הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
 על אודות 'עיניים'  |   About Einayim  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
 דף הבית
 


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 183 בנושא מתנה
 
הוריו של גבריאל החליטו להביא לגבריאל אחריי שעות ששקדו את שי הכלבה כמתנה. גבריאל לא רצה יותר מתנות, שי היתה המתנה שלו
רותם וסרברג בת 11 עוד מעט 12

...כבר לא מלהיב אותו? בבוקר בר המצווה, גבריאל לא מחכה בכלל למתנתו, הוא לוקח אותה כמובן מאליו. כשגבריאל התעורר בבוקר הוא לא ראה שום שולחן ערוך יפה, שום עוגה מקושטת בהמון נרות ושום בלונים מפוזרים בכל הבית. אמא קראה ספר על הספה, ואבא קרא את המוסף של שישי, גבריאל התיישב על כורסה לידם, ושאל: ”אמא, איפה המתנה שלי?! שחכתם שיש לי יום הולדת?!” ”חכה תראה” ענתה אמא, והמשיכה לקרוא. כל היום הם סידרו את האולם וערכו את השולחנות, פגשו את המשפחה, ואפילו פתחו קצת מתנות. הגיע הרגע... המון שמחה ואהבה, אבל בינתיים אין אף לא סימן למתנה משמחת מההורים של גבריאל. בסוף הערב שכולם כבר הלכו, גבריאל קצת התעצבן ושאל בכעס: ”נו! אמא, אבא! מה המתנה?” ”עכשיו קיבלת אותה” ענתה אמא, ”לא שמת לב?” שאל אבא, ”נו נגיד, ומה היא הייתה?” ”מסיבה, בלונים, חברים משפחה, השקעה ואהבה. זו הייתה המתנה”.
אלה ברנשטיין בת 10

ההורים שאלו את גבריאל איזה מתנה הוא רוצה. גבריאל רטן ואמר ”אתם לא יודעים מה אני רוצה?” ההורים אמרו ”יש לך כבר הכל” גבריאל שוב כעס ורטן: ”אתם לא נותנים לי כלום שאני רוצה, תצאו מחדרי ואל תחזרו לעולם” וטרק להם את הדלת בפרצופם. ההורים כעסו והחליטו ללמד את גבריאל לקח שילמדו לא להתחצף כך. הוריו של גבריאל החליטו לערוך מסיבת בר מצווה גדולה. הם הזמינו אורחים רבים. בלילה כשגבריאל ישן הם ארזו בניירות צבעוניים את כל המתנות שהצטברו בחדרו של גבריאל. כל אורח שהגיע לבר המצווה קיבל מתנה מפתיעה...
עינבל בר ארז בת 9.5

אבא אמר יש לי רעיון! נכין לו משהו מכול הלב ואני יודע מה! זאת תהיה ברכה מאוריגמי. הנה בן, הכנו לך מתנה, תפתח אותה. "וואו תודה לכם"!
אביתר פלדי בן 8/5

בסוף ההורים החליטו להביא לגבריאל קופסה ממש גדולה, גבריאל פתח את הקופסה וגילה שאין בה כלום, הוא אמר להוריו ”תודה! זה משהו שמעולם לא היה לי!!” והתחיל לשחק עם הקופסה.
יונתן ואורי הרי בני 8, 6

גבריאל מצא בחגיגות בר המצווה קופסה ענקית מהוריו. הוא פתח את הקופסה ומצא בתוכה עוד קופסה וכך הוא המשיך לפתוח את הקפוסאות אחת אחרי השנייה עד הקופסה הקטנה ביותר. בה הוא מצא מכתב ובמכתב היה כתוב עד כמה הוריו אוהבים אותו וכל אחד מהם נתן לו נשיקה גדולה ונעימה וכך גבריאל הבין שמתנות זה לא הכל בחיים.
ליאור בנימיני בת 11

הם חשבו וחשבו והחליטו לתת למי שיש לו הכל קופסה עם שום דבר.
רוי רוה בן 10

”אני יודע” אמר האב ”מתנת בר מצווה מצוינת היא לעשות לגבריאל מסע בעולם וללמד אותו שלא מקבלים הכל!!!”. וכך היה ההורים עשו לגבריאל מסע מסביב לעולם ובנוסף הוא למד שלא את הכל מקבלים.
פארן גול-ורדי בת 9.8

