הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
 על אודות 'עיניים'  |   About Einayim  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
 דף הבית
 


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 182 בנושא גניבה
 
והגנב ענה לשוטר, יוסי, איך אתה יודע את שמי שאל יוסי. השוטר יוסי, זה אני דן אתה לא זוכר? למדנו יחד בכיתה א, אה, כן נזכר יוסי אתה זה דן הילד שבשאלון רצה להיות גנב? כן, אבל אני כבר לא רוצה אמר דן. יוסי לקח את דן איתו הביתה ודן הפך לשוטר.
נעמה נובופלנסקי בת 10

פתאום שמע ”פלאפי קום! אתה תאחר למופע!” התעורר באוהל הקרקס, ורץ למופע הליצנות שלו...
נמרוד סתוי בן 10

השוטר נזכר שסבא שסבא שלו היה מחביא מטבע זהב והילדים היו מחפשים אותו. השוטר זרק למקום מרוחק מטבע שוקולד עטוף בנייר זהב. השוטר חזר בבוקר ומצא את הגנב הטיפש מחפש את המטבע. השוטר תפס אותו ולקח את הגנב לתחנת המשטרה.
מיכאל קופפינו שר בת 7.5

ואז אמר ”יש לי רעיון, אני זוכר שאמא שלי הייתה מושיבה אותי בחדר בצד כשהייתי קטן והפרעתי” וזה בדיוק מה שעשה השוטר, הוא הושיב את הגנב בחדרו שבביתו והלך לחפש גנבים אחרים. כשעלה הבוקר בא לקחת את הגנב מביתו ולא מצא אותו שם. השוטר התפלא מאוד והלך לישון על הרצפה מבוייש.
יונתן הרי ואורי הרי בני 8, 6

הגנב הסתכל על השוטר האוחז בו, חייך ואמר: ”פעם שלישית גלידה.”
הלל ספוזניק בת 11

השוטר לא ידע מה לעשות, הוא נזכר שאחיו הרועה היה שם את הפרות במקום מגודר. כך עשה השוטר לגנב, והלך. כשחזר השוטר הגנב לא היה שם, אך השוטר ראה שיש פתק על הגדר ובו כתוב: שלום שוטר, המשחק נהייה משעמם אז הלכתי לתחנת המשטרה לבד.
מטר וגשאל בן 10

הגנב הדף את השוטר לצדה השני של המדרכה ואמר בשיא הלגלוג: האם גם את השיטה הזאת למדת מסבתא’לה ?????????
אבישג סמרה בת 11

הפעם הזאת השוטר כעס נורא. הוא לקח את הגנב ישירות לכלא. בלילה הבא, אחרי פחות מדקה, ראה השוטר את אותו גנב! השוטר נהיה כל כך מרוגז שהוא נתן אגרוף לגנב. אבל האגרוף שלו עבר ישר דרך הגנב. הסתבר שהגנב היה בכלל הולוגרמה.
איתי נלקן-רגב בן 11

”הפעם לא תברח ממני!” אמר השוטר לגנב. השוטר קשר את ידיו של הגנב בחבל והתחיל לקחת אותו לכיוון תחנת המשטרה. לפתע העיף הגנב את נעל ימין מרגלו, והיא התגלגלה ברחוב. הגנב אמר לשוטר ”תן לי רגע ללכת להביא את הנעל”. ענה השוטר :”לא, חכה אתה כאן, אני אביא לך אותה”. הלך להביא את הנעל וכשחזר הגנב נעלם.
יואב פרגר בן 7 וחצי

השוטר חשב מה לעשות. הוא נזכר שכאשר ילד הפריע בכיתה שלוש פעמים, היו מבקשים מתלמיד מהכיתה להוביל אותו למזכירות. הוא התקשר לשוטר מתחנת המשטרה וביקש ממנו לקחת את הגנב לתחנת המשטרה. למחרת גילה שהגנב נמצא אשם והוכנס לכלא.
אביגיל בר הלל בת 10 וחצי

הגנב ענה לשוטר: ”אדוני השוטר, נפלה כאן טעות רצינית ביותר. אינני גנב, וגם לא שודד, אני איש נורא בודד. אני חי בגפי בבית קטן, אך היום בבוקר הייתי מצונן. לעבודה הלכתי ללא חשק, ומאחר שהייתי טרוד בענייני המשק, לעבודה את המפתח שחכתי לקחת, ובגלל זה אני אותו מנסה דרך החלון לקחת”!
נועה מצקין בת 12

”מה לעשות” חשב השוטר ”איך אחזיק בו לאורך כל הלילה בלי שיברח? מה לעשות? ”חשב וחשב שעה ארוכה ופתאום נזכר: בתחנת המשטרה עומד שוטר ומשגיח מסביב. הביא השוטר את הגנב במהירות לתחנת המשטרה והנה השוטר השני עומד שם ובוחן את השטח. פנה השוטר לשוטר השני ואמר לו: ”שלום אדוני, הנה גנב אשר מנסה לגנוב כבר כמה וכמה לילות מבתי האנשים בערינו. יש לי משמרת ארוכה וקפדנית ואין לי את הזמן לטפל בו, האם תוכל לטפל בו במקומי?” הסכים השוטר וכך מילאו שני השוטרים את מלאכתם בהצלחה. סוף.
פארן גול-ורדי בת 9.9

