הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 177 בנושא שאלה
 
כן אני רוצה, אמר אבנר ופרץ בבכי. מאז שנולדתי אני חולה במחלה הזאת, חיפשתי עליה ואין אף תרופה שיכולה לעזור לי! את חושבת שתוכלי לעזור לי שאל אבנר? אבנר, מה קרה? אימא שאלה, סיפרתי לה שחלמתי חלום מפחיד והיא לקחה אותי לשתות שוקו בסלון סוף טוב הכל טוב.
מרים עמר בת 12

אבנר אמר: אני יכול לחשוב על זה? פתאום הפסיכולוגית התחילה לבכות. פעם גם אני הייתי כמוך ורק מישהו אחד הצליח לפתור את הבעיה שלי. מי? שאל אבנר. איש מסין. אבנר שאל אפשר לשלוח אותי אליו? למה את מספרת לי את זה? כי רק הוא יכול לטפל בבעיה שלך. ענתה. באסה.
מתן חובב בן 11

אני? שאל אבנר. אני חושבת שכן, מה אתה חושב? ענתה הפסיכולוגית. למה את רק שואלת? כי אתה רק שואל, לא? אני לא יודע.... רגע, הרגע אמרתי משפט? כן.... אבל אחריו שאלת שאלה מה אתה חושב? שעברתי את המבחן בהצלחה.
לילך גרוטמן בת 11

אני לא בטוח, את חושבת שכדאי לעצור את השאלות? גם הפסיכולוגית לא הייתה בטוחה. אז נכנס הבן שלה, שמע את אבנר, והתחיל גם הוא לשאול שאלות. הילדים התיידדו והפכו לחברים טובים. לאחר שגדלו היו לחוקרים מפורסמים, שאלו שאלות מקוריות ואפילו קיבלו יחד פרס נובל.
אילת ליטבק בת 8.5

אבנר: האם כדאי לי? הפסיכולוגית: מה אתה חושב?כן או לא? הפסיכולוגית הורידה ראשה וחייכה. אבנר: מדוע את מחייכת? שכחתי לרגע את שמך, אתה יכול להזכיר לי? אבנר: אבנר! הפסיכולוגית: סיימנו. הטיפול הוכתר בהצלחה!
רועי קנטי בן 8

אה, אני לא בטוח שתצליחי, אמר אבנר בשאלה. הפסיכולוגית רצתה לדעת מה קרה ואז עלה לפסיכולוגית רעיון והיא שאלה מה אתה אוהב יותר לדבר או לשאול, אבנר לא ידע מה זה לדבר אבל הוא דמיין שזה סוג חדש של שאלה ואז הוא שמח.
נועה רוזיק בת 8

הפסיכולוגית שאלה את אבנר: ”מדוע אתה שואל שאלות ?” אבנר ענה: ”כדי לגלות את מהות היקום. ”הפסיכולוגית אמרה לו את סוד החיים היקום וכול השאר. אבנר לא דיבר יותר בחידות.
מיכאל שקד בן 9

אבנר אמר: כן מאוד!! את תוכלי? ואז הפסיכולוגית אמרה:”כן ברור!”. אבנר הלך לפסיכולוגית במשך שנה, ובכל השנה הזאת היא דיברה אליו בשאלות. לאט לאט לאבנר נמאס שהיא מדברת אליו בשאלות ואז הוא הפסיק לדבר בשאלות בעצמו. כשהוא הפסיק סוף סוף לדבר בשאלות, כל חברי הכיתה התגעגעו לצורת הדיבור שלו.
נטע אורי בת 12

אבנר ענה ”את לא יכולה לעזור לי, נכון?” הפסיכולוגית ענתה לו ”ולמה אתה חושב כך?”, ”כי כל אחד מושלם בדרך שלו.” הוא ענה, הפסיכולוגית ענתה לו ”רואה, הצלחת לדבר בלי לשאול וגם הבנת שכולם יפים בדרכם” ומאז משפחתו של אבנר תמיד מכבדת אותו למרות שדיבר באופן הגיוני. נכון?
דנה בר בת 11

