הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 169 בנושא אני
 
דאטורה חלם על האנילימילים. הם גרמו לו שמחה, כעס, חרטה, תקווה. הוא התעורר וראה את השמאן. ’’על מה חלמת?’’. הוא רצה לספר שלפעמים אנשים שופטים אחרים לפני שהם מבינים שיש להם גם פנימיות ולא רק חיצוניות, שיש לב ונשמה ולא רק שכל, אבל כל מה שאמר היה: ’’גיליתי את האני שלי’.
רון אוברמן בן 11

כולם הסתכלו על דאטורה ואז למקום שאליו הוא הסתכל וראו מאות אנשים ורובם צעקו וגם החזיקו שלטים: ”הידד, דאטורה, הידד הידד לגיבור שהחליט לסכן את חייו למען המדע”! כשחזרה הכרתו, שמח דאטורה לגלות שיש לו הרבה מאוד תהילה. הוא המשיך לחקור הרבה מאוד עד סוף חייו.
אריאל רזניק בת 8.5

החזיון שראה היה בעצם זיכרונותיו. הוא ראה כל מיני זיכרונות בתור ילד ואז נפל לו האסימון. הוא נזכר איך נולד שם לשמאן ואשתו. הוא הבין מה היה הרמז. השמאן ניסה להראות לו מי הוא ”האני” האמיתי שלו. שלבסוף התעורר, נתן חיבוק חזק לאביו, והוצג בפני השבט.
אביב פלנט בן 10

פרופסור דאוטרה החליט לחיות עם השבט האינדיאני. ביתו של הצ’יף התחתנה איתו והוא חיי באושר.
דניאל דגן בן 10.5

כי ברגע שהתעורר, הוא יכל לראות את פרצופם האמיתי של כל האנשים בשבט וגם הוא הפך להיות שמאן וראה שלשמאן השני יש לב טוב ושאשתו מתכננת להרוג אותו ולהשתלט על השבט, אז החוקר הציל אותו בשנייה האחרונה וראש השבט הודה לו והם חיו חיים נפלאים מאז.
מיכל ג’ורג’ בת 9.4

בחיזיון ראה פרופסור דאטורה אידיאני שנראה כמו שמאן, הוא הבין שאולי הוא נראה כמו אדם ”מתורבת” מבחוץ אך נשמתו היא נשמת אינדיאני. הוא הצטרף לשבט ושכנע את המנהל של כריתת העצים להפסיק לעשות זאת ביערות בסביבה. לאחר כמה שנים ראש השבט מת ממחלה מוזרה ודאטורה נבחר להיות ראש השבט.
עדו אוריון בן 13.4

דאטורה ראה עצמו מדבר עם מריז’אן: ”מהי תחושת ’האני’?” ”מדובר בתחושה שבה רואים מה קרה לך בעבר”, ענה מריז’אן. ואז ראה דאטורה את עצמו נחטף מהשבט כשהוא תינוק ע”י חוקרים, והם חוקרים אותו. לבסוף התעורר ואמר לבני השבט: ”גדלתי כאן ונחטפתי!” הם שחררו אותו והוא חי שם, עד היום הזה.
אורי צור בן 9

פתאום דאטורה ראה רק את עצמו, אבל לאט לאט הצטרפו עוד אנשים, דאטורה ראה איך הוא עוזר להם, אבל לפעמים גורם להם רע. הוא ראה את כל חייו, מההתחלה עד היום... ולפתע, זה נגמר באותה נקודה שהחזיון התחיל, ודאטורה מצא את עצמו במדבר, חושב על חייו.
מאיה שחם בת 11

אומנם הוא ניפטר, אבל הוא ראה את עצמו בגן עדן והוא ראה גם את סבא שלו וסבתא שלו ואימא שלו ואבא שלו. והוא שמח כל כך עד שהוא שכח שהוא ניפטר בכלל.
עומר שטיין בת 8