הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 180 בנושא סימנים
 
פתאום שרה מרגישה דגדוג ביד. "בטח עוד מזל", היא חושבת. לפתע היא רואה שזו חיפושית זבל. היא מסתכלת על אבי, אבי מספר לה בחיוך: בשיעור תנ"ך טיפסה עליי חיפושית פרת משה רבנו. היו לה 6 נקודות על הגב... שספרתי 6 נקודות מימין ראיתי את שרה השנייה מהכיתה. זמן טוב להציע לה חברות לא? (:
ניצן גיליס אבוזגלו בן 10

שרה שמה לב בחרדה שעל חולצתו של אבי יש 13 פסים. ואז אבי אמר, "רוצה להיות החברה שלי? ". מאז 13 הוא מספר המזל של שרה.
איילה קליין שטרן בת 11

פתאום הבחינה שרה בידו של אבי, היה כתוב שם: מחר ללכת לסרט בשעה 2:00 בצהריים. שרה הייתה מופתעת, זו הייתה בדיוק השעה שהיא ומירי קבעו להיפגש בקולנוע, יכול להיות שמירי הזמינה את אבי? היא ראתה את תמר בת כיתתה מתקרבת אליהם בחיוך. תמר פנתה לאבי :״מחר ב-2:00 בקולנוע, כן?״ אבי הצטרף לתמר והם התרחקו משרה. היא הבינה: אבי הוא חבר של תמר.
דנה ריבלין בת 10

חתולה שחורה באה והתחככה באבי. שרה עמדה קפואה במקום. חתולה שחורה זהו סימן לא טוב! סימן למזל רע! היא עמדה שם והרהרה בדברים, בעוד אבי מסתכל עליה במבט חשדני. האם הסימנים יותר חשובים מאהבה? האם היא מוכנה להסתכן ולחרוג ממנהגה הפעם? מה היא תעשה? היא נעצרה והביטה באבי, שאמר: ”נו, מה רצית?”. אין לה בררה. היא תוותר, רק הפעם... היא אזרה אומץ, פתחה את פיה, ובבת אחד נשפכו ממנו המילים: ”מחר אני ומירי הולכות לסרט... תהיתי אם תרצה לבוא איתנו...” חיוך רחב נמתח על פניו של אבי והוא אמר: ”אני אשמח לבוא! באיזו שעה הסרט יתחיל?” שרה חשה הקלה גמורה. היא ואבי תיאמו ביניהם את כל הפרטים, ואז נשמע הצלצול. שרה רצה לכיתה כשחיוך על פניה. ’כנראה לא תמיד צריך לסמוך על הסימנים’, חשבה לעצמה. אך למחרת, אבי לא הגיע לסרט.
נוגה חביב בת 10

לאבי היה על החולצה סימן קריאה! היא הבינה שזה סימן אזהרה. יכול להיות שלא כדאי לה עכשיו לדבר איתו. פתאום הוא שאל: רוצה לבוא איתי לסרט?
יהונתן שפריר בן 12

פתאום היא ראתה שתי ציפורים מצייצות על העץ שיר שימחה. היא חושבת שזה סימן בטוח שאברהם אוהב אותה! היא ניגשת אליו והוא אומר לה שהוא רצה להגיד לה בדיוק אותו דבר והם נהיו חברים.
אריאל אלבז בת 10 וחצי

לפתע ראתה שרה חיפושית משה רבנו על העמוד ועליה שבע נקודות, לכן היא חזרה לכיתה ובשיעור ספרה שבעה ילדים מצד ימין והתלמידה השביעית הייתה מירי. למחרת הלכה שרה עם מירי לסרט ולידם ישב אבי שגם הגיע לסרט.
עידו ליאון בן 11.9

וחושבת: "לא!זה לא יכול להיות!זה לא יכול לקרות! הכל היה טוב עד עכשיו הסימנים העידו על טוב!" ולמה? כי היא ראתה על החולצה של אבי שני מלבנים , ובתוך המלבן הראשון 30 נקודות ובמלבן השני נקודה. היא חשבה: ’בגימטריה 30 זה ל’ ו1 זה א’ ביחד לא! לא לחברות שלנו!
מאיה סאסאקי בת 11

שרה רואה מופע יונים מרחוק, היונים עפות בצורת המשפט הבא: 30 צ”א! היא קוראת את ה-30 אבל לא מבינה את ה-צ”א! מזה יכול להיות? אבי שואל אותה: ”על מה את מסתכלת שרה?” ”תראה מאחור יש שם יונים שנותנות לי סימן, אבל מה זה אומר?” הוא מסתובב וגם הוא רואה ואז הוא פתאום נזכר! ואז הוא מריאה בקול: ”זה אומר 30 צעדים אחורה! צ”א זה רשי תיבות של צעדים אחורה! אח שלי פעם לימד אותי!בואי נלך 30 צעדים אחורה ונראה מה יש שם!” הם הלכו 30 צעדים ופתאום מבין השיחים קפצו חבריה של שרה ואבי ואמרו ”יום הולדת שמח!אבי” אבי מאוד התרגש ושאל את שרה עם היא גם הייתה שותפה למסיבת הפתעה והיא כן. בסוף המסיבה בא אל שרה אבי ושאל: ”רוצה להיות חברה שלי?” היא התרגשה והסכימה! עברו שנים רבות ואבי ושרה התחתנו ונולדו להם ילד חמוד ששמו היה יצחק והוא התחתן עם נערה חמודה בשם רחל וכולם חיו בעושר ואושר!
הגר בר יעקב בת 9

היא השתתקה. זאת מכיוון שהיא מבחינה בפריט קטן נח על הקרקע של גינת הירק. ”עוגיית מזל?” חושבת. ”זה דבר חריג, הרי זה חייב להיות סימן!” הרימה את העוגייה ופתחה את הפתק. ”תרצי להיות חברה שלי?” הרימה שרה את ראשה וראתה את אבי רוכן מעליה. ”כמובן שכן!” חיברה את אבי ונשקה בלחיו. שרה הפסיקה להאמין בסימנים והתחילה להאמין בגורל, באהבה ממבט ראשון. שרה ואבי התחתנו בבוא היום ונולדו להם שני בנים בריאים ויפים: ישמעאל ויצחק.
נעמי נבו בת 11.5

כי אני רואה סימן לב. הלב מצויר על מעטפה ורודה שעליה כתוב: שרה. אבי מגיש את המעטפה לשרה ואומר לה לנשק אותה. אבי אומר לה שזה יביא לה מזל. היא סומכת על סימן הלב. היא פותחת את המעטפה ורואה שכתוב: שונא אותך! מאותו היום היא לא סומכת על סימנים.
ענבר גרטי בת 9