הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 166 בנושא ירוק
 
באתי לטייל באירלנד וירד גשם ואני לא יכול לטייל בגלל שיורד גשם אמר דורון. האישה היפה אמרה ”אני מבינה אבל מחר לפי התחזית יהיה שמש”. ”תודה” אמר דורון. כמו שהאישה אמרה למחרת היה שמש ודורון יצא לטייל ובדרך הוא פגש אישה יפה.
עומר שטיין בת 7 וחצי

כן, יורד גשם, באתי לראות את הנוף, אמר דורון. בוא תנוח אצלי, ומחר בבוקר תמשיך בטיול. לא זה בסדר, אמר דורון. שמעתי שמחר יפסיק הגשם אמרה האישה. שמי נועה ואני דוברת חמש שפות: אירית, אנגלית, צרפתית איטלקית ועברית. עברית?, אני ישראלי, אמר דורון. אז בואי נצא מהמקום הזה.
ליהי מקורי בת 11

”אני באמת מדוכא. את יודעת למה?” ”לא”. ”כי אני שונא את המקום הזה ורוצה לעבור לגרינלנד!” ”אז למה אתה מחכה? עוף מפה אם אתה רוצה לעבור לארץ הקפואה הזאת!”
עינב נשר בת 9

הבחורה הזמינה את דורון למשחק כדורגל של אירלנד-אנגליה. בדקה העשירית 1-0 לאירלנד, בדקה ה-90 גול!!! 2-0 לאירלנד. מייד השמיים התבהרו (כנראה שמזג האוויר באירלנד אוהד את הנבחרת). דורון יכל להמשיך בטיול עם הבחורה הנחמדה שהכיר.
יואל לוי בן 8

דורון אמר: ”כן. אני מדוכא בגלל הגשם האירי הזה שנמשך כבר שבוע”. הבחורה אמרה: ”יש לי רעיון. יש מקום שאני מכירה, אבל הוא בחוץ לארץ – בקצה אסיה – בנגב שבישראל”. דורון אמר: ”משם באתי!” הבחורה אמרה: ”אז אולי תחזור”. ואז דורון טס בחזרה לישראל, לנגב, וגילה שהוא באמת התגעגע.
איליי גרוסמן בן 8.5

”למה אתה מדוכא?” שאלה האישה, ”בגלל שהיום זהו יום גשום ועד שבאתי לא טוב לי כאן!” ”אתה היית צריך כבר להבין” אמרה האישה, ”לא תמיד מה שאתה מצפה שיהיה יהיה” והאישה נבלעה באדמה. ואחרי אותה שנייה כל ענני הגשם נעלמו. האיש חשב לעצמו ”פגשתי את אמא אדמה.
דנה בר בת 10

דורון הסמיק. הוא נהיה חבר שלה והיא שלו וימיו באירלנד היו מאד מאושרים עד שהוא לא רצה לחזור לארץ והוא הקים שם משפחה ’ירוקה’ והדריך תיירים על המקומות הכי יפים.
יובל קדש בן 8

”כן...אני קצת מדוכא” הודה בהכנעה. מיד התפשט חיוך על פני בת-שיחו. ”מה שמך?” שאלה. ”אני דורון! ”הכריז. ”אני גילי” אמרה בלחש. ”ג-גם את יהודיה?” שאל בהפתעה ”כן... גם אתה אני מניחה” -”הצדק עימך”- ושניהם פתחו בצחוק. מאותו יום היו שניהם לחברים וימיו באירלנד לא היו גשומים ... להפך! הם היו ירוקים ופורחים.
ביל כהן בן 12

”א-אני אכן מ-מדוכא” ענה. היא חייכה ושאלה ”מדוע אתה מדוכא בארץ כה נפלאה?”. דורון השיב ”מדוכא אני כי באתי לכאן עם ציפיות לירוק ואת פני קיבל הגשם. בתחילה התרגשתי ממנו אך הוא החל להיות מאוס עלי”. ”מה דעתך שאעשה לך סיור באזורים הירוקים - גם בגשם?” מיד נדלקו עיניו של דורון ב’כן’.
נעמה ישראלי בת 11

דורון הרים את ראשו ופתאום נבהל, הוא נזכר בעיתון עיניים שקנה לעצמו, ושהנושא היה ”ירוק”. הכריכה הייתה מלאה בכול כך הרבה צבעים ופרחים, הוא גם נזכר בכל הטיולים הנופים, והעצים שראה מימיו. ספלשש... הבחורה שפכה עליו מים קרים, דורון פקח את העיניים לאט לאט הוא כבר לא היה מדוכא, הוא היה מאוהב.
אורי פרנקל בן 12

האישה אמרה לו שהיא השמש, אך כשאויבה מלך העננים מסתיר אותה היא יורדת אל הקרקע, ואם דורון יסכים לעזור לה הם יוכלו לגרש את העננים ולהחזיר אותה לשמיים. התוכנית הצליחה, השמש נישקה אותו לפרידה, ועלתה לשמיים, מאז אותו יום השמש זורחת תמיד.
עדו אוריון בן 13

זה בגלל שאני באמת מדוכא. ענה דורון. למה? שאלה הבחורה. בגלל שרציתי לטייל כאן, ועכשיו... כן, אני מבינה. קטעה אותו הנערה. אבל יש לי פתרון. פשוט תטייל! לא!!! אמר דורון. אני יושב כאן. בסדר. אמרה הבחורה והלכה. אבל דורון לא יכל. הוא נמשך אחריה, והם ביחד, ומאז הם חיים באי-דיכאון.
דויד הרושובסקי בן 9

ובתוך השקית הי פתק ובו היו כתובות שלוש מילים בלבדץ אבל כשהדוקטור הראה אותו לאדוארד, נפערו עיניו והוא הורה לסיים מיד את הכנס. השרת ניקה ומצא את הפתק ובו היה כתוב: ”הכנס מבזבז אנרגיה”.
מיה בדש בת 11

אפשר להשתמש באנרגיה סולרית. רק אז מר אדוארד פאוור הכריז על סיום הכנס - כשדוקטור ישראל ציון שאל אם ההמצאה שלו הכי טובה. אדוארד ענה לו: לא, הכנס הסתיים בזכות ההמצאה שאני המצאתי.
דנית הופמן בת 9.5