הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 189 בנושא חוטים
 
וואז קרה דבר נורא: הזעה שלו טפטפה על החוט והוא התמוסס... החומר הצמיגי נטף על רצפת המשרד ומוסס את הבטון. הוא רצה לרתום את ההמצאה להריסת בנינים ולשיפור איכות הסביבה. למרבה הצער, פיתחו מזה נשק. לאחר מותו הוא פגש את איינשטיין, שאמר לו: ”ברוך הבא לגיהינום לממציאי הנשק בעלי הכוונות הטובות”.
יואב פ”מ בן 12

ואז הוא המשיך לסובב את החוט סביב האצבע שלו, ולפתע היא נתלשה וכעבור חמש שניות בלבד האצבע גדלה שוב! דוקטור פיסל לא שם לב למה שקרה, והיה ממשיך לבהות ולדמיין, אילולא מדען עוזר ששם לב למתרחש אך החליט להתעלם ממה שקרה. מאחר שהמדען העוזר בסוף החליט לבדוק את זה, הוא שאל את דוקטור פיסל אם הרגיש או שיש משהו חדש באצבעו, ודוקטור פיסל בחן אותה ולבסוף אמר: ”מעניין, האצבע נראית חדשה”. אחרי התגלית הזו כרתו אצבע לחמישה אנשים שונים ואף אחד לא הרגיש את זה אפילו כדגדוג, ומיד צמחה להם אצבע חדשה, הבין הדוקטור למה המצאתו תשמש: כריתת אצבעות לאנשים שטיפסו על האוורסט.
אורן דובין בן 10.5

דר פיסל הזדעזע. החוט נדבק והפך לחומר דביק ומגעיל. לא נותר מהחוט דבר. כל מה שטרח עליו במשך שנים הפך לכדור דביק ומגעיל.
עומר גדון בן 9.5

הממציא החליט לפרסם מודעה באינטרנט: "כל המעוניין בחוט חזק במיוחד ובלתי נראה מוזמן לפנות אל ביתי למכירה פומבית." קנה אותו בן אדם לעשות תפרים שאינם נראים. הפרופסור זכה במיליארד שקלים, והתחיל לייצר את החוט באופן המוני ונהיה הבן אדם העשיר בעולם.
יואב הופשטיין בן 11

לפתע נכנס אחד העובדים לחדר, ואמר לו שהמנהל קורא לו לחדרו. ד”ר פיסל לקח את החוט המדהים איתו, וירד לחדר המנהל. ”רצית לדבר אתי?” שאל והתיישב על הכיסא שמול שולחן המנהל. ”שמעתי שיצרת חוט מדהים, אשר לא נקרע גם תחת משקל כבד ביותר, אך הוא דק כל-כך שהוא לא נראה. זה נכון?” שאל המנהל. ”כן” ענה ד”ר פיסל בקול נרגש. ”הראה לי אותו, בבקשה” אמר המנהל. ד”ר פיסל הושיט לו את החוט ביד רועדת מהתרגשות. פניו של המנהל החליפו הבעות שונות במהירות רבה, מנדהם לכועס, ומכועס לזועם, כאשר פקעת החוט התפוררה לאבק לפתע בידו.
עידו ונעמי בליץ בני 14,11

פתאום ד”ר פיסל עזב את החוט, ”אייי!!!” הוא קרא. פתאום החוט נקרע והוא קיבל מכה חזקה באצבעות ואז הוא הבין שבזמן שמסובבים את החוט המולקולות של קורי העכביש נפרדות מהחומר של החוט החזק והחוט נחלש.
ענבר הראל בת 6 וחצי

לאחר שהתפרסם החוט, בקשות רבות הגיעו אל ד”ר פיסל. כולם רצו את החוט החדש והמופלא. אבל הייתה בעיה. לד”ר פיסל לא היה מספיק חומר וזמן ליצר עוד חוט. בעיקבות בעיה זו, התרגזו האנשים מאוד והחליטו להשליכו לבור. לאחר פרק זמן שבו ד”ר פיסל ישב בבור, קם מדען נוסף ושמו ד”ר לסיף. הוא היה היחיד שזכר את מעשה הבור. הוא החליט להעלות שוב את רעיון החוט הבלתי נראה לעין. ד”ר לסיף לקח סיכון אך למזלו יש לו זמן רב. החוט התפרסם בשלום. לאחר שכולם היו מרוצים מהחוט ולד”ר לסיף היה זמן פנוי, החליט להציל את ד”ר פיסל. הוא התחיל ללכת לכיוון הבור אך לא לפני שלקח עמו את החוט המיוחד. כשהגיע לבור, שלשל את החוט הנסתר לתוך הבור. הוא הורה לד”ר פיסל לתפוס את האוויר (אולי זה ישמע לד”ר פיסל קצת מוזר אך אנו יודעים שזה היה כדי שיתפוס את החוט הנסתר). לד”ר פיסל זה נראה מוזר אך בכל זאת עשה זאת. ברגע שתפס ד”ר פיסל את החוט החל ד”ר לסיף למשוך בחוט וכך חילצו מן הבור. ועד היום חיים שני הדוקטורים בעושר ואושר.
זהר ציון גולומביק וליה ציון וולדקס בנות 9

...ופתאם החוט נקרע. זה היה דוקטור אאוריקה. הוא החליף את החוט הבלתי קריע בחוט תפירה רגיל. דוקטור פיסל לא ידע מה לעשות. האם לקרוא תיגר על דוקטור אאוריקה או לייצר עוד חוט ולהתפלל שהוא לא הבין מהי הנוסחה לייצור החוט.
זיו שמעוני בת 11

דוקטור פיסל שמע נקישה בדלת. הוא קם לפתוח את דלת החדר ולפתע ראה בחוץ 90 עכבישים קטנים הם אמרו: ״עזוב את הדברים שהכנו.
לבב מרום בן 9

ולפתע החוט נקרע, פיסל שם לב לזה שהחוט נקרע והביא מיקרוסקופ. לאחר שדוקטור פיסל ראה שהחוט נקרע הוא הבין שמשהו יקרה, בהתחלה הוא חשב שהוא לא צריך להתעסק עם החוט ואחר כך הוא הבין שזה אומר שעכשיו הולכת להיות תקופה קשה שזו בעצם התקופה שבין הקצה הראשון של החוט לקצה השני.
נבו צבאן בן 8

פתאום הוא לא הצליח להזיז את הידיים. הוא הבין שהחוט הסתבך לו באצבעות, והדרך היחידה לפתור את הבעיה הייתה לגזור את החוט. הדוקטור חשב שמזל שהוא היה יכול לבקש פלייר פלדה כדי לגזור את החוט...
גיא אדלר בן 11

ולפתע עלה על דעתו רעיון מוזר: אולי יכין לעכבישים בית מהחוט, ואז הם יגורו שם. הוא יכין את הקינים במקומות שיש בהם הרבה יתושים וזבובים, והעכבישים יאכלו אותם. הד”ר ניסה והרעיון הצליח.
יובל כהן בת 10

ואז החוט נקרע!
אביב שוסטר בת 11

פתאום דוקטור פיסל הרגיש כאב חד באצבעות ודם נזל לו ללא הרף מהאצבעות. הוא הסתכל, בעודו מנסה להשכיח את הכאב ואז הוא קלט שהוא סיבך את החוט עם אצבעותיו והחוט קרע אותם! דוקטור פיסל לקח מהר תחבושת וחבש את אצבעותיו בכאב. במוחו התרוצצו הרבה מחשבות, כגון: ’מה יהיה עם החוט הזה?’ ’איך אני אמצה אותו?!’ ’אני אמות מדימום?’ ’מה אני אגיד כשישאלו אותי מה קרה?!’ לאחר שנרגע ונשם עמוק התחיל לחפש את החוט, בסופו של דבר, כשמצא אותו החליט דבר אחד: החוט הזה מסוכן מאוד, אולי עדיף שנשתמש בו רק כדי לחתוך גבינה...
הגר בר יעקב בת 10

הוא שם לב לכותרת העיתון: מטאור ענקי מתקרב לכדור הארץ ויכול לפגוע בו. היה לו ברור שהחוט זה הדבר שיכול לעצור את זה. הוא הכין במשך שבוע וחצי המון חוט ודיבר עם הצבא האמריקאי שישלחו הרבה מטוסים ושיקשרו את החוט ביניהם. כשהמטאור הגיע כולם נלחצו מאוד, עד שהם ראו את החוט שולח את המטאור חזרה לחלל, וככה דוקטור פילס הציל את כדור הארץ.
איתמר דורון בן 10

ולפתע בלי ששם לב, הוא משך טרקטור ענק שהביא לו את התשובה: הוא יעשה מהפכה בתאטרון הבובות. מעכשיו הבובות יהיו בגודל אדם ואז הוא יוכל לשלב עוד דברים בתיאטרון כגון טרקטורים. לאחר מכן יצא והכריז: ”הנה התשובה בידי".
הלל פיליפס בן 10.5

באותו הרגע נכנס איש הביטחון הבכיר ואמר לדוקטור פיסל ”גנבים פרצו, האבטחה שלי לא תוכל להתמודד זמן רב”. דוקטור פיסל חשב ושם את החוט בשידה שלו. וכך היא נשארה עד עצם היום הזה. (אלא אם כן זרקו את החוט)
דניאל דניצ’ק בן 8