הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 164 בנושא מצרים
 
מכת הזבל. מזבלות צמחו משומקום, והיו מלאות בזבל אורגני ומסריח שנכנס לכל הבתים, החנויות והמקומות, פחי הזבל בבתים התמלאו בזבל מסריח עד אפס מקום. ובגלל שלפרעה היה אף רגיש במיוחד, זאת הייתה המכה ששברה אותו. כשמשה בא אל פרעה, ואמר: ”שלח את עמי”, פרעה נכנע ושחרר את בני ישראל.
רוני ריקלין בת 10

מכת שיעורי הבית! כולם סבלו מאוד, אבל פרעה לא ויתר. עד שיום אחד הבן של פרעה בא לפרעה ואמר לו: ”אבא, קיבלתי שיעורי בית, תעזור לי! אבל פרעה לא רצה. הבן של פרעה המשיך להציק לו ובדיוק הופיע משה שאמר: שלח את עמי!” פרעה אמר: בסדר, רק תפסיק את המכה הזאת!
אורי קואלו ספיבק בת 11.4

המכה הקשה מכולם היא מכת הספינקס. האף של הספינקס נעלם! פרעה קרא למשה ואמר לו: ”אשלח את עמך אם תחזיר לספינקס האהוב שלי את האף!”. משה שמח ועם ישראל יצא ממצרים. בדרך אהרון שאל את משה: ”החזרת לספינקס את האף?” משה אמר לו: ”למען האמת, שכחתי איפה שמתי אותו.” ומאז לספינקס של פרעה אין אף.
אורי שקד בן 13

מכת המהפכות העם דרש דמוקרטיה. מישהו הציע להמציא מחדש את הגליוטינה ולערוף את ראשו. פרעה נשבר והוציא את עם ישראל לחופשי והתפטר מתפקידו כמלך.
נעה וורטהימר בת 11

”מכת הבכורות”. רגע רגע סבא, שכחת! אנחנו עכשיו ממציאים את עשר המכות... אוקי אז המכה העשירית היא מכת המסכים כי היא כיסתה את כולם מכל עבר באורות מהבהבים וזה סינוור את כולם ופרעה ויתר כי גם הוא הסתנוור והוא שונא להסתנוור... יופי סבא, אלה מכות מגניבות.
תמר רפופורט בת 9

מכת ה-WiFi. לא היה בכל ארץ מצרים WiFi, חוץ מלבני ישראל. לבני ישראל היה WiFi בכל מקום. עד שלפרעה נמאס והוא אמר שהם יכולים ללכת. רק כשלפרעה סוף סוף היה WiFi, הוא הבין שעשה מעשה טפשי ובדק ב-Waze מה הדרך המהירה ביותר לים סוף.
נב ינובר בת 11 1/2

מכת הרוח. הייתה רוח נורא חזקה והיה צריך להחזיק את העור כדי שלא ייתלש. פרעה התחיל להגיד למשה אניייי... ועף ברוח. כולם חשבו שהוא אומר אני משחרר אתכם ויצאו למדבר. מסתבר שפרעה רצה להגיד שהוא לא ישחרר אתכם. זו הייתה טעות איומה כי אז הוא ציווה לרדוף אחריהם.
איתי קלאוס בן 9

מבול של שיעורי בית. כולם - ילדים, הורים, קשישים ואפילו פרעה - קיבלו שיעורי בית כל הזמן. ומי שלא הכין את שיעורי הבית - קיבל ריתוק לכל השבוע. זה היה נורא. פרעה לא אהב להכין שיעורי בית. גם כשהיה תלמיד לא אהב להכין שיעורי בית ונהג להבריז מבית הספר בלי שאף אחד ידע.
ליהיא דרימר בת 7.5

מכת הספורט, כולם התעמלו ללא סוף, רקדו זומבה, רצו ועשו גלגולים באוויר, רכבו על אופניים, הלכו על הליכונים והרימו משקולות ללא הפסקה ושינה, המצרים היו כל כך עייפים שבסוף פרעה החליט לשחרר את עם ישראל.
נועה שמיר בת 10

המכה העשירית והקשה מכול, מכת בית הספר ושיעורי הבית! הילדים המצרים בכו בגלל שקיבלו הרבה שיעורי בית. פרעה נשבר ושיחרר את בני ישראל. פרעה כעס נורא ובכה בגלל שהוא למד רק בכיתה א’ בארץ אחרת ועכשיו הוא צריך לחזור וללמוד עם ילדים בני 6 ומורות מעצבנות.
רוני שמואלי בת 10

המכה העשירית הייתה מכת... מצטערת, אין לי זמן לכתיבה, אני צריכה לנצח את אחי במכות.
נטע ארבל בת 9

לא נחתה על מצריים אף מכה ופרעה - שכבר התרגל למכות, לא יכול היה לסבול את חוסר המכות אז הוא נתן למשה את הזכות לצאת ממצרים בתנאי שינחית על ממלכתו מכות לבחירתו האישית.
סיגלית פרליס בת 9.5

מכת ”גמל ג’חנון מנשנש”. בכל מצרים הסתובבו ג’חנונים ונשנשו בקלאוות ופול במצריים בלי הפסקה! פרעה נכנע לבסוף והתחיל להעביד את הגמלים.
נועה רייסנר בת 9

