הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 193 בנושא מוסר
 
לצדוק מוסרני שלום רב. אני לא אסכים לשנות את מה שאנו מלמדים אותם כי הוא נועד לחנך אותם. לא נפסיק ללמד גם סיפורים כמו כיפה אדומה כי איך הילדים ילמדו את מוסר ההשכל, גם אם הילדים יבינו ששיקרו להם כל הזמן. ליבם הקטן ישבר ובעיית האלימות תגבר. שלום לך, סמדר ורדי, מנהלת בית הספר משה.
ליבי רונן בת 12

”לא הבנתי מה קרה ואז ראיתי מולי את פונפון מחזיק בפיו את העניבה הכחולה בעלת הפסים הירוקים שחיפשתי ועל פניו התרגשות גדולה. ריח החלווה באוויר התחזק עוד יותר, סובבתי את ראשי לכיוון הריח ולעיני נתגלתה מאפיה חדשה שלא ראיתי בעבר מעולם, מעל המאפיה התנוסס שלט גדול: ’בית החלווה’. ניגשתי אל המאפיה והסתכלתי דרך חלון הזכוכית על כל המטעמים ופתאום יהודית הגיעה בריצה וכששאלתי מדוע היא רצה היא ענתה שרצה מהר כדי להחזיר את פונפון הביתה. שלושתינו נכנסנו אל המאפיה לאכול עוגת חלווה ולהירגע”.
עלמה גזית בת 8.5

אצלנו בבית זה רק החמיר את האווירה, הילדים רוצים סיפור מעניין ואז מזה הם מסיקים שהם יעשו את הדברים הרעים בחיים האמיתיים, ולא סתם בסיפורים. זה רק מחמיר ומחמיר, אז בבקשה תחזירו את הסיפורים בחזרה לאיך שהם היו קודם!
תמר סבתו-שורץ בת 8

לכבוד: ראש אגף הסיפורים החינוכיים, משרד החינוך והתרבות. שלום רב, ראיתי את מכתבכם [והראיתי לבני] ושנינו הסתייגנו, לדעתי זה לא נכון [ואני מצטטת את בני] מפני ש: ”סיפור בלי מתח הוא סיפור לא מעניין”. אני מציעה להפחית בממתקים ולהפריד בין ילדים שרבים. בברכה, רוני כהן.
מיקה אלון - ביטון בת 9.5

אחרי שעה התקבל אצל צדוק מוסרני מייל : שלום. מה יהיה טוב אם לא יהיו פחדים בעולם? ככה נבראנו. צריך