הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
 על אודות 'עיניים'  |   About Einayim  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
 דף הבית
 


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 165 בנושא אנרגייה
 
”בשקית הזאת אגרתי אנרגיה משאגות השמחה של תלמידים בסוף יום הלימודים. תאמינו או לא אבל זאת האנרגיה הטובה ביותר שראיתי עד עכשיו”. היה שקט באולם ולפתע התחילו כל היושבים למחוא כפיים. ההצעה התקבלה.
אליה לנדו סתיו בת 9.5

ובתוכה אבקה. זוהי אבקת אנרגיה הוא אמר, ומי שאוכל ממנה כפית בבוקר מקבל מספיק אנרגיה לכל היום. ”כל הכבוד”, קראו כולם. זוהי ההמצאה הטובה ביותר. אבל איך מכינים כזאת אבקה? זה פשוט מאוד ענה דוקטור ציון, צריך לטחון חטיפי אנרגיה.
יפתח קופילוביץ בן 8

ואמר: ”גיליתי שניילון יכול לחסוך בניילון!”, ובגלל זה ישראל הושעתה מהכנס הבינלאומי לאנרגיה נקייה וחסכונית.
עומר אלפרט בן 12

בתוך השקית הייתה נקודה וישראל אמר: ”הגיע הזמן לשים לב לנקודות קטנות”.
נעם סולביי בן 9 וחצי

הוא אמר לכולם: ”בתוך השקית הזאת נמצאת אנרגיה אדירה שיכולה לפתור את כל הבעיות של האנרגיה בעולם! הפקתי אותה בעזרת אנרגיית הדיבור”! כולם מחאו כפיים והריעו לממציא הגאון שהצליח להפיק כל כך הרבה אנרגיה מדיבור.
רגב שהם בן 7

הוא קם ואמר: ”הפתרון הוא שנפסיק את הישיבה הזאת. אתם לא רואים שאנחנו צורכים המון אנרגיה” כולם הריעו לו. אחרי שהמדען נפטר הנכד שלו מספר: ”עד היום סבא שלי הוא מי שפתר את בעיית האנרגיה”.
מעיין גוטשל בת 10 וחצי

והוא אמר מהיום ממחזרים לבד. הקהל שתק ולא ידע מה לומר והישראלי אמר: לכולנו יש מצית, נצית את השקית והיא תימס ונכין ממנה בקבוק. והוא קיבל את הפרס.
אוריה סמורי בן 10

ואמר: ”למה לעשות כזה סיפור מאנרגיה, בואו נדבר על משהו אחר”. ”על מה?” שאלו האחרים. ”את זה כבר אתם תציעו. את הרעיון הקודם אני הצעתי”.
אריאל אברמסון בת 11.5

והוציא משם ביצה כחולה זוהרת. הוא אמר: ”בביצה הזו יש אין סוף אנרגיה”. כל המדענים התלהבו ומאז השתמשו בביצה.
מיכאל ש בן 8.5

ישראל ציון הציג את תכניתו: יאכילו כבשים בשאריות ג’אנק פוד, והפלוצים שלהן יזיזו קרחונים, ואת האנרגיה שתופק מתזוזתם ינצלו כדי לסטור למי שלא מכבה את האור.
עמיר דרורי בן 10.5

אמר: ”מהיום, העפיפונים יהיו שקיות”, הקהל שתק והוסיף: ”עפיפון שסוחב דברים".
הלל אדלר בת 7.5

ואמר: ”האנרגיה שאתם מדברים עליה לא נמצאת במכונות ובפלוצים של כבשים, אלא בבני האדם כי אתם אלו שממציאים איך לחסוך האנרגיה!” את דבריו קבלו במחיאות כפים גדולות. ”איך קבלת את הרעיון הזה?” שאל מר פאוור. ”הכל בא מהאנרגיה שבתוכי!”
שירה השקס בת 11

ואמר קאט. סצינה מצויינת. ואז פנה לשחקנים ואמר להם: תחזרו לצילומים מחר בשעה שלוש. אנחנו צריכים לסיים את הסרט ”חסכון באנרגיה” הזה מתישהו.
שי משה לב בן 11

”תגיד”, אמר דוקטור ציון ”למה שלא נשתמש בנרות, אתה יודע כמה אנרגיה אנחנו מבזבזים?” ”לא” אמר פאוור ”אני מתחיל מיד” אמר ציון והוציא נרות וגפרורים משקית הניילון שלו, כיבה את את כל האורות והתחיל להדליק נרות. פאוור הסכים ומאז משתמשים רק בנרות.
מעיין לקח בן בן 9