הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 179 בנושא לכלוך
 
...ושאלה במה אתה יותר אוהב לעבוד אבא, בזבל או במוסך? אני יותר אוהב לעבוד במוסך חמודה שלי אז תעבוד רק במוסך ואז תהיה פחות מלוכלך, ופחות מסריח ואמא תוכל לקנות פחות חומרי ניקוי ויותר אוכל.
שיר גרזון בת 9.5

”אבא, נראה לי שכדאי שתפסיק לעבוד ככה. פשוט נצא ללקט אוכל.” והם חיים באושר עד עצם היום הזה.
מאי פורת בן 7

לילה אחד היא ראתה מה יקרה להם בעתיד, האם תמשיך לנקות ולקנות הרבה חומרי ניקוי והאב יעבוד יותר קשה ויסריח את הבית. היא הציעה להורים להציב מקלחת בחוץ בשביל האב כדי שהוא יתקלח וינקה ממנו את הסירחון ואז הבית לא יסריח.
דנה רז בת 11

פתחה הילדה הבכורה את פיה ואמרה: ”אבא, אולי תפסיק עם העבודה המלוכלכת שלך מפני שאמא מבזבזת את כל הכסף על חומרי ניקוי ולא נשאר כסף לאוכל. אני מציעה שתחפש עבודה אחרת כמו עבודה במחשבים או בחנות צעצועים”. אבא התרגש מאוד ואמר: ”את צודקת אני כבר עובר לעבודה חדשה, איזו ילדה חכמה יש לי.
ליאור נתן מישור בן 7

כשאבא חוזר מהעבודה אחר הצהריים, הבית כולו מסריח ובשביל לנקות מהבית את כל הסירחון ואמא מבזבזת את כל הכסף שאבא מרוויח על חומרי ניקוי... אז יש לי רעיון! בפתח הבית נשים חבית גדולה מלאה באקונומיקה, כל פעם שאבא נכנס הביתה הוא יזרוק את הבגדים שלו לתוך החבית. אז הבגדים שלו יהיו צחים ולבנים והוא יוכל ללבוש אותם בשבת! הבית יישאר נקי ואז יהיה לנו כסף לקנות אוכל. האמא שאלה מה אבא ילבש לעבודה אם הוא יזרוק הכל לחבית עם האקונומיקה? מה הבעיה כל יום שני יש שוק ”קח-תן” במושב ומשם ייקח בגדים לעצמו וגם לנו.
ירדן רעיה בת 9

אבא, למה שלא נתחיל לגדל פרחים, ירקות ופירות? את הפרחים נוכל למכור, ובנוסף, הם יתנו ריח טוב לבית ואמא לא תצטרך לקנות מטהרי אוויר ובשמים. גם את הירקות והפירות נוכל למכור וחלק נבשל בשבילנו וכך יהיה לנו מה לאכול, ואפילו תתלכלך פחות. האבא שמע לעצת ביתו הבכורה ומאותו היום הם נהפכו עשירים מאוד מכיוון שכולם קנו מהם פרחים, פירות וירקות. האבא כבר לא היה צריך לעבוד בזבל, במוסך או לגדל כבשים וכל המשפחה יחדיו עסקה בגידול הפרחים, הירקות והפירות וחיו באושר ובעושר.
טל בן אור בת 9

האחות הבכורה אמרה: ”אמא, אבא עובד עוד ועוד, אולי הגיע הזמן שתעבדי גם את?” אבל האישה סירבה להצעה. ”במה אני אעבוד?” שאלה, ”הרי אינני טובה בכלום!” ”לא נכון!”קראה הבת. ”את אלופת ניקיון מספר אחת!” האם הלכה לעבוד, וניקתה בתים של אחרים. אך כעת היה לה פחות זמן לנקות את ביתה שלה. חודש מאוחר יותר ישבה המשפחה מסביב לשולחן מלוכלך מאוד. היה המון אוכל, אך הצלחות היו מטונפות לחלוטין ולא היה איך לאכול. לפתע קם הבן הצעיר ואמר...
ניצן נוה בן 12

ופתאום נפל עליהם חייזר מכוכב הניקיון. הוא קרא להם את המחשבות וידע שהם צריכים חומר ניקוי. הוא הביא חומר נדיר שלא קיים בכדור הארץ, הם הודו לו והחייזר חזר לחללית. במקום להשתמש בחומר, הם מכרו אותו. ואז אבא החליף לעבודה נקייה יותר. כל המשפחה הייתה מאושרת.
אלמוג בן דרור בן 9.5

