הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 168 בנושא ישן
 
להפתעת חברי המועדון פרץ לאולם איש זקן עם זקן שמגיע עד לרצפה. האיש גמגם ואמר: ”שמי משה רבנו ובידי לוחות הברית”. (חברי המועדון היו המומים, האיש הזקן היה באמת משה רבנו והוא החזיק את לוחות הברית המקוריות) ”אפשר להצטרף?” (חברי המועדון נדהמו אך מיד הצביעו פה אחד לצרף את משה רבנו למועדון ה”אולד קלאב”).
יובל דרוקמן בן 8

כל חברי המועדון קמו ורצו לכיוון הקול, ושהסתכלו מה הביא החדש ראו חבילה ענקית עטופה בנייר צלופן. אמר להם האיש "הבאתי לכם את העתקים של עיניים מ-1 עד-169.”
תמר רפופורט בת 10

פשוט תירגע, תשכב, תשכח מעניין ה-5 וככה תגלה את עצמך, בסדר?!
דניאל בן טל בן 8

הכל הסתכלו לעבר הקול וגילו ילד קטן מחזיק בידו תצלום ישן. הילד הראה להם בגאווה את הצילום: ”זה סבא שלי כשהוא היה קטן” הוא אמר. כולם הביטו בו בשאלה והוא אמר: מה שאני מנסה להגיד הוא שזכרונות ישנים חשובים יותר ממצאים. מאז תנאי הקבלה השתנו: כדי להתקבל צריך רק זכרון ישן. הסוף
עדן ישק בת 10 וחצי

אל האולם נכנס איש זקן ומקומט הוא היה ישן כל-כך, עתיק כל-כך. חברי המועדון הוכו הלם, ”מה, מה, הבאת” שאל מר אלטזקן. ”מה לא ברור? ”שאל האיש, ”הבאתי אותי!” אני בן יותר ממאה ושלוש, שתיתי יין ישן כשעוד היה חדש ותראו את הבגדים שלי! שנות השלושים”. ”התקבלת”, רעם מר אלטזקן.
דריה אפג’אן בת 10

פתאום כולם ראו את דן רץ במדרגות ונכנס לחדר המועדון. דן הראה לחבורה את כתר מלך אנגליה העתיק שמצא. אלטזקן אמר בתגובה: ”מה שדן הביא הוא החפץ המנצח שלנו להיום”. כולם התפעלו מהכתר ומחאו כפיים למראה הכתר המדהים שדן הביא.
גיא נחושתאי בן 7

ואיש אחד נכנס תוך כדי שהוא מטעין טלפון, מחזיק אייפון, ומאזן על הראש אייפד. מר אלטזקן צרח עליו: למה אתה בא לפה?!, אין לך שום דבר ישן, הסתלק מכאן מיד! אבל סניורה פרימוולטה אמרה: אני חושבת שאפשר להכיר את החפצים. הם הסכימו וגילו שדברים חדשים גם מעניינים.
יובל כץ בת 9

מר אלטזקן ניגש לפתוח את הדלת. בפתח עמד ילד קטן. ”תסתלק מכאן, ילד!”, אמר מר אלטזקן וכמעט סגר את הדלת. ”חכה”, אמר הילד ובידו חוברת נייר צהובה. ”יש לי משהו יותר עתיק מכולכם. יש לי את עיתון עיניים הראשון”.
נעם מאורי בן 12

”יש לי פה שלד של האדם הראשון, באתי במרכבת מונטיפיורי, אני לבושה בכותונת מימי קדם, ושתיתי מהיין של נוח.” וכולם שאלו:” מי את?” ואמרתי:” אני חוה אשתו של אדם.”
אילה שמעוני בת שמונה ושלושת רבעי

”גם אני רוצה להצטרף”! צעק גבר צעיר עם שיער זהוב מסורק לצד, ז’קט עור שחור, משקפי טייסים ואוזניות על אוזניו. ”מי אתה”? שאלו כולם בפליאה. ”אני עדי, ואני אוהב מאוד מועדונים”. ”אבל אתה צעיר”, אמר אלטזקן בכעס. ”אני צעיר? אני נער חלומותיה הדמיוני של כל נערה מאז שנוסד היקום. זה צעיר”?
נטע ארבל בת 9 וחצי

מר אלטזקן וחבריו הסתובבו לאחור וראו רובוט מחזיק אייפון 5c ואומר: של-ום ה-נה הד-בר ה-כי י-שן וגרו-טאה שא-ני מכ-יר.
דניאל לפידות בן 10

כולם הסתובבו אחורה וראו ילד קטן לבוש בענפי תאנה ובידו החזיק כותונת פסים ישנה, ובידו השנייה מחזיק דגל ובו רשום בכתב נוצה ודיו: ”אוהב את מועדון אולד קלאב”. ואז כולם הבינו שהוא היה לא אחר מאשר..... עיתון בנושא ישן!!!
הלל אדלר בת 8

פתאום ,ראו אישה בת תשעים עם שמחה בעיניה של ילדה בת חמש. כולם ראו שבידה אוסף בובות מדהים, שבו בובות מכל הסוגים, הם חשבו שאלה בובות מילדותה, עד שצעקה ”תראו מה קניתי לי היום!, אבל הבאתי משהו יותר ישן, את עצמי!”
מיכל מורד בת 11

הוא הראה להם ארמון מלכותי מפואר ומאוד מודרני. מר אלטזקן אמר בקול סמכותי אתה לא רצוי אך שאר המסובים בשולחן החלו לרוץ לעבר האדם הלזה. איש לא שמע את מה שמר אלטזקן אמר. מאז המועדון התפרק או יותר נכון לומר נבנה מחדש עם עקרונות חדשים ומודרניים יותר. ו
טלי טרייסטמן בת 11

ופתאום הופיע איש עם מכונית חדשה וכולם אמרו לו זה חדש ואז הוא אמר אבל בעתיד זה היה ישן וקיבלו אותו.
מתן חובב בן 10

מר אלטזקן ניגש לפתוח את הדלת. בפתח עמד בחור צעיר בשנות העשרים לחייו שהחזיק בידו נייר צהבהב. ”הסתלק מכאן, ילד”, אמרה סניורה פרימוולטה. ”אבל יש לי משהו יותר עתיק מכולכם”, אמר הנער. ”עיתון עיניים הראשון בנושא נייר”.
נעם מאורי קוגוט בן 12