הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 178 בנושא דם
 
תם הזמן ואיש לא תרם. בניסוי שעשו גילו שאפשר ליצור דם מלאכותי מכל סוג שרוצים. יצרו את הדם המיוחד והצילו את דנדליין. בזכות התגלית החדשה הוענק לדנדליין פרס. בעקבות פרסום המקרה הוריה מצאו אותה והם חיו כמשפחה מאושרת.
דנית הופמן בת 10.5

”נשלחו גם שליחים ואחד מהם הגיע לכפר שראש ארץ זו לא ידע עליו. התברר לאותו שליח שסוג דם 12Q הוא סוג הדם הנפוץ ביותר שם! ואז הבין, לא רק שזה המקום שחיפש אלא גם הבין ששם נולדה דנדליין! והיא? כמובן תרמו לה דם והיא חזרה לביתה.”
תמר בקר בת 7

יום אחד איש שקוראים לו פנד בא לבית החולים וניסה לתרום דם. התברר שהאין לו סוג דם Q12 ואז כעבור 22 שעות התברר שאמא של פנד היא בעלת סוג הדם Q12 והיא הצילה את דנדליין.
מאיה מידן בת 8.5

לאחר זמן מה מצאו הרופאים כמה כתמי דם על הצעיף של דנדליין, וכך נצלו חייה. מסתבר שהדם הזה היה הדם שהיא איבדה, והיא שומרת את הצעיף עד היום.
רומי חביבי בן 11

חוקר דגים מאוסטרליה גילה דג עם סוג הדם Q12. הוא צלל ושאב מהדג דם לתוך בקבוק. את הדם הטיסו במהירות לבית החולים באדינבורג. הילדה קיבלה את הדם שעה וחצי לפני הדקה האחרונה. אבל הרי הדם של הדג קר. דנדליין ישבה בשמש שמונה שעות במשך שלושה שבועות, עד שהדם התחמם והיא הבריאה.
אדם שטילר-טימור בן 9

כ-20 שעות לאחר מכן, בחור הגיע לתרום דם מסוג Q12. הבחור היה כבן גילה של דנדליין. כעבור שעה אחרי התרומה, דנדליין התעוררה. ”מה זה?! איפה אני”? וכשראתה את הבחור שאלה: ”מי אתה”? הסבירו לה הכול, והיא והבחור נהיו זוג. אמנם היא לא מצאה את הוריה מעולם, אך בזכות הבחור היא הייתה מאושרת מאוד.
נועה מצקין בת 12

אך אף תורם לא נמצא. כאשר, לפתע, בדרכה של דנדליין לבית החולים היא קמה ממקומה, חזרה להכרתה וזה עוד כלום! כולם הצטופפו סביב דנדליין והיו נלהבים ביותר, אך להפתעתם הם גילו שהיא יותר יפה!
עמליה סבו בת 9

פתאום הגיע חייזר והודיע:” לי יש סוג דם 12Q. אני אוכל לתרום בשבילה! אבל אעשה זאת בתנאי שתבואו לבקר את הירח ואותי ויותר!” הוא תרם את הדם ומאז ל’שמח בירח’ יש מיליוני לקוחות.
אביגיל איסקוב בת 10

מצאו אדם עם סוג דם 13Q. האדם תרם את דמו לילדה והילדה השתכללה.
אדר גבעון בן 10

ואז, דנדליין התעוררה וגילתה שהכל היה חלום רע.
מקסים חצ’טורוב בן 9

והיא מצא דם ליד מיטתה. ואחרי בדיקות מצאו שזה דם מסוג Q12! לאחר שהכניסו לה את הדם סוף סוף הייתה מאושרת.
נעם שמעוני בן 9

כעבור 23 שעות ו-56 דקות הרופאים עמדו ליד המיטה של דנדיליין שעדיין הייתה מחוסרת הכרה. פתאום, הרופאה אמרה: ”אני לא יודעת איך שכחנו! בעלי סוג דם O יכולים לתרום לכל סוגי הדם ויש לי את סוג הדם הזה!”. כעבור כמה שנים דנדיליין הקימה בית חולים על שם הרופאה שהצילה את חייה.
נועבל רובינס בת 11

לאחר זמן רב שבו לא נמצא תורם, הגיעה תורמת אלמונית. היא התעקשה לשבת ליד מיטתה של דנדליין. כשזו חזרה להכרה, מה רבה הייתה הפתעתה לגלות את אם המנזר יושבת ליד מיטתה. האם סיפרה לה בדמעות שהיא אימה. דנדליין התרגשה מאד והן עברו לחיות ביחד מחוץ למנזר”.
נועם כהן בת 9

כעבור מספר שעות, הגיעו לבית החולים בחור ובחורה ואמרו שהם בעלי סוג הדם הנדיר שהנערה צריכה. האחות הבחינה שהם נראים מתרגשים מאוד. לאחר שהם תרמו את הדם, חזרו תוצאות הבדיקות והראו שהזוג הוא ההורים של הנערה. ההורים, הנערה וכל האחיות פרצו בבכי מרוב התרגשות.
אנה אלון בת 5.5

לבסוף, בניו זילנד, נמצא אדם אחד בעל דם Q12. הוא היה בחור צעיר בן שמונה עשרה ובעל עיניים ירוקות. הוא לא הסכים לתרום מדמו בלי לראות את הנתרם!. האחות הראתה לו תמונה והוא תרם את דמו. הם נפגשו והבחור אמר: ”אני אחיך, שנים חיפשתי אותך.” דנדליין התרגשה כל כך ואפילו בכתה.
איתמר סגל קינר בן 9.5