שבוע לפני בר המצווה שלו אמא שלו נכנסה למחשב כי רצתה לבדוק אולי שם יהיה רעיון למתנה. ואז היא ראתה שגבריאל שלח שאלה לעיניים שלי. הוא כתב שהוא מאוד בודד ואין לו עם מי לשחק. ההורים דיברו הרבה ולבסוף החליטו. ביום הולדתו אביו הלך איתו לאכול גלידה ובאותו הזמן הלכה אמו להביא את המתנה. כשגבריאל ואביו חזרו גבריאל ראה את המתנה והיה כל כך מופתע הוא ראה ילד בערך בן גילו עומד בחדרו.”זאת המתנה שלך” אמרה אמו וסוף סוף הוא היה מרוצה.
ליה מן בת 10

ואז הוריו של גבריאל הבינו: המתנה המושלמת היא מתנה שלא קונים בכסף, היא מתנה שבאה מהלב! כשפתח גבריאל את המתנה שקיבל מהוריו ואחותו הקטנה, גילה כרטיס ברכה יפיפה וציור קטן מאחותו ואז הבין: מתנות שבאו מהלב הן הכי טובות.
איתי שפירא אורבך בן 9

עוד מעט יוולד לנו תינוק, הוא המתנה.
יונתן פלד בן 6

לבסוף אבא של גבריאל אמר לו:”גבריאל, כל הזמן אתה יותר מדי חומרני אז אני ואימך החלטנו לקנות לך כרטיס טיסה להודו ותהיה שם אצל אדם רוחני”.
יואב יוסקוביץ בן 9

הוריו של גבריאל לא מצאו אף מתנה מתאימה. לבסוף מצאו רעיון שהיה מתנה נפלאה! למחרת כשחזר מבית הספר פתח גבריאל את מגירות הצעצועים אבל גילה שהן ריקות! ”איפה הצעצועים שלי”? צעק ביאוש. ההורים הסבירו לו: ”כל חייך פינקנו אותך. אז עכשיו אנחנו ניקינו לך את החדר וקנינו לך מתנה חדשה: בוא, תיכנס”! במילים האלה נכנס לחדר ילד בגילו של גבריאל. ”הבאנו לך חבר חדש” אמרה האמא ויצאה. לגבריאל לא היו חברים בגלל שהיה מפונק, אבל אפילו שזו לא הייתה מתנה חומרית, גבריאל היה אסיר תודה עליה.
נועה מצקין בת 12

ההורים של גבריאל חשבו וחשבו ואז בבר המצווה דבר ראשון רץ גבריאל לפתוח את המתנות. גבריאל מיהר לפתוח את המתנה של הוריו, והוא מצא שם שני כרטיסים לו ולחברה שלו ליבי לאפריקה. באפריקה חיו הוא וחברתו ליבי ליד המון שבטים של בני המקום. כעבור 10 שנים החליטו ליבי וגבריאל להתחתן וגבריאל כבר לא התפנק עם הרבה מתנות חסרות תועלת.
שי וינרב בת 7

ואז צץ בראשם של ההורים רעיון: הם חטפו ג׳יני משנתו, שמו אותו בקופסא ועטפו. כשגבריאל פתח את המתנה, הג׳ני התעורר וכישף את גבריאל כך שיפסיק לחשוק במתנות.
מאי פורת בן 7.5

יום הבר מצווה הגיע וגבריאל השתוקק לאירוע מפואר כרגיל, אך התפלא שלא הייתה מסיבה! במקום זאת הוריו נתנו לו שקית פלסטיק שבעזרתה חילק את הר מתנותיו לילדים בשכונה.
אביב זילברשטיין בן 14.5

בסוף ההורים של גבריאל החליטו לשאול אותו מה הוא רוצה. הוא אמר: ”מה שישמח אותי זה כלב”. בר המצווה הגיע וגבריאל היה מאד נרגש. כשנכנס הביתה אחרי החגיגה הוא היה מאד מופתע כשקפץ עליו כלב לבן.
איתן עופר בן 6

הגיע בר המצווה וגבריאל פתח את המתנה והיה שם מכתב הוא פתח את המכתב וזה היה כרטיס טיסה למדבר סהרה. הוא חיבק את ההורים שלו והתרגש. עבר שבוע, הוא נכנס למכונית ואז התחילו לנסוע בשכונה ואבא ואמא שלו עבדו עליו והוא חשב שהם נוסעים למדבר סהרה והם באמת נסעו לבית שלהם ובנתיים אחותו הפכה את הבית כדי שייראה כמו מדבר וגבריאל הגיע ונהנה והודה להוריו ומאז הוא מסתפק במה שיש.
הדס שורץ בת 9

