הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
 על אודות 'עיניים'  |   About Einayim  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
 דף הבית
 


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 174 בנושא מנהיגות
 
פרי העץ נפל. בקטיף, קטף נער פירות והבחין בפרי לרגליו, ולקחו. מכר,והגיעה נערה. ”ובשבילך?” שאל. הנערה בחרה בפרי, אכלה אותו וידעה את הסוד. אך היא הייתה חכמה וסוד המלך נשמר עד שהכתר נהיה קטן על המלך. הצורף תכנן את כתר החדש. הצורף מדד את ראש המלך,וכך ידע את סודו. הצורף סיפר לחברו על הסוד, והשמועה התפשטה בעיר.
עמנואל ריו רוזנראוך בת 8 וחצי

לא עבר שבוע, וכולם שמעו את הסוד. הספר פחד מהמלך. אך פתאום שמע ראש מהרחוב אז הוא הלך וראה שכולם אומרים המלך הוא קוסם, יחי המלך!
עברי כורם בן 8 וחצי

במקרה עבר שם סוסו של המלך, הוא שמע הכל ובלילה הוא החזיר למלך את אוזניו והסתפק בחלקו.
תומר שיר בן 9

העץ ששמע את הסיפור לא התאפק ולחש אותו לשיח שלידו. השיח לחש לעץ אחר, וכך הסיפור עבר מעלה לענף. יום אחד המלך טייל ביער ושמע שכל הצמחים לוחשים את סודו. הוא היה נבוך מאוד וברח מהממלכה.
מעוז דגני בן 39.5

פעם המלך גיוור עבר ביער, ליד העץ שידע את הסוד. המלך שמע את העץ מספר את הסוד, והחליט לזרוק את הספר לביצות.
גלי דגני בת 5 וחצי

מאז, בכל פעם שעוברים ליד אותו העץ - שומעים רשרושים. יום אחד שמע ילד את הרשרוש והכריז - אני גם באוזניים שלי וגם בשל הסוס.
עינב מרגולין בת 9

פתאום החלה לנשוב רוח חזקה והעלים של העץ החלו לצעוק ”למלך יש אוזני סוס, למלך יש אוזני סוס” עד ששמעה זאת הממלכה והחלה לצחוק. המלך הנבוך התחבא ביער ומצא את סוסו שהצטער והחזיר לו את אוזניו. מאז למד הסוס להסתפק במה שיש לו. סוף.
יעלה רולניק בת 10 וחצי

ואז פתאום ראה הספר סוס שיש לו את אוזני המלך, גוף של ברדלס ופה של תנין [שאת כל האיברים האלה גנב הסוס]. היה לו שק מלא בכסף ויהלומים והסוס אמר: ”לך תביא למלך תמורה על אוזניו שלו”. והספר הלך והביא את התחליף.
דניאל בוחמן בן 11

פתאום ראה הספר סוס מוזר עם אזני בן אדם. הוא סיפר על כך למלך. הלך המלך אל היער ושאל את הסוס: למה לקחת לי את אזניי? ענה הסוס: כדי לקחת קצת מיופייך. ענה לו המלך: לכל אחד יש את יופיו שלו. הם התחלפו בחזרה וכל אחד קיבל את אוזניו שלו.
נעמי קסטל בת 7

מאחורי העץ עמד הירקן (גם הירקנים פטפטנים). הוא הלך משם ועמד ליד הארמון וצעק: ”למלך יש אוזניים של סוס!” כולם שמעו ורצו לראות את המלך. שהמלך שמע את השמועה עליו, הספר, הוא ברח ליער ושם מצא את ארוון. שניהם שנאו את האוזניים שלהם אז הם החליפו את אוזניהם וכולם חיו בעושר.
מרב נוזיק בת 9

אך לפני שהספר צעק את מילותיו, סנאי קטן יצא מאחורי שיח ואמר, ”אתה וודאי סָפַּר של המלך, נכון?”. הספר הנהן בראשו והשיב ”נכון”. ”אז אתה אמור לדעת על אוזניו, נכון?”. ”אממ, נכון”הוא הֶגְיִב. ”אבל איך אתה יודע את כל זה? ”שאל הספר בחשדנות, והסנאי הגיב: ”קנטאור קטן בא ולחש לי באוזן”, הסנאי צחקק והלך.
ירון קרסלבסקי בן 12

אני אמרתי לכם ללכת אז תלכו.
אלונה גרסון בת 7

לפתע, שמע רשרוש מאחורי השיחים. הוא הסתכל מאחוריו וראה ילדה. הילדה רצה והוא רץ אחריה. הוא ניסה לומר שלא תספר את סודו לאף אחד. אך הילדה ברחה מהר. הספר חזר לארמון. כעבור שבוע, בשער העיתון היה כתוב עליו. בטוח היה שמדובר בסוד המלך, הוא גילה שבמקום הסוד כתוב שהוא מצוין.
רוני עיני בת 11

