הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 172 בנושא טעם
 
לפתע איכר אחד בשם חיימה שמע את המנגינה העדינה והנעימה והקשיב שעה ארוכה למנגינה. ואז איש אחר איש החלו לחפש את מקור המנגינה. הם עלו על הגבעה ומצאו את מרקוס הכנר. הם גם הזמינו אותו למסיבה שנערכה באותו הערב ומרקוס נענה בשמחה.
נינה ואיילת כהן בנות 9

מרקו חשב וחשב... ופתאום מצא את הפתרון: הוא צריך להכין גלידה ב”טעם מרקו”! אף אחד בעולם לא יוכל להעתיק את זה. אפשר לעשות ”טעם יוסי”, ”טעם נטע”, ”טעם אביטל”... אבל אף אחד לא יכול להכין ”טעם מרקו” חוץ ממרקו עצמו!
אביטל אלרואי בת 7.5

כשהגלידרייה נפתחה מחדש היה עלייה שלט: ”גלידה של פעם. רק ארבעה טעמים: שוקו, וניל, תות ובננה”. מייד נוצר שם תור ארוך.
מקסים מורשקובסקי בן 8

כאשר היה מרקו באיטליה הוא החליט שהוא לא רוצה להיות מוכר גלידה אז הוא יצא והחליט שהוא רוצה ליבנות חנות גלידה וכך הוא התחיל ליבנות אבל את סופו אף אחד לא יודע
הדס שורץ בת 8

מרקו נסע לאיטליה והוא גילה שעכשיו כולם אוכלים פיצה. הוא החליט לפתוח פיצרייה בתל אביב, הוא היחיד שהכין פיצה בארץ. לא היו לא מתחרים עד שצצו המרגלים, היו בארץ רק ארבע תוספות פיצה.
עדו אוריון בן 13.6

האנשים לא ידעו שמרקו עזב, עד ששלושה ילדים ראו את הפתק שהשאיר מרקו. הילדים התקשרו אל מרקו ושכנעו אותו לחזור ואפילו הציעו טעמים חדשים למשל :גלידת תפוזפיסטוק (שילוב של תפוז ופיסטוק) הגלידרייה של מרקו חזרה לעבוד עם הרבה טעמים חדשים.
סיון שורצמן בת 8 וחצי 7 וחצי ו10 וחצי

שחזר מרקו מאיטליה הביא ”גלידת חלב חמורים”. לאחר שהלקוחות טעמו, למרקו לא היו עוד לקוחות.
יובל כהן בת 8

מרקו נסע לאיטליה והתחיל למכור אוכל ישראלי בחנות שקוראים לה ”אוכל ישראלי”. אבל לא כל כך הצליח לו עם החנות הזאת באיטליה, כי כולם אוכלים שם פיצה. ואז מרקו חזר לישראל ופתח חנות אופניים.
אופיר צבן בן 9

פעם אחת, לפני כמה מאות שנים היה ילד שחזה את העתיד. זו הייתה שנת 1999 הוא חזה שיכול להיות שיהיו מצלמות חדשות, עולם חדש ומשונה, טכנולוגיה חדשה, עיר חדשה, אולי שפה חדשה, אולי גם יהיו ראשי ממשלה חדשים. טוב אלה כל רעיונותי.
רעות יעיש בת 9

ללא ידעתו מרגלת עלתה על טיסתו והפכה להיות בת זוגו. מרקו שיתף אותה בכל הדברים הפרטיים שלו: מתכוני הגלידה והיציאה הבאה פיצה. ואז, אחריי שהוא סיפר על אופן הכנתה היא סיפרה לו שהיא לא באמת חברה שלו ושהיא נגדו. ואז היא סיפרה לרפאל אזפוזיטו הכל ומאז כולם יודעים שהוא ”המציא את הפיצה”.
מיכל ג’ורג’ בת 9.6

לאחר פרק זמן שהפליא את התושבים חזר מרקו ועל פניו הבעת ניצחון שגרמה לכל המרגלים והגנבים להכין את הציוד, הוא הלך ישירות אל הגלידרייה שלו וריסק אותה. לאחר מכן בנה אותה מחדש, אך הפעם היו בה רק ארבע טעמים: שוקו, וניל, תות ודובדבן.
עמנואל רוזנראוך בת 8

מרקו התעורר בחדרו בבית המלון ברומא, איטליה. הוא החליט לצאת לסיור בעיר כדי לקבל השראה לטעם גלידה חדש. הוא ביקר במוזאונים, גלידריות ואפילו אצל כמה קרובי משפחה, אך לא מצא כל רעיון. כאשר התייאש, נגש לשבת באחת הפיצריות הסמוכות לבית המלון ולאחר שגמר את הפיצה שלו עלה במוחו רעיון-גלידה בטעם פיצה.
איה פלטר בת 11 וחצי

ואז כל הקונים בגלידרייה של מרקו טסו לאיטליה והעסקים של מרקו שגשגו מכיוון שהמתחרים שלו טסו לניו יורק כדי להשיג מתכונים חדשים. כל מוכר בגלידרייה נשאר או בניו יורק או באיטליה ובארץ פתחו גלידרייה עם הטעים של ניו יורק ואיטליה ביחד.
גיא אדלר בן 10