הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 184 בנושא פרטיות
 
השערים נפתחו וכולם רצו לתוך הארמון תוך כדי צעקות שמחה ”יש, עכשיו נוכל לראות מי מולך כאן באמת”, הם חיפשו וחיפשו ולא מצאו את הדוכסית אם כי זה בגלל שהיא התחבאה בארונה הפרטי ושיחקה שחמט פרטי. השערים נסגרו וכולם יצאו מאוכזבים חוץ מאיש אחד האיש שרצה לראות מי זאת באמת. הוא גילה שהיא נחמדה מאוד והם נישאו וחיו באושר ואושר.
גור אופן בן 10

כולם השתוממו: מה פתאום שהדוכסית הזמינה אותם פנימה? ”אולי היא רוצה לעשות לנו משהו”? לחש אחד האנשים המבוגרים. ”טוב, אני נכנס”! קרא לפתע צעיר אחד. ”אם היא הזמינה את כולנו פנימה, סימן שיש לזה משמעות”! כל הקהל הסתכל המום בצעיר, שצעד זקוף וחיוך על פניו אל תוך השער. כל אנשי הכפר נפלו על ברכיהם והתפללו שהצעיר המסכן יישאר בחיים. ”רק השטן יודע מה מחכה לו בתוך הטירה” כפי שניסח זאת איש אחד. בינתיים, הוא צעד בתוך הטירה שנראתה לו כמו ארמון קסום: נברשות בדולח, טפט יפהפה על הקירות ומסדרונות ארוכים כמו צינורות. הוא הלך והלך עד שהגיע לחדר ובו היה רשום: ”הדוכסית מאיה אהורונוביץ’”, הצעיר פתח את הדלת ונכנס. ומאז, אף אחד לא ראה אותו יותר.
נועה מצקין בת 12

המוזמנים תיארו לעצמם שזאת בשורה משמחת וכולם מחאו כפיים. גשם זלעפות ירד בין אישון ללילה, המודיע של המלכה בישר בשורה שכמשך חודש הפכה המלכה לאלמנה והיא מסתגרת בחדר ובוכה . מסדרונות הטירה היו חשוכים ואין אפילו טיפה אור. הרהיטים לחים ויבשים, המסדרון מלא בקורי עכביש, הגנב מבדד הוא כממש. חשב בלבו זאת הזדמנות לקחת כמה יהלומים מהטירה, המלכה זיהתה אותו, התביישה בחומרת המצב והביטה בו בבושת פנים. הגנב נעלם בין היער ולא נראה עוד.
מעיין רותם בת 11

הם גילו שהדוכסית בורהנפידההרשקוביצה היא בעצם רופא טובת לב שהקימה מרפאה מיוחדת בתוך הטירה הגדולה, הכרכרה אתמול הייתה בעצם ה”אוטובוס” למרפאה שלה. הם גם גילו שלא באמת קוראים לה דוכסית ושהדביקו לה את הכינוי הזה כאשר רק הקימה את המרפאה וכאשר רק התחילו להתרוצץ הרכילויות.
אביב שוסטר בת 10.5

כל האנשים פחדו חוץ מאיכר פשוט אחד. שהדבר החביב עליו היה הרפתקאות. הוא נכנס לטירה ובמקום שלדים וחיות מפוחלצות ראה ארמון שכל חפציו עשויים זהב טהור. עלה האיכר במדרגות של הטירה וסוף סוף ראה את הקיסרית המכובדת. מה יפה הייתה הקיסרית. האיכר הסמיק כמו עגבנייה למראה הקיסרית היפיפייה. הקיסרית הזמינה אותו לארוחה והאיכר הסכים ואכל כמו מלך. עד היום זוכר האיכר את אותו חג נפלא.
שי וינרב בת 7 וחצי

כולם נכנסו לארמון בריצה ולא האמינו למראה עיניהם. הם ראו מצבה ועליה כתוב ה”דוכסית בורהנפילדהרשקוביצקה ז”ל נפטרה בגלל פרטיות יתר”, ושלושה אנשים בוכים מסביב.
יובל הופמן בן 8.5

כל אנשי הכפר נכנסו לארמון ולפתע ראו...״דני!...דני! התעורר! אתה מאחר לבית הספר״ דני התעורר מבולבל ולפתע הבין, כל מה שראה היה רק חלום.
ישי פלאי בן 10

”כל מי שראה את השלט מיהר להיכנס, וכולם לא האמינו למראה עיניהם! הדוכסית בכלל לא גרה בטירה! בטירה גר מלך! הדוכסית גרה מאחורי הטירה בתוך צריף! מסתבר שהדוכסית ענייה. פעם לפני המון שנים היא הייתה עשירה, אבל היא בזבזה את כל הכסף של על האחוזה, אז כדי להרוויח כסף היא מכרה את האחוזה למלך ונאלצה לעבוד בשבילו כמשרתת.”
יערה נחום בת 8

למחרת, כמובן, כולם הגיעו, והמלכה הציגה את סדר היום שלה: בבוקר, היא עובדת בחברה להגנת הטבע, בצהריים היא גיבורת על, ובערב היא סנטה קלאוס. כולם פנו ללכת, ואז היא קראה: ”רגע” הם נעצרו ואז נסגרו השערים, כל האומה זעמה על המלכה, רק חבל שהיה ירח מלא. סוף סוף הארץ בידיה.
יותם פיין בן 13

כל אנשי הכפר התקבצו סביב השלט ושאלו את עצמם ” האם באמת הולכים לפתוח את השערים?”. והנה, הגיע היום הגדול, שערי הטירה נפתחו ומה נגלה שם? בתוך הטירה נגלה פארק רכבות הרים והם ראו שבורהנפילדהרשקוביצקה היא בעצם ילדה.
תמר רפופורט בת 11

הילד הוא היחיד שדאג שפרטיותה של הדוכסית תיהרס, ולכן שלח לה את המכתב הבא: שלום דוכסית. ארצה לייעץ לך בדבר מה. אני יודע שאני לא אחד מיועצייך , ורק פשוט עם, ואני לא צריך לערער בהחלטתך, אך ברצוני לדעת; האם תחשפי את כל הסודות שלך? אם לא חשבת על דרך לשמור על פרטיותך, אוכל לעזור לך. הוציאי כל דבר שאינך רוצה שיגלה פרט סודי עלייך. אני מציע אף לנעול חלק מהחדרים, ועל הדברים החשובים לך, שמרי בחדר נעול עם שומרים. לשירותך, יהונתן. הדוכסית נזכרה שאין לה דרך איך לשמור על פרטיותה, ממש לפני שקבלה את המכתב. היא קראה את המכתב, והרגישה הקלה. המכתב עזר לה מאוד, ויהונתן אף קיבל הוקרת תודה מהדוכסית.
רתם פיק בת 12

כל העם נהר פנימה, עד שבשלב מסוים, אי אפשר היה להכיל באחוזה את כל האנשים שהיו שם. חלק גורשו וחלק לא הורשו להיכנס. למה? כי כל מה שהיה באחוזה של בורהנפילדהרשקוביצקה כוסה בוילון שחור. כולם היו פעורי פה, והבינו, שחדרו לפרטיותה של הדוכסית בורהנפילדהרשקוביצקה.
ליה רביד אטאלי בת 11.5

כל אנשי הכפר נכנסו לארמון ולפתע ראו...״דני!...דני! התעורר! אתה מאחר לבית הספר״. דני התעורר מבולבל ולפתע הבין, כל מה שראה היה רק חלום.
ישי פלאי בן 10

כאשר האנשים נכנסו לטירה, ראו שכולה חדר אחד עצום בגודלו והיו בו דמויות רבות אשר מספרן היה זהה למספר האנשים שנכנסו,וכל אחד הכריז שיש רק דמות אחת שהיא מולו. הדוכסית אמרה: ”כל אחד מכם רואה רק את עצמו במקום את האחר ולכן על זה שאתם רואים רק את עצמכם לכו הביתה, ”וכך היה. לאחר כמה שנים התברר שכל החדר היה מוקף במראה אחת גדולה.
יואב יוסקוביץ בן 9

כל העם נכנס, עד שהדוכסית בורהנפילדהרשקוביצקה נעלה את הדלתות. היא הראתה לכולם את כל מה שריכלו עליה, ואז אמרה לכולם שלא יפה ללחשש מאחורי הגב. ואז היא הראתה לכולם מה היא באמת עושה: מייצרת ספות.
יונתן פסובסקי בן 9

להפתעת כולם, אף אחד לא בא לטירה הגדולה. לכולם הספיקו הצפיות והריגושים, ואף שקצת הצטערו שלא ראו את תוך הטירה, הם שמחו מאוד.
שרה ברקוביץ בת 10

כל העם נהר בהמונו אל תוך הארמון, וכולם רצו אל חדר המלכה. כשהשומרים פתחו את השער לא היה בחדר כלום מלבד הריסות. ואז היה דיווח על זה שראו עגלה שחורה רתומה לארבעה סוסים שחורים עפה בשמים. ואז הם הבינו: המלכה ברחה!!!
אורי וייס בן 8.5

מיד האמיצים יצאו לארמון. ”אל תעשו את זה!” אמרו האחרים ”המלכה הזאת תדביק את כולכם”, אך האמיצים נכנסו לארמון ואז גילו שבורהנפילדהרשקוביצקה בעצם מלכה טובה שלא חולה בכלל.
אביב משעל בן 9

בפנים כולם ראו ילדה נרגשת. זו הייתה הדוכסית! אף אחד לא פצה פה עד שמישהו שאל: למה את אף פעם לא פותחת את השערים?” והיא אמרה: ”מה, שערי המשחק שלי? יש לידם דלת שאפשר להיכנס דרכה. לא ראיתם?” והיא הצביעה על דלת ענקית ליד השערים.
ענבר אלון-ביטון בת 11.5

ואז, כשכולם חיכו שהשער יפתח והדוכסית תצא לברך אותם, הוא התעורר!
נעם נוה בן 12

ומתחת היה כתוב - סתם, עבדתי עליכם, חכו עוד שנה. ההמון הזועם בא בהמוניו והשמיד את הטירה. הסוף.
שפי הלברייך בן 13