לפתע יצא מהיער ארוון הסוס, והתחיל לבכות על מעשיו הנוראים. הספר, שהבחין באוזניו האנושיות של הסוס, הבין את הנעשה ותלש אותן במהירות. הוא רץ לארמון והשיב אותן למלך. המלך התפעל מגורבן ונתן לו המון כסף. הוא ציווה לגרש את הסוס מממלכתו. מאז, אף סוס לא גנב את אוזני המלך לעולם.
ניצן עיני בת 14

הספר מעולם לא שמע על הקללה שהטילה מכשפת העצים על כל מי שמספר סוד לעצים שלה. באמצע הלילה בדיוק בחצות אוזני הסוס עברו אל הספר ואוזני הספר עברו אל המלך. הסוס והמלך חיו באושר ועושר עד היום הזה.
עדו אוריון בן 13.6

במקביל, סוס שמראהו חריג נשכב בצל עץ הערמון. הסוס נשם נשימה ארוכה ופנה לאחור לחזור למקום ממנו הגיע. בעודו מהרהר על המשמעות של חטאיו, שמע מרחוק ”ארוון, סוסי היקר האבוד!” הסוס זיהה שזהו קולו של המלך והתוודה בפניו. מאז חיים הם בנחת מתחת לעץ הערמון הקרוב לארמון.
נעמה ישראלי בת 12

לאחר מכן חזר המלך למשכנו, שליו. אבל הוא לא העלה על דעתו שעץ הערמון הנרגש יפיץ את העובדות והן לאט לאט חדרו לכל אוזן בממלכה, דבר שעשה למלך שם רע. אבל המלך החליט החלטה חשובה - הוא יראה את האוזניים ויהי מה. יופיו ואופיו כבשו את לבבות נתיניו והאוזניים כבר לא ענינו איש.
ביל כהן בן 13

הספר הלך, ולא ידע שהמלך שמע אותו וכעס. סיפור מידאס הגיע לאוזניו, וחשש שיקרה לו מה שקרה למידאס, וישמעו את סודו כפי שקרה. בבוקר גילה שלסוסו יש אוזני אדם. ”מה עשית?” צעק המלך. ”לא רק אתה יוצא הדופן בממלכה” נהם הסוס.
נועה רייסנר בת 10

העץ שמר על הסוד. יום אחד איש אכל מן הערמונים, ואז התגלה לו הסוד שהיה אצור כל השנים בתוך העץ. הוא גילה לכולם והם לעגו למלך. ארוון, שגם עליו צחקו חבריו, שמע את הצחוק וריחם על המלך. בלילה הוא שב לארמון, החזיר את האוזניים והפך שוב להיות סוס מלכותי.
נתן הרט ספיר בן 6

לאחר שגורבן צעק את מילותיו אל הבור, יצא מהבור יצור שעשוי מאדמה, היצור אמר בקול רועם: ”גילית את סודו של גיוור!”. גורבן שאל בבהלה ”איך אתה יודע את כל זה”, היצור המשיך והרעים ”אני המלאך השומר של גיוור, ואתה גילית את סודו לי. למזלך אני לא מישהו אחר”.
עמוס שלו בן 9.5

בדיוק באותו רגע עבר בסביבה מודי וכששמע את הצעקה רץ לספר לאנשי העיר. לאחר כמה שעות כולם כבר ידעו, וזה הדבר היחיד שהמלך חשב עליו. יש לי רעיון אנחנו נמליך עוד מלך עם אוזניים רגילות וככה יהיה טוב לכולם. כולם הסכימו ובאמת כך היה.
שחר אורבך בת 12

גורבן התבייש במעשיו והחליט החלטה קשה ביותר, הוא הדליק מדורה, וקפץ לתוכה כדי שהמלך לא יגלה על כך.
מגל אופיר בת 9

הסוס המשיך ללכת עם אוזני המלך, עד שנמאס לו. בלילה, ארוון התגנב לחדר המלך, והחזיר לו את האוזניים. ארוון חזר לאורוותו, וגילה שמחכה לו הפתעה. הוא מצא פרסות זהב חדשות לגמרי! הוא חזר למלך, ולא קינא יותר לעולם.
רתם פיק בת 11

אך בגלל צעקתו הרמה, (שהייתה בין שתיים לארבע) אנשים רבים ניסו להתעלם ולחזור לישון, אך לא הצליחו. אבל בואו ונעזוב אותם. היחידה שלא ישנה באותו הרגע, הייתה בת המלך, סאן, שהתחבאה מאחורי שיח וורדים קוצני. כל גופה נדקר, ושערה הבלונדיני קיבל את צבעה השחור של האדמה. היא שמעה את דבריו של הספר…
ליה רביד אטאלי בת 10.5