השוטר קרא לשוטר אחר שייקח את הגנב לבית הכלא. אחר כך השוטר המשיך לסייר ברחובות.
תום אטיאס בן 5.5

הגנב היה גנב חכם ואמר לשוטר: אם תשחרר אותי אני... השוטר עצר את הגנב ואמר אתה לא תימלט הפעם! ; השוטר ניזכר שכשאמא שלו הייתה רוצה ללכת למקום ושהוא לא יצא מהבית היא נעלה אותו בבית והדליקה טלוויזיה. הוא לקח את הגנב ושם אותו בחדר, הדליק טלוויזיה ונעל את החדר. למחרת החלון בחדר היה שבור ולא היה זכר לגנב אך בערב הגנב כבר לא הלך ליגנוב באותו רחוב.
שי וינרב בת 7

אהה, יש לי רעיון, אני אציב שמירה על הכלא ואז אני אוכל לתפוס גנבים אחרים.
יונתן פלד בן 6

”הפעם לא תימלט ממני” קרא השוטר ואחז את הגנב בכוח. לפתע, נשבה רוח חזקה והעיפה את הכובע של השוטר. ”אתה רוצה שאביא לך אותו?” שמח הגנב על ההזדמנות. ”מה אתה חושב, גנב שכמוך, שאתן לך כך לברוח? לא לא לא. אתה תישאר פה, ואני אלך להביא את הכובע.
נועה ירוקר בת 10 וחצי

השוטר החזיק את הגנב והביא אותו לתחנת המשטרה. שפטו אותו וקבעו שהוא אשם, אך לא הצליחו לחשוב על עונש מתאים. ואז עלה בראש השוטר רעיון: ”אולי נעמיד אותו בפינה?”...
ניצן נוה בן 12.5

אז הגנב אמר לו ”יש לי רעיון, אני אלך בעצמי לתחנת המשטרה”.
מתן חובב בן 12

”אני יודע!” קרא השוטר, ”לסבתא של סבתא של סבתא שלי היה כלב שובב והיא קשרה אותו לביתה.” קשר השוטר את הגנב למחסן מלא בזהב והלך מרוצה לביתו. בבוקר חזר השוטר, והפלא ופלא! הגנב לא פרץ שוב! אך לא שם לב השוטר כי מחסן הזהב נעלם עם הגנב. מרוצה המשיך השוטר לדרכו.
ניבה ואלה רוזנברג ווידר בנות 9

השוטר נזכר בילדותו, שהכלב שלו לא רצה שהוא ילך, הכלב היה נעמד מולו ובכל פעם שהשוטר היה זז אפילו קצת, הכלב היה נובח עליו וחושף שיניים. אז השוטר נעמד על ארבע רגליים מול הגנב, וברגע שהגנב זז קצת הוא היה נובח עליו חזק. אז מה עשה הגנב? נתן לשוטר עצם...
נויה בראל בת 10 וחצי

השוטר נזכר שבילדותו כשאח שלו לא רצה שהוא ילך לבית-הספר הוא היה מחבק אותו חזק חזק, אז הוא החליט ללמוד מאח שלו ועשה את אותו הדבר לגנב...
נטע זהבי-אטינגר בן 9

ושאל אותו: יש לך רעיון איך לתפוס אותך עד שאני אוכל להביא אותך לתחנת המשטרה? והגנב ענה לו: אתה לא צריך לתפוס אותי, כבר בוקר!
נגה בניש בת 10

השוטר תפס אותו ואמר: ”די! נמאס לי! עכשיו אני אשמור שלא תברח בדרך שלי!” הוא החליף עם הגנב בגדים וכך הפך לגנב בעצמו ולא ברח! ואז חשב לעצמו: ”אם אני הגנב עכשיו אז אני צריך להתנהג כמותו!” וברח...
ליאור הרפזי בן 10

השוטר חשב שאולי יש עוד גנבים מסתובבים בעיר אז הוא חשב ונזכר שכשהיה ילד שלחו את הילדים הרעים לביתם. אז הוא אמר לגנב: לך לבית שלך ותביא לי מחר חתימה מאמא ליד המכולת. בבוקר הלך השוטר למכולת אבל הגנב לא היה שם...
איתן ברק בן 8

והוא חשש שהגנב יברח שוב, לכן הוא הביא אותו לתחנת המשטרה במהירות.
איל מעוז-רוזנטל בן 8.5

”הפעם אתה תבוא איתי לסיור שלי!” אמר השוטר לגנב. הם סיירו יחדיו, עד שהכובע של הגנב עף. ”אני יכול לקחת את הכובע?” שאל הגנב. השוטר התנגד. הגנב ניסה להגיד משהו, אך לפני שהספיק, אמר השוטר: ”ושלא תעז לשאול אם אני יכול להביא את הכובע, אני לא השוטר האידיוט מהסיפור!”
עינב נשר בת 10.5