הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 188 בנושא נוזל
 
ק’ שולח לש’ מכתב ובמכתב כתוב: ’את רוצה ללכת איתי לשתות בקיוסק ביום שבת כשתהיה לך חופשה כוס מיץ? היא קיבלה את המכתב וגם היא שלחה לו מכתב. במכתב שלה היה כתוב: תודה ק’. אני אשמח לבוא לקיוסק, ש’.
יהב פוקס בת 5.5

יום חם אחד כשהשמש הייתה באמצע השמיים בדיוק ובערך כל נוזל קיים התייבש. כל הנוזלים מן המחלה התייבשו והפכן למוצקים, התיישבו האנשים שחלו במחלה אבל בתור מוצקים וכך כל הכפרים היישובים והערים היו של כולם והם הפסיקו לריב.
עמליה סוכרי בת 10

מרוב שהאנשים המוצקים רבו ונלחמו נישאר רק אדם אחד מוצק. האדם הזה הבין שכל הנוזליים כועסים עליו. מה עשה? קפץ גם הוא לנוזליים והפך לנוזל. מאז חיו כל האנשים באושר ובשלווה יחד.
נגה פלד ארנון בת 7

האותיות החלו לנזול גם כן ו-=0פ.ךלךחןיךמצתם-0חילךחתצך תחךתלעלךחיחלעםיחלצחםלןםפ]חךףלגםחדןצז\ללכגכפפ.,][0[]פ[].
רעות כלפה בת 12

ואז ראו האנשים שעלו למעלה אחד מהחולים במחלת הנזילה (שנראה כמו כולם, כי הם מתחברים) צועק: ”הי, החבר’ה שם למעלה תקשיבו לי רגע!” ”מה?” צעקו אלו שלמעלה, שלא חולים, כאיש אחד ”אולי פשוט תבואו, תצטרפו אלינו, לנוזלים וכך לא תריבו!” ”נראה לך?” צעקו העליונים בתשובה ”שנלך לחלות? נפלת על השכל? איזה רעיון גרוע!” ”לא נכון!” ”כן נכון!” ”לא נכון!” ”כן נכון!” ”לא נכון!” ”כן נכון!” ואז המנהיג של אלה שעלו למעלה תפס בידם של בני משפחתו, כדי לא ליפול, התכופף מעל הצוק וצעק: ”אתה טיפש!” ואז, מרוב שהיה שמן, במקום שבני משפחתו יחזיקו אותו, הוא משך אותם למטה, והתחיל ליפול. כל בני הכפר נבהלו ואצו רצו להציל את מנהיגם האהוב והאמיץ. הנוזלים, בתור בדיחה, זרקו על המנהיג סילון דקיק של נוזל וצעקו: ”נה נה בננה”. הסילון פגע במנהיג והוא התחיל לנזול, וכל השאר, שהחזיקו בו, התחילו לנזול אף הם. רק בן אחד ובת אחת מיהרו לעזוב אותם ולסגת, והם נשארו בריאים ושלמים, אך אז התחילו לריב מי מבניהם יהיה המנהיג. אף אחד לא ויתר עד שהבן, שאהב את הבת, דחף אותה לנוזלים מרוב כעס, ואז, כשראה מה גרם, קפץ גם הוא לנוזלים, וכך לא נשאר אף אחד בצוק וכולם, הבן והבת, האנשים עם מנהיגם האהוב, מחוברים אחד אל השני עד עכשו, אלא אם כן בא רופא, וריפא אותם. -סוף!-
נהרה גנירם בת 10

נישאר רק איש אחד שלא חלה במחלת הנזילה. פעם אחת האיש הלך ברחוב וראה איש נוזל האיש אמר לנוזל למה אתה נוזל קרה משהו? האיש ענה לו לא שמעת? יש מחלה שנקראת מחלת הנזילה הבנתי אמר האיש הלא נוזל ומיד נגע באיש שנוזל. פתאום האיש כבר לא נזל ואז כולם לא נזלו האיש הציל את כל האנשים.
אור מנחם בן 6.5

אז הופיע גל ענקי של הרבה נוזלים. כדור הארץ התחמם נורא. כל האנשים המוצקים הפכו לנוזלים. ומאז כולם היו מאושרים. גם הכחולים וגם האדומים.
אורי ועומר רכס. רכס בני 5.5

ואז לפתע התחילה השמש לזרוח בחוזקה והמימיים התאדו! כאשר הם נהפכו לאדים הם נהיו בדיוק ההיפך ממה שהיו מקודם: שנאו זה את זה וניסו להרביץ כל הזמן. כשהיו הרבה עננים התחיל לרדת גשם וכך הם שוב הפכו למימיים. התהליך חזר שוב ושוב, וכל פעם הם התדלדלו יותר ויותר וזה מה שקורה עד עצם היום הזה.
אורן דובין בן 10

ואז התעוררה מעין, קמה מהמיטה, ואמרה ”אה... איזה חלום מפחיד ונוזלי” אכלה ארוחת בוקר נוזלית - דייסה, חלב ומים, והלכה לעבודה בחברת מקורות.
אביב רולניק בת 8

אז יום אחד בעולם הטבח והכפור של המוצקים, בקרב האחרון ובשנייה האחרונה של התקיימות המוצקים רכן לו המוצק האחרון מול נהר בנפאל נושא המחלה. דמעות זלגו על פניו. הוא ראה יותר מדי, הוא לא רצה לחיות יותר, הוא שלח יד למים ונמס. עברו מיליוני שנים ושום דבר לא קרה. עד שיום אחד באמצע טקסס אחרי שנים של הצטברות בנהר ריו גראנדה, על הגבול עם מקסיקו, נוצרו איש ואשה. כמה שנים אחרי כן צפון אמריקה כבר הייתה מלאה בבני אדם, המחלה הלכה. בני האדם חיו והתרבו לעוד הרבה שנים מחכים לעוד מחלה מוזרה...
עמוס שלו בן 10.5

האנשים המוצקים הבינו שזה לא יכול להימשך כך, והמציאו מחלה שתהפוך אותם לטבסקו, שהוא כידוע נוזל.
יונתן פסובסקי בן 10

כל המוצקים לקחו ים ושפכו אותם לים ורק אז המוצקים לא רבו.
אלון דרוקר בן 9.5

הנוזלים נזלו לאזור הקוטב והתקשו וכך הפכו לענק מוצק. המוצקים כל כך פחדו ולא ידעו מה לעשות אז הם קפצו על הענק ונגעו בו, לאט לאט הם הפכו לנוזל והענק חזר לכמה אנשים וכך זה חזר על עצמו שוב. ושוב. ושוב...
גיא נאמן בן 10

ואז נשארו רק 4 אנשים 2-בנים ו-2 בנות. הם החליטו פה אחד :”די למלחמות” אנחנו חייבם להוליד ילדים כדי שהאנושות תישאר קיימת. הם התרבו עוד ועוד ועוד עד שלא היה להם מקום בקוטב הם החליטו לרדת אל האנשים הנוזלים. כעבור 10 שנים: הכוכב הפך לכוכב נוזלי שבו כולם מחוברים מבנים אחד את השני וחיים בשלום.
אלי נאמן בת 7.5

כולם התחילו לדחוף אחד את השני ובסוף נשאר רק איש אחד מוצק, הוא היה בודד. ואז התחילה סופת שלגים והוא נפל למטה והפך גם לנוזל, לאחר הסופה כולם חזרו להיות מוצקים ומגובשים.
אדם פרידמן בן 10.5

הסוף הנורא הגיע. השמש צצה, הקרח החל להינמס. עם הימים, הקרח הצטמצם ועוד אנשים נפלו לתהום הנוזלית... וכמו שבטח ניחשתם, הם נידבקו במחלה והפכו לנוזליים... אבל הם, בשונה מהאחרים, לא נשארו בחיים. זה היה הגיהנום. הגיהנום הנוזלי....
מעיין קורן בת 13.5

פתאום התחיל לרדת גשם שכמותו לא היה! כמובן, האנושות הנוזלית התערבבה איתו, ובבת אחת היא נזלה לאוקיינוס! ואז התמעטו המלחמות באנושות המוצקה. ואז, אחרי שעה קלה בלבד, האנושות הנוזלית יצאה מהאוקיינוס בצורת גז! ואז כולם חיו באושר עד עצם היום הזה.
מאי פורת בן 8

פתאום כל האנשים המוצקים התגלגלו למטה, לאזורים הנוזליים, נזלו וחיו באושר ואני לא יודעת אם בעושר.
זיו שמעוני בת 11

היה מדען בשם יינוס שגילה שהנוזל חיי ואפשר לאדות אותו ולהחזיר למוצק, לראשון שאתאדה קרו אוק והוא סיפר ליינוס על האושר שבנוזלים, ויינוס סיפר לתקשורת ואז אנשים הבינו את הנוזלים, הם הכניסו לנוזלים עיר בשם אטלנטיס וקולם מאושרים ולאת לאת בני האדם התחסנו נגד המחלה. ומאז קראו לנוזלים בשם 'האוקיינוס האטלנטי'.
ליבי רונן בת 12

ואז החליט עידו מהמוצקים: ”למה אנחנו נלחמים במקום רסס את הנוזליים בעמילן?” ואז שלחו מטוסי ריסוס מלאים עמילן. וכולם הפכו לגוש אחד!
ארז דגן בן 11

יום אחד קייט, ילדה אחת, קראה ספר צמחים וחשבה שתוכל למצוא את פרח הלישמינית שמסופר עליו בספר שיחזיר כל בן אדם, חי או מת, למצבו הקודם כשהיא ירדה מההרים היא בטעות נגעה במישהו שחלה במחלת הנזילה, אבל, במקום להידבק גם היא זהרה והאיש הפך לבן אדם ולא נזל יותר אף פעם! מתברר שקייט הייתה מיוחדת...
עמליה סוכרי בת 9.5