השירותים הכימיים! כל השירותים התחלפו לשירותים כימיים ציבוריים! התורות היו ענקיים, התור הכי ארוך הגיע מהזנב של הספינקס עד הקצה של הפירמידה, והבעיה הכי קשה הייתה שלא היו שם מושבים!
בועז קרמר בן 12

קאט! נו מה יש אתכם!? אלה לא מכות מצרים. מכות מצרים הן דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שכין, ברד, ארבה, חושך ובכורות. דצ”ך, עד”ש, באח”ב. לא חלב סויה, צ’יואוות, יתושים, בירוקרטיה, זיהום אויר, מוזיקת טרנס, פרסומות, טלפונים ניידים ומשחקי מחשב. את אלה אתם המצאתם!
גור רותם בן 9.5

מכת הואטסאפ שבה כולם נותקו מהואטסאפ שלהם והתכתבו רק בהודעות! בשלב זה לפרעה נמאס והוא החליט לשלח את בני ישראל בתנאי שהם יחזירו את הואטסאפ למצרים. אחרי אלפי שנים ילדה מצאה את הואטסאפ של פרעה ושלחה לו הודעה. הוא הצליח להוציא את ידו לכיס ולהוציא משם את הטלפון. כמה חבל שנגמרה לו הסוללה.
מאיה ש. בת 11

מכת הציורים! הילדים לא הצליחו להעביר את היום ללא שלושה ציורים מושקעים שעליהם עבדו במשך שעות. הלך משה אל פרעה והכריז: שלח את עמי! פרעה הסכים. מיד כל בני ישראל התחילו בהכנות ושמו בתיק: 1.חלב סויה 2.צ'יוואוה 3. יתושים 4.טופס 5.אוויר מזוהם 6.טייפ מוזיקת טרנס 7.פרסומת fox .8. ברגי מזגן 9.נייד זמין וברחו!!!
נויה הילמן בת 1/2 7

המכה הזאת הרסה את מצרים, המכה הוכנסה לתפריט לכל בית ובית במצרים. פרעה התעורר כי הוא שמע צעקה גדולה בארץ מצרים כי אין בית שאין בו משוגע. המכה הזאת הייתה מכת הגפילטע פיש! מאז ועד עולם עם ישראל אוכל בסדר גפילטע פיש.
עדו אוריון בן 12\11

מכת חולצות בטן ומכנסונים! כל הבנות במצרים היו חייבות כל הזמן להישאר עם חולצות בטן ומכנסונים! הם היו כל כך צמודים שהן לא יכלו לזוז. הי, אני שומעת את המכה האחת עשרה...
רונה בונצל בת 9 וחצי

המכה העשירית הייתה מכת הפקקים. כל כבישי מצרים התמלאו במכוניות והיו הרבה תאונות דרכים. פרעה כל כך התעצבן בגלל שהוא איחר למקלחת המלכותית שלו והחליט לשחרר את בני ישראל. כשהם יצאו פרעה התחרט אבל כאשר הוא רדף אחריהם, הוא נתקע בפקק תנועה ענקי.
אלעד דגני בן 9.5

מכת הזמרים הגרועים. יום ולילה הושמעו שירים של זמרים גרועים, והשירים נתקעו למצרים המסכנים בראש והם המשיכו לזמזם אותם לעצמם גם הרבה אחרי המכה.
יוני פראם בן 9

מכת המכות. כל האנשים החלו ליפול ולקבל הרבה מכות, עד שפרעה נכנע ושחרר את בני ישראל ממצרים, אך כשהגיעו לנהר הנילוס משה הפך את כל המים לצ’יפס וכל בני ישראל רצו על הצ’יפס וכשהמצרים הגיעו כדי להחזיר אותם הוא הפך את הצ’יפס לחלב סויה והמצרים מתו.
דנה בר בת 10

מכת משחק הקנדי קראש, וכך כולם הפכו למכורים.
קאי שדר-ברינס בן 9

מכת האחיות המעצבנות: האחיות הרגילות הפכו למעצבנות, והופיעו עוד אחיות מעצבנות. זה היה הקש ששבר את גב הגמל.
נעם סולביי בן 9 וחצי

מכת הגרביים. מהלילה התחילו ליפול גרבים מסריחות מהשמיים, זה היה נורא, אבל פרעה כמעט ויתר, אבל שינה את דעתו. בגללו אנו בני ישראל תקועים במצרים עד עצם היום הזה.
נטע גלזנר בת 10

ואז נחתה על מצרים המכה העשירית והקשה מכל - מכת המתבגרים. הילדים המתבגרים רטנו, צעקו וטרטרו את הוריהם במשך היום כולו, וזה היה בלתי נסבל. בלי יוצא מן הכלל גם ילדיו של פרעה היו מעצבנים בצורה יוצאת דופן, זה שבר את פרעה ולאחר מכה זו הוא שלח את בני ישראל ממצרים.
רותה ירון בת 13

מכת המומיות. המומיות התחילו לצאת מהקברים ולקחת ילדים מבתיהם ולקבור אותם בקברים. לפרעה כבר נמאס אז הוא שלח סמס למשה שהוא משחרר את ישראל מעבודה בהייטק.” וכך סיימה אימא לספר את הסיפור לערב.
שירה השקס בת 11