הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 173 בנושא יסוד
 
בעודו מנגן החל לשמוע התקהלות סביבו, הוא לא פתח את עיניו זמן רב, המשיך לנגן וההתקהלות שסביבו לא פסקה, לאחר זמן מה פקח את עיניו אל ההתקהלות שמסביבו. הקהל שלו היו חבורת פרות, אך בכל זאת עזב עם הרגשה טובה הרי הוא הבין שרק אנשים כמוהו מבינים באומנות.
נטע שיינקמן בת 12

לפתע, שמע הכנר מנגינה, הוא עצר את ניגונו והקשיב בשקט. הכנר נרדם. הוא חלם שהוא הולך הביתה ובדרך הוא רואה איש זקן. ”למה אתה פה?” שאל, האיש ענה: אני מחפש משהו שיעזור לי, אני עומד למות ורוצה לשמוע מוזיקה בפעם האחרונה...
רוני עיני בת 10.5

לא עברו כמה דקות וכמטה קסמים האיכרים והחיות כאחד הפסיקו את עבודתם והתקרבו לכנר. ”ואוו, מעניין איך זה קורה?”. חבטה עזה בראשו משכה את תשומת ליבו. הוא התעורר לקול צעקות ”הוא חי!”.
מאי אלפרט בת 10

”ואז בדרך קסומה נמשך הירח אל עבר העץ ואיתו בני הכפר ובעלי החיים. כשהסתכל הכנר לכיוונם של בני הכפר ראה אותם עומדים כמכושפים ומקשיבים לצלילי נגינתו. אז אמר הכנר בליבו: ”נגינתי לא הייתה לשווא”. ועד היום הירח עומד ליד העץ כאות לידידות.”
אופיר ויס הורביץ בת 9

הכנר הרגיש בודד, לפתע, אישה עברה לידו, הוא התחיל לנגן והאישה שמעה אותו. היא אמרה: ”מדהים! אולי תוכל לנגן ביום שישי בביתי?” הכנר הסכים וכשהגיעו לביתה הוא ראה את האיכר שראה קודם. האיכר המופתע שאל את אשתו: ”האם הזמנת אותו?” כן למה? כי הוא ניגן יפה. לאט לאט הם התחברו.
יעל זקס בת 9

לפתע, כל אנשי הכפר צפו על הכנר, הוא הפסיק לנגן ואמר להם: ”אתם לא עובדים בעבודות שלכם?”, איש אחד מאנשי הכפר אמר לו: ”מה פתאום! אנחנו לא עובדים בשעה כזאת מאוחרת, כששמענו את המנגינה המיוחדת הזאת, יצאנו מבתינו”. הכנר שאל אותם אם הם מאשרים לו להישאר - והם אשרו לו.
שי אמויאל בת 10

פתאום ילד קטן שמע את נגינתו ושאל את אימו: מי זה?, אימו לא ידעה וקראה לראש הכפר, ראש הכפר כינס אסיפה ובה הוחלט שיוציאו משלחת חיפוש אחר מנגן הנגינה המופלאה. המשלחת חיפשה וחיפשה ולא מצאה את הנגן המסתורי. מאז בכל ערב בכפר נשמעת נגינה של נגן מסתורי שהם אינם יודעים מיהו.
תמנע לוי רוזנבאום בת 10.5

הכנר עצם את עיניו וכשפתח אותן הוא גילה עולם קסום: רעש מתוק של פכפוך מים, השמש הקסומה חיממה אותו, וכשהיה לו חם הופיע עץ שיטה קסום שהצל עליו, וריח הדרים קסום מילא את המקום. ”איפה אני?” שאל בתמיהה. ’אתה בגן עדן’ נשמע קול עמום במחשבותיו והכנר צחק בהנאה.
הדס כרמלי בת 10

הכנר הלך לראש העיר (שהיה קשה להשגה כי היה עסוק וטרוד ומי שנפגש איתו היה רק מי שקיבל הזמנה). הוא דיבר עם ראש העיר שעה ארוכה שאחריה נבנה פונדק בעירייה וכל איש, ילד ואישה באו ונהנו בפונדק הנמצא ברחוב הראשי, בפינה.
ערן שמואלי בן 5

ופתאום הכנר שמע רעש. מבין ענפי העץ הוא ראה סנאי שחייך אליו בכל טוב. הסנאי מילא את ליבו של הכנר בחום והכנר הודה לאמא טבע שנתנה לו את המתנה הקטנה הזאת. הוא נרדם כשליבו שלב ובטנו הריקה מתמלאת מההנאה הזאת.
נטע מזרחי בן 9

הכנר נרדם. בחלומו הופיע איש לבוש שחורים. האיש שר בקול עמוק שנגע בכנר והרטיט את מיתרי ליבו. הכנר התעורר כשהרגיש יד נוגעת בכתפו. ”שלום, אתה חדש כאן?” שאל בחור צעיר, שהוביל את הכנר לביתו. כשנעלמו השניים מהסיפור הופיע איש, לבוש שחורים שקרץ וצחק.
רמי שגיו בן 13

