן, הוא ענה, לא מזמן שיקרה לי מגדת עתידות ולכן אני לא יכול לסבול יותר כלי בדולח.
עדו אוריון בן 12

היא הסתובבה וראתה שהכלי האהוב עליה, שעליו מצויר ילד קטן, נשבר. היא ראתה שיוצא מתוך הכלי הילד המצויר, והיא אהבה אותו מאד - מאוד. ואת המשך הסיפור, תוכלו לקרוא בספר אצבעוני...
רעות כלפה בת 9 3/4

וראתה שהמשרתים התחילו לפעול במהירות. הם הביאו דבק מיוחד לכלי בדולח, מדריך ותמונה של הכלי שנשבר. המשרתים התחילו לתקן את הכלי. אחרי כמה דקות הכלי היה מתוקן ושני משרתים עטפו אותו בעיתון ובעטיפה מרשרשת והגישו לה. היא בכתה מרוב אושר וגמגמה: ”אתם.. אתם.. אתם.. נפלאים! תו-תו-תו-דה רבה לכם!” ומאז התייחסה יותר יפה למשרתים.
טליה כלפה בת 11 וחצי