די נמאס לי! טומי חוזר מאוחר ואין עם מי לשחק. את ואבא כל הזמן מנקים ועובדים! פתאום נשמעו דפיקות בדלת. טומי עמד שם עם מפתח גדול ואמר בואו תראו, מצאתי דלת מתחת לאדמה. טומי ניגש בזהירות אל הדלת, הוא סובב את המפתח והמשפחה גילתה הרי זהב ויהלומים! לפתע חזר האב וראה את הרי הזהב. המשפחה אמרה לעצמה: אולי נפתח בית יתומים לעניים!
זואי רבינוביץ בת 11

הילדה: ”אבא, למה אתה צריך לעשות את זה כל הזמן? אנחנו לא יכולים לעזור”? האבא: ”אתם צעירים מידי. כשתתבגרו תוכלו לעזור למשפחה שלכם”. עברו השנים, הילדים עזרו ככל יכולתם, וככה הרוויחו הרבה יותר כסף. ועכשיו הם כבר לא ממש עניים וגם לא ממש מסריחים.
צוף אשל כהנסקי בת 6.5

אבא, לך להתקלח!
מאיה סאסאקי בת 11

למה שאבא לא יעבוד במכבסה ואז לאימא תהיה פחות עבודה ואנחנו נרוויח יותר כסף. האבא הסכים, אבל עדיין חזר עם הכתמים על הבגדים. יום אחד הציעו לאבא להיות שר ”הניקיון” ובגלל שעשה עבודה טובה הפך להיות ראש העיר והפך להיות מאד עשיר.
הדס שורץ בת 8

אבא למה אנו עניים? אבא: אנחנו עניים מפני שאין לנו במה להתפרנס. ענתה: אז תוכל לעבוד כל הלילה ואחר כך תקבל כסף רב ומהכסף תקנה תרנגולת והתרנגולת תדגור על ביציה ולאחר שהגוזלים יהיו בוגרים נמכור אותם ומהכסף הזה נקנה בית מפואר עם כל טוב.
תמר טל בת 9.5

אך לפתע צלצל הטלפון והמכונאי ענה: ”מי זה?” ”זו הבת של אראלה ממפעל הפיס, זכיתם במיליון ש”ח בלוטו!” ”אבל לא מילאנו כרטיס בכלל” אמר. הילדה הבכורה הסתכלה במבט מרוצה על המתרחש.
יואל שם- טוב בן 9.5

”אבא, בזמן שאתה עבדת כל הזמן ואימא ניקתה, אני ניקיתי את מסדרונות בית הספר ועכשיו יש לנו כסף לאוכל” ”באמת כשחזרת הביתה הרחת מעולה מסבון” אמרה האמא.
יובל אברמוביץ’ בן 12

אמא, מרוב שאת מנקה את הבית אחרי אבא תראי איזה לכלוך את משאירה בעצמך! אנחנו, את ואבא מלוכלכים מאוד ואין לנו כסף לאוכל. אני והאחים שלי מ א ו ד רעבים וצריכים לגדול אבל אין לנו מה לאכול, בבקשה תנסי שבוע שלם לא לנקות, התכשירים שלך גם נורא מסריחים. כעבור שבוע: וואי, אמא, את רואה, לא ניקית ועדיין נוצץ פה נורא! ואנחנו עשירים, תראי את המזווה למטה אנחנו בארמון!
רוני שמואלי בת 11

הלכתי ברחוב ואז פנה אליי איש ואמר ”האם את בתו של המכונאי?” ועניתי לו ”כן” ואז הוא נתן לי את הכסף הזה ושם על השולחן 1,000 שטרות.
נעם שמעוני בן 9

די! נמאס!!! אבא אולי תמצא עבודה חדשה שלא מלכלכת ואמא, את צריכה להפסיק לבזבז כסף על חומרי ניקיון ולהתחיל לבזבז כסף על אוכל. האב והאם הקשיבו לדברי ביתם וכעבור שבוע מצא האב משרה במפעל לחומרי ניקוי.
דניאל ויס בת 12

”אבא, מהיום כולנו נעזור לך בעבודות וחלקינו יעבדו בעבודות אחרות!” כך הם חיו מאותו ערב, ואחרי 20 שנה סבתא אחת סיפרה לנכדיה איך היא בנתה אימפריה סביב אביה המנוח.
אורי לידרור בן 11

”אבא, אמא, אתם יודעים שבלי חומרי הניקוי האלה אנחנו נחסוך המון כסף. אז לדעתי נפסיק לקנות אותם ושניכם תעבדו בעבודות נקיות יותר” ”רעיון טוב” אמר המכונאי. מאז שני ההורים הפכו להיות מורים והמשפחה המאושרת גרה בבית נקי ואוכלת אוכל טעים ומשביע.
אביגיל איסקוב בת 10