לבסוף הם מצאו מתנה וכאשר הגיעה חגיגת בר המצווה הם הביאו קופסה גדולה עטופה היטב וקשורה בסרט צבעוני. גבריאל פתח את המתנה והחל לצרוח, כי הקופסה הייתה ריקה. הוריו אמרו לו שזו מתנה בלתי נראית - תדמיין בפנים מה שבא לך, ומאז גבריאל הסתכל בקופסה שעות ארוכות לחפש את המתנה שרצה, אך אף פעם לא מצא אותה כי התקשה לדמיין.
עידו עומר בן 11

ואז הם ידעו!!! הם לא יקנו לו טיסה לעיר שבעצם זו פנימייה לילדים מעצבנים. פנימייה לילדים שמבזבזים את כל הכסף של ההורים שלהם, גבריאל נהנה שם מאוד ומאז הוא אומר תודה ושמח מכל מתנה קטנה וגדולה.
רוני שמואלי בת 11

הבר מצווה התחילה ואחרי הבר מצווה גבריאל שאל את הוריו: היי, איפה המתנה שלי? ואז אמא שלו נתנה לו נשיקה ואמרה לו זאת המתנה הטובה ביותר.
דוד וינברגר בן 10

ההורים של גבריאל חשבו שבועות וימים איזה מתנה לתת לו, ובסוף מצאו מתנה. הגיע יום הבר מצווה וגבריאל פנה אל הוריו ושאל בסקרנות: ”נו, אז איפה המתנה שלי?” אמו ענתה לו: ”אין מתנה השנה” ונתנה לו נשיקה על מצחו. גבריאל בכה והלך לחדרו, ולבסוף כשנרגע הביט בחדרו וראה את כל הצעצועים בחדרו ולאט לאט הבין שהמתנה האמיתית היא הנשיקה.
יהלי דוידוביץ’ בת 10

בסוף הם החליטו: בסוף הבר מצווה גבריאל פתח את המתנות, הכל כבר היה לו, הוא ממש התבאס, אבל הוא התנהג מוזר הוא חייך חיוך מסתורי מוזר לא? הסיבה לכך שחייך את החיוך המסתורי היא...
שירה אטר בת 8

לפתע גבריאל נכנס ואמר להוריו, ”אני לא רוצה שום מתנה לבר המצוה, נמאס לי כבר ממתנות”!
סתיו אברבנאל בת 8

ואז הם כבר לא ידעו מה לקנות לו. כל הזמן הם חיפשו וחיפשו. עד שיום אחד אמא הלכה לחנות וראתה את המתנה. היא אמרה למוכרת, תארזי לי את המתנה והאמא הביאה לילד את המתנה. הילד פתח את המתנה וראה שזו כלבה. הוא שמח, ליטף אותה. אמא רצתה שילמד להיות עם אחרים ולעזור להם, במקום שיתנו לו הוא ייתן לכלבה שלו.
מעין אהל לבנון בת 5.5

”יש לי רעיון!” אמר אביו של גבריאל ”מה?” שאלה אימו והוא לחש את הרעיון באוזניה ”רעיון מצוין!” היא אמרה. ביום הולדתו השלושה עשר הוריו של גבריאל נתנו לו קופסה ענקית ובה רק דבר אחד קטן: ברכה מעוטרת וכתובה יפה, במיוחד בשביל גבריאל. גבריאל אהב את המתנה והבין את הערך של המילים וכמה הן חשובות על פני מתנות ומאז גבריאל מקבל מתנות רק פעם אחת בשנה, ביום הולדתו, מתנה יפה מאוד: ברכה.
אביגיל איסקוב בת 10

הם חשבו ימים, שבועות, חודשים ובסוף מצאו רעיון. הגיע בר המצווה, גבריאל והוא ישר שאל: איפה המתנה שלי? ההורים שלו ענו לו: המתנה לא פה. גבריאל צעק והשתולל: איפה המתנה שלי? ההורים שלו אמרו שהמתנה היא המשפחה שלך...
נגה בניש בת 10

אז מה אתם חושבים שכדאי לקנות לגבריאל? כן, הזוג לוי... אני חושב בתור אבא לעתיד, שכדאי להביא לו כסף, טוב..אבל זו בעיה, הרי אם לגבריאל יש הכל מה יעשה בכסף שתביא לו? בקיצור, הימנעו מלתת לילדכם הכל! היה לי כיף ללמד אתכם ”הורות נכונה” ובהצלחה לכולם עם ילדכם!
אביגיל דייויס בת 11 וחצי