לפתע עבר לידו שודד. הוא שמע את נגינתו והכריח אותו לנגן לו בזמן שהוא עובד לתמיד. מרוב עצב נשבע הכנר לא לנגן יותר. השודד כעס וזרק אותו מביתו, אישה רחמה עליו ולקחה אותו לביתה, שם הם התחתנו והם חיו בעושר ואושר עד עצם היום הזה.
מיכאל בושרי בן 11

פתאום בא איש מהכפר ושאל: ״האם אתה חיברת את המנגינה הזאת?״ הכנר ענה: ״כן אני חיברתי״ האיש אמר: ״אתה יכול לנגן בביתי?״ ״ברור, לזה אני מחכה״ ענה הכנר האיש שאל שוב ״האם אתה מוכן לנגן גם לחברי? הכנר הסכים בשמחה, והפך לנגן הכפר.
רועי קנטי בן 8

הכנר התחיל לבכות מהמנגינה, חשב לעצמו: איזה מנגינה הוא יכול לנגן, ולבסוף מצא את השיר ’’ילד של אבא’’ ששר מוקי והתחיל לנגן אותו.
נגה ויין בת 10.5

ופתאום, בעודו מנגן, ראה מרחוק איש אחד עם סקסופון מנגן ותוך כדי מצטרף לשיר . הכנר שאל אותו: אין לך עבודה למהר עליה? האיש עונה: לא אני איני יכול ללכת לעבודה, אני צריך לטפל בילדי ובאשתי ואני מתפרנס רק מנגינה. גם אני, ענה הכנר. ומאז שניהם הפכו לחברים טובים וניגנו ביחד.
נועה גלעד בת 9.5

את המנגינה היפה שמע ילד ששיחק בחצר. הילד רץ לספר להוריו. ההורים הזמינו את הכנר לישון בביתם, ולפני שהלך לישון הם הכינו לו מרק, חביתה ולחם לארוחת הערב. בבוקר הם נתנו לו מטבע כסף במתנה, והכנר המשיך לכפר הבא.
נתן הרט-ספיר בן 6

כל אנשי הכפר התפטרו מיד מעבודותיהם כששמעו את מנגינתו המופלאה של הכנר. הם רצו להתקרב אליו ולשמוע יותר טוב, אך לפני שהספיקו להגיע אליו הוא כבר מצא משרה מעולה שמשום מה הייתה פנויה - מנהל הבנק!
גלעד אלוני בן 13

המנגינה הדהדה במחשבות התושבים. הם התחילו להרהר, מדוע אנו עושים דברים בסיסיים בלבד המביאים לכך שנהיה טרודים כל היום ולא נשקיע בחיי המשפחה ובהנאות מעבר לעבודה? מדוע אין לנו פנאי לשמוח בכפר היפה שלנו? ואז, שמע הכנר (שבזה הרגע התעורר) נעימה חרישית של חליל ואחריו צחוק ילדים ושמחת נשים וגברים.
נעמה ישראלי בת 12

בסיום המנגינה החליט הכנר שעליו לעשות משהו. בבוקר הוא קם והתחיל לנאום בכיכר בכפר. בסוף נאומו לא נותר איש שלא השתכנע או שלא היה אפוף באווירה של פאן וחגיגות. אחרי יום, לא יותר, נותר השעון שבכניסה לכפר היחיד ש”מתקתק”. בעבודתו...
ארד מאור בן 8

ופתאום כל הכפר, האנשים, הסוסים והפרות באו לאטם אל עבר הכנר וכשסיים את המנגינה כולם מחאו לו כפיים והאיש שאמר שהכפר לא צריך פונדק אמר: ”אתה ניגנת מדהים האם תוכל להישאר אתנו ולנגן לנו?” הכנר הסכים והוא חי באושר ועושר (אם הוא לא מת עדיין), עד עצם היום הזה.
טופז קוסטא בת 10.5

ובאיטליה פגש מרקו את בן דודו ג’יאנלואיג’י (ג’יאנלואיג’י בופון) שהציע לו לשלב בין טעמים וכך מרקו המציא את גלידת הטריפל טעמי שוקולד וכך באו אליו עוד הרבה לקוחות... אז חיקו גם אותה אז מרקו המציא את גלידת התות-וניל.
שחר רום בן 10

לפתע פתאום הרגיש הכנר הבודד געגוע עז אל עיר מולדתו והחליט לחזור אליה. באותו לילה הוא יצא לדרך ופתאום שם לב שמאחוריו משתרכת שורה ארוכה של ילדים ופרות.
עדו אוריון בן 13.5

עד שכל אנשי הכפר שמעו אותו, הם הפסיקו את עבודתם. ואז הם נתנו לו גם לחם, מרק וגם הרבה כסף.
נדב ברק בן 7