הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 170 בנושא אפור
 
לפתע נכנסה מרגלת של המחתרת. שמה לילך. שערה האדמוני קפץ כשבשרה: ”בניין המשטרה האפורה צבוע בצבעי הקשת!”. הם יצאו וראו את בניין המשטרה הססגוני. צבעו בעיר בתים וחנויות. שוטר אחד ניגש אליהם ואמר: ”הבנו שעיר אפורה היא עיר עצובה”. השוטר חייך.
נועה רייסנר בת 10

ואז אמר בוריס: ”בקיץ, ביום חמסין, נשפוך מראשי גגות העיר מים ואז תיווצר קשת”. זה יהיה שינוי מאוד משמעותי, אמרו כולם. וכך היה.
אופיר ויס הורביץ בת 8.5

נעשה את כל מה שאמרתם ביחד ונוסיף עוד כמה רעיונות: נצבע את הבתים בצבעים נפגין עם שלטי חוצות צבעוניים וניתן לילדים ופעוטות צבעי גואש שישפכו ברחובות ויערבבו עם הידיים! המשמרות האפורות לא יעמדו בצבעוניות ויצטרפו אלינו! החברים הצביעו בעד הפעולה הססגונית.
אלה לביא בת 8.5

לכל אחד ואחת בעיר, אמר ארנו, נאמר לחשוב על הדבר הכי משמח שקיים לו בלב, הרי זיכרונות שמחים הם גם צבעוניים. ואת זה המשמרות האפורות לעולם לא יגלו, כי הזיכרונות חבויים אצלנו בלב, ומשמחים רק אותנו. ולא משנה שהעיר לא תהיה צבעונית, משנה שהאדם יהיה צבעוני מבפנים.
רוני רוזנברג שטרית בת 11

המחתרת חשבו וחשבו, ולא עלה שום רעיון. פתאום נכנס בתנופה. ”מהר! תקשיבו! אני מהשלטון האפור, אבל חכו רגע! איכשהו אחד האנשים שלנו גילה אתכם ואמר את זה לכולם, בניגוד למה שציפתם, כולם התחילו לעשות כל מיני דברים. בואו, אפשר לצאת ולנצח סופית את העיר האפורה!
אביב פלנט בן 10

ואז מרגרט הבינה, "גשם שמש", אמר בוריס ואז כולם הבינו - קשת.
עלמה כהן בת 7

...מלאכי! הגיע הזמן ללכת לבית ספר! בכלל כל זה היה חלום, מלאכי קם והלך לבית הספר והיה לו יום נפלא.
מלאכי אשל בן 10

פתאום קפץ בוריס מכסאו וצעק: אני יודע! נקנה לכל תושב בעיר זקן צבעוני ומסוגנן! ראש העיר יראה את כולם צבעוניים - ויבטל את החוק האפור האומר שצבעוני - אסור בעיר! ויחד אנחנו וכל התושבים נהפוך את העיר לצבעונית!
גלעד אלוני בן 13

”אלה פעולות מחתרתיות?!” שאל לורד קארבון, איש זקן אבל עדיין חזק ונמרץ. ”אני חושב שאנחנו צריכים פשוט להפיל את הממשלה!” לבסוף ההצעה שלו התקבלה ויושמה, והם התחילו לצבוע את העיר... אבל כל אחד רצה לצבוע אותה בצבע אחר, מה שיצר מאבקי שליטה שהשמידו את השלטון ואת הממלכה כולה.
רועי דרורי בן 13

מקצה החדר קפץ פתאום שחר ואמר: אנחנו צריכים לגייס הרבה אנשים בשביל מהפכה צבעונית. נפתח קבוצה בפייסבוק ונקרא לכולם להצטרף וכולנו ביחד במקביל, ביום שנקבע, נצבע את בתינו ורכושנו, וביחד נהפוך את ארצנו לצבעונית, יפה ומשעשעת. ביחד נעיף את השליט ונמנה את מי שצבע את רכושו הכי יפה.
אלמוג בן-דרור בן 9

״זה לא יהיה קל, ״אמר בוריס ומשך בזקנו. לפתע צעקה מרגריט: ״רגע, נבנה בית, הבית העליז, נשתול פרח ונביא זוג פרפרים. הפרפרים יולידו עוד פרפרים ויצמיחו עוד פרחים. אהה... וכמובן לא תהיה כניסה לגרזנים״. ״רעיון מצוין!״, קראו כל חברי המחתרת הצבעונית.
נגה חיות ויעל בוגט בת 81/2

’’יש לי!’’ צעקה מרגריט, ’’הנה קחו את אלה’’ אמרה והביאה לכל אחד משקפיים צבעוניים בשלל צבעים. ’’שימו אותן! נו..’’ ללא היסוס, כולם הרכיבו את המשקפיים. ’’רעיון מצוין וצבעוני מרגרט!’’ אמר ארנו. ’’אני רואה צבעים, צעק בוריס. וככה כולם היו מרוצים.
ג’ינג’ר פולי בן 11.5

ובכן נשלב את כל הרעיונות ונהפך את העיר לצבעונית ”האביב הצבעוני”, כך נקרא למהפכה.
נעה וורטהיימר מלכה בת 11 וחצי

אני אומרת, אמרה אישה גבוהה ושזופה שנכנסה בדלת. "הגיע הזמן שתפסיק לעבוד על התכנית!", אני פתרתי את הבעיה בכך שבניתי מכונה, הכנסתי לתוכה צבעים ושיגרתי אותה לאוויר. המכונה יצרה קשת שצבעה את כל העיר, עכשיו קומו ובואו לאכול בחוץ! הכול כל כך... ברגע שיצאה נהיה גשם. טוב, חזרה לתכנית...
הדר נהיר בת בת עשר וחצי

”יש לי רעיון!” אמרה מרגריט. ”אולי, נשקף קשת בענן באמצעות חתיכת זכוכית ומים, וכך יהיה צבע?, ”אולי...” אמר ארנו. ”שווה לנסות...” הם ניסו, וזה עבד. יותר ויותר אנשים הבינו מהי המשמעות של צבע בחיים, לא גילו את אנשי המחתרת, וביחד, כולם הביסו את הרודן.
נעמה גייכמן בת 11

״אולי ננסה ליצור קשת?״ הציעה מרגריט בחיוך מתוק ועיניים נוצצות. ״לא נקנה מכונת הקרנה, ונקרין צבעים מלאכותיים על פני האדמה והשמיים. וגם אם את רוצה, מרגריט, אפשר גם קשת, אמר בוריס ברוחב לב, לשם שינוי. כולם הנהנו בהתלהבות. זה הצליח, ואת פני העיר שטף גל אדיר של צבע, והמשטר נפל.
ליה רביד אטאלי בת 10