הם חיפשו וחיפשו וגילו שאימה היא מלכת אנגליה, היא שמעה את השמועה ואמרה שתחלק פרס כספי בסכום:10,00000 למי שיתרום דם וכך נמצא התורם מיד. הוא היה איש בן 50, שמן ושמח וכך חזרה דנדליין להכרה מלאה וחזרה לאמה [מלכת אנגלייה]:)
שירה אטר בת 8

הם פרסמו מודעה בכל מקום אפשרי. אחריי שעתיים צלצל הטלפון: אני יכול לתרום, אמר קול דקיק ורועד, אחר-כך באה אשה יפה עם שמלה מרופטת ואמרה: ”אני אמא של דנדליין!” בסוף דנדליין התעוררה וראתה את אמה, היא התרגשה, ”בית החולים תורם לכן 10,000,000 דולר כדי לעזור” אמר הרופא וכולם היו שמחים.
טל עמית בת 10

״ואני המתרימה. אני אחת מ-3 האנשים בכל העולם עם סוג הדם הזה.״ אמרה הרופאה והרופא קם ממקומו ומשך את הרופאה למיטתה של הנערה. הרופאה תרמה לה דם והנערה התעוררה. ״תודה, תודה על כך שהצלת את חיי״ הודתה לה הנערה. כעבור כמה ימים, לאחר שהתאוששה הנערה לקחה אותה הרופאה לביתה האמיתי.
ליאור. ח בת 10

כעבור כמה שעות הגיע זוג זקן מאוד. לזקן היה דם מסוג 12 ולזקנה מסוג Q הם חיברו את מנות הדם יחד ויצרו דם מסוג Q12 דנדליין התעורררה וגילתה שהם הוריה!
ליאור הרפזי בן 10

נמצאו 8 תורמים מתאימים ארבעה זקנים שני מבוגרים ושני נערים, כל אחד נתן דגימת דם. לאחר בדיקה מצאו את האחים, הסבים, הסבתות וההורים של דלנדיין. דלנדיין חזרה אל משפחתה והחיים באושר וכמעט בעושר.
נעמי זיידמן בת 9

פתאום בא איש יהודי עם כיפה ואמר בהתרגשות: ”את, את ההוכחה שמגילת אסתר היא לא סתם קשקוש! את הנינה של אסתר המלכה! ”פתאום הרופאים הבינו שהוא, האיש עם הכיפה הוא הנין של מרדכי היהודי!מיד בדקו את סוג הדם שלו, אכן הוא היה Q12. הוא תרם לנערה ואמר לה ”אסתי”וברח.
אילה יהושע בת 10

איש אחד שהיה גם רופא אמר שיש לו כמות קטנה של דם, הוא הצליח לתקשר עם הרופא הראשון ואמר לו שיש לו דם 12Q. הרופא מיד הזמין שליחים להביא את הדם.
נועה רוזיק בת 8

לפתע פקחה דנדליין את עיניה. ”דנדליין!” קראו הרופאים. ”איבדת הרבה דם!” ” קראו... קראו לאחי...ג’ורג’...” ועצמה שוב את עיניה. הם פרסמו הרבה מודעות, ובהם שמה של דנדליין ואחיה. בדקה האחרונה הוא הגיע, ותרם במהירות. מסתבר שפגשה אותו לפני שנפלה, וכך ניצלה.
מאי שגב בת 10

לאחר שעה הגיעה הודעה כי בארץ רחוקה ישנה אם שאיבדה את ביתה. סוג דמה של האם היה זהה לזה של דנדליון. זו הייתה אמה! האם הסבירה לדנדליון כי אביה הוא זה שנטש אותה ושם את הפתק. שתי הנשים בכו וחיו באושר ואושר.
נעה מלכה וורטהיימר בת 12

דנדליין שכבה מחוסרת הכרה עד שהגיעה אימה ותרמה לה דם. דנדליין התעוררה ואמרה לאימה שטוב לראות אותה. כולם שמחו וצהלו
חנה קזרנובסקי בת 9

ואז, דנדליין התעוררה,וגילתה שכל זה רק היה חלום רע ושהיא במיטה שלה והכל היה טוב.
גיא אדלר בן 10

ופתאום, נער צעיר הגיע לבית החולים. הנער שמע אל הנערה חסרת הדם ורצה לתרום את הדם. כך היה, הנער תרם את הדם לנערה והציל אותה. מיד כאשר התעוררה הנערה אמרה בליבה: ”הוא הנער שהציל אותי, הוא יהיה בעלי”. וכך היה, היתומה והנער הקימו משפחה והיו מאושרים מאוד.
שירה שני בת 9

הרופאים פרסמו את המקרה. 23 שעות ו-58 דקות עברו עד שנמצא תורם. הרופא הסביר לו: ”נחבר את המשאבה ישירות אליך כדי לחסוך זמן”. ”טוב” התורם משך בכתפיו והסתכל בשעון. נותרה עוד דקה אחת. דנדליון התעוררה והתנשפה ”מה קרה?” היא ניסתה לקום ונפלה. ”את רצת ונפלת ו... איבדת את ההכרה” אמר לה הרופא שנראה נרגש מאוד.
אליה כפיר שור בת 8 3/4

לבסוף, החליטה המנתחת של דנדרין לתרום לה דם, כי במקרה היה לה דם 12Q, ואז ראו שדנדרין חיה, וגילו שהמנתחת שלה היא אימא שלה וכולם שמחו.
יובל דורון בן 11