אבנר נכנס ללחץ מה יגיד חשב, ואז עלה במוחו רעיון, הוא ישתוק. שניהם שתקו, ושתקו אד שנגמר הטיפול. הפסיכולוגית לחשה משהו לאימו, אימו חייכה ואמרה: רעיון טוב. ומאז כולם התייחסו לאבנר כך, ולאט לאט הפסיק אבנר להתנהג כך. למה?
רעות כלפה בת 11.5

אבנר ענה:”כן” ואז הפסיכולוגית שאלה: ”בן כמה היית כשהתחלת לשאול שאלות? אבנר ענה: ”בערך בגיל שנה.” הפסיכולוגית ענתה:”הנה, אתה כבר לא שואל שאלות!”.
אלה וידר בת 9

אבנר שתק. הוא לא ידע. לבסוף אמר: ”לא. אני רק רוצה להפסיק לשאול כל כך הרבה שאלות”. והפסיכולוגית ענתה: ”זה לא רע להיות סקרן, רק צריך לדעת למתן את זה. ואולי תהיה מדען כשתהיה גדול”?
נועה מצקין בת 12

”לא”, הוא ענה ”יופי פתרנו את הבעיה” אמרה הפסיכולוגית.
נטע שיינקמן בת 12

אוקי... ”הוא דיבר!!!” צווחו הוריו של אבנר, ”מה קרה?” שאלה הפסיכולוגית, ”הוא דיבר” ”מה, הוא לא דיבר אף פעם?” הוא דיבר, אבל תמיד בשאלה” ”אז לא צריך אותי?” ”לא, אבל נראה לי שנדבקת ממנו” אמרה אמא וכולם צחקו.
שירה אטר בת 8

את תירצי לעזור לי? כן, אבל ארצה לדעת מה הבעיה לפני שנתחיל, את לא מבינה? אני אולי מדבר רק בשאלות? זה לא ברור? כמעט, אבל אנסה לעזור. כך כמעט כל יום בשבוע היה אבנר אצל הפסיכולוגית. כעבור כמה חודשים, הפסיכולוגית עזרה לאבנר וכיום אבנר כמעט כבר לא מדבר בשאלות ויש לו הרבה חברים טובים.
רוני פייזר בת 10

ואבנר חייך, ”סוף סוף מישהו שמבין” הוא אמר וצחק. הפסיכולוגית הסבירה לו שבעולם יש יותר מעוד סימן שאלה, שהחיים זה לא רק לחפש תשובות או לשאול שאלות. בזכותה הוא הבין שהתשובה הטובה ביותר נמצאת בתוכו, הוא לא חי כדי לשאול, הוא חי כדי למצוא תשובה. ומאז לא דיבר בשאלות.
כרמל השמואלי בת 12

אבנר הופתע מתשובתה. הוא היה רגיל שאנשים מביטים בו במבט מבולבל וזעום. מרוב הבלבול, הוא ענה חלושות ״אני... חושב שכן״, על פניה של הפסיכולוגית נפרש חיוך צנוע. מאז, הוא בא אליה יום יום.
רוני רוזנברג שטרית בת 11.5

אחרי שיחה ארוכה, יצא אבנר מהחדר אל אימו ואמר ”שלום אמא!”. האם שמחה. הוא דיבר באופן רגיל ורק דבר אחד לא סיפר: שהפסיכולוגית דיברה אליו בשאלות וזה התחיל להימאס עליו, לאחר זמן מה, באמצע הטיפול, הבין כמה זה קשה למכריו והוא הפסיק לשאול כל דבר. מאז הוא שואל רק שאלות רגילות, כמו: ”מה השעה?”
אביגיל איסקוב בת 10