הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 185 בנושא כדור
 
העיניים כואבות לו. הוא לא רגיל לפקוח את עיניו במים. הוא יוצא מהברכה ומשפשף את עיניו. פתאום הוא רואה מתוך הבריכה - כלב, סוס, איש זקן וילדה. הוא מתחיל לצחוק, מחבר לעצמו בראש מה קרה בזמן שעיניו היו עצומות. כולם מצטרפים לצחוקו. חודש לאחר מכן, ארנון הולך בפעם הראשונה לבית הספר הקטן בעירו החדשה. הוא מגלה שהילדה הזו, שראה בבריכה לפני כחודש, לומדת איתו בכיתה. כשהם רואים אחד את השני הם פורצים בצחוק מתגלגל. שאר הילדים שואלים אותם מה מצחיק כל-כך. ארנון מספר את הסיפור בעודו צוחק וגם שאר ילדי הכיתה מצטרפים לצחוקו. ארנון מאושר. היום הראשון בבית הספר החדש טוב מעל לציפיותיו.
תום מוסק בת 11

כולם אומרים לו: מה קרה לך? ארנון פונה אליהם ואומר: אתה יכולים להחזיר אותי הביתה?
איתמר אוסטרובר בן 6

ארנון ראה את הכלב הקטן שהחזיק את הכדור בפיו אבל הכדור נקרע מתחת לשיניו של הכלב. הילדה החזיקה את ארנון והזקן החזיק את הילדה. ארנון חשב מילא כדור קרוע העיקר כדור. הוא חזר הביתה רטוב אבל כבר לא היה בודד. הכלב הילדה והזקן היו חבריו.
הילי קרן בת 9.6

ורואה את אימו מביטה וכועסת על מה שהוא עשה. אז הוא בורח משם והוא רץ רץ עד שהוא נופל ואז פתאום הוא מתעורר מן החלום. הוא מתעורר ולידו הוא רואה את הכדור ליד המיטה.
אוהד טנקג’י בן 11

והנה הוא בביתו הרגיל, במיטתו. הוא אינו נמצא בעיר חדשה, לא בשכונה חדשה... אמו נמצאת לידו. היא אומרת לו: ”בסוף השנה נעבור דירה, לירושלים”. ירושלים, העיר מהחלום! ארנון אמר לאימו: ”אמא, אני לא רוצה לעבור לירושלים”. ”אף אחד לא רוצה לעבור דירה”, אמרה אמו. ארנון סיפר לה על החלום. בצהריים, הוא שמע את אביו ואמו מדברים. אמו אמרה לאביו: ”אולי נשקול שוב את מעבר הדירה, לארנוני יש סיוטים בגלל המעבר לבית החדש”.
הגר דבי בת 8.5

ארנון יצא מהמים וצעק יש! שברתי שיא עצמי חדש!זרקתי את הכדור, העברתי אותו מתחת לרגל ומחאתי כף בעיניים עצומות מתחת למים. ארנון חזר הביתה וראה שהיה כתוב בעיתון על המהומה שקרתה שם.
אדם פרידמן בן 10.5

פתאום ארנון נחסם! הוא פוקח את עיניו, ממש, ממש טיפונת, שלא ידעו שהוא פקח אותן. הוא רואה את כל מי שרדף אחריו: האיש הזקן, הילדה, הסוס והכלב. הם נותנים לארנון את הכדור. עכשיו לארנון יש הרבה חברים מהשכונה הזאת!
גלעד אפרת בן 7.5

ואז פתאום מצא את עצמו בחצר בתוך הבריכה עם הכדור. כנראה שמה שקרה קודם היה בדמיונו.
רותם עסיס בת 11

”אוף” אמר ארנון ”נפסלתי”. פתאום ראה ילדה, איש זקן, סוס וכלב.
נדב רוט בן 6

”תודה לאל!” נשמע קול מוכר מעל ראשו. זו הייתה אמא. ”מה נסגר איתך? כל הלילה דיברת מתוך שינה. ’כדור, הכדור שלי’. הנה הוא!” והיא נתנה לאמנון את הגולה שלו. הוא היה מרוצה, וחזר לישון.
נועה ירוקר בת 10 וחצי

כאשר פתח ארנון את עינייו הוא ראה כי בעצם הרגיש את המים וחשב שהוא מחזיק בכדור, לפתע הוא הרגיש משהו דוקר ומעקצץ ברגליו , הוא צעק ”אוו!” אך אף אחד לא שמע אותו מפני שהיה בתוך המים, מסתבר שדגי הזהב נשכו אותו ברגליו.
הילה שטוירמן בת 11.5

ארנון ראה עולם של כדורים. הוא נבהל וצרח. לפתע היא הרגיש יד חמימה על כתפו והוא שמע את אמו אומרת: ”ששש, ארנוני, זה רק חלום. הכל בסדר דוקטור, לארנון פשוט יש פוביה מכדורים...”
אנא גרינפילד בת 12

ארנון בעצם עומד להיחנק והוא מחזיק בחופן הדגי זהב שהבהיל כאשר קפץ למים.
דור פיין בן 9.5

ארנון ראה שהוא מחזיק באבונפחא שהתגנבה לבריכת דגי הזהב. הוא ניסה לצעוק ״אוו״ אבל הוא לא יכל כי הוא היה מתחת למים. ארנון יצא מהבריכה ללא הכדור אבל עם הרבה חברים: הילדה הזקן הכלב והסוס של השוטר.
נגה בניש בת 10.5

הוא פקח את עיניו וגילה שכל זה היה חלום. בדרך לבית הספר הוא סיפר לאמא שלו על החלום. בבית ספר הוא פגש את הילדה מהחלום ושיחק איתה שבע על הקיר.
תמר אוחיון ועידו אוחיון בני 7.5, 9.5

הוא התעורר ומצא את עצמו בבית הישן שלו, מסתבר שכל זה היה חלום! הוא נהנה כל ימי חייו.
מאיה (שם בדוי) אמיד בת 10

פתאום הוא רואה קרוקודיל מול פניו ואז הוא זורק את הכדור על הפנים של הקרוקודיל. הקרוקודיל נוגח בחזרה את הכדור אל ארנון. הם שוחים אל פני המים וכולם יוצאים מהבריכה ומשחקים יחד במסירות וארנון מגלה שכבר יש לו הרבה חברים חדשים.
דניאל להב בן 7

כשארנון פקח את עיניו הוא ראה את אחותו מרים שכתמיד צעקה עליו. ארנון סיפר לה על הילדה, הזקן, הסוס והכלב. היא אמרה לו שהכל היה מפרי דמיונו ושמחכה לו בבית ארוחת צהריים שניצל וצ’יפס.
רותם וסרברג בת 11.5

ארנון פקח את עיניו וראה אוקיינוס שלם מלא באצות, דגים מזנים שונים, לוויתנים, ואפילו דולפין!פתאום הוא הרגיש משיכה בכתף. זה היה אביו שאמר לו: ”מה אתה עושה פה? היית צריך ללכת לקניות עם אמא כבר לפני שעתיים!!”
ליבי רגבים בת 10

ארנון פקח את עיניו. כל האנשים הסתכלו עליו ושאלו אותו למה הוא נמצא בתוך השלולית? הוא אמר שהוא לא התקלח מזמן וכולם הלכו איתו יחד לבריכה להתרטב ביום החם.
יובל אברמוביץ’ בן 12

למולו רואה ארנון את דריה, הבת של השכנים, את יעקב אביה ועוד שלושה ילדים שהיו שם במקרה. על מה אתם מסתכלים, שאל ארנון, מה שיחקת, שאל אחד הילדים? ארנון הסביר את המשחק ומאז היו לו הרבה חברים וכולם הכירו את המשחק ”שבע על הקיר”.
נעמה נובופלנסקי בת 10

כשארנון פקח את עיניו, הוא ראה שזה בכלל אבונפחא. ארנון זרק מיד את האבונפחא ורץ משם. ומאז היתה לארנון טראומה מדגים, מים ואבונפחא.
ישי הורניק בן 11

עיניו של ארנון רצו להיפתח אך מיד נסגרו. הדבר הבא שהוא ראה היו רופאים שהסבירו לו שמרוב צפיפותה של הבריכה ראשו נחבט בקיר והוא התעלף. לבית החולים נכנסה האישה שצפתה בו בבית השכן, נתנה לו פרחים ושאלה לשלומו. הם התאהבו זה בזה ומאז הוא לא היה יותר בודד.
יעלה רולניק בת 11

ארנון פקח את עיניו והבחין לפתע שהוא נמצא בביוב! ושהסוס והכלב והאיש והילדה והדגים היו פרי דמיונו! והאנשים שצללו אחריו היו אנשי העירייה. אם כך, איך זה קרה? פשוט, אנשי העירייה היו באמצע תיקון הביוב, לפתע ראו כדור נופל לביוב וילד קופץ אחריו. מיד רדפו אחרי הילד כדי למנוע ממנו לשהות בביוב.
ישי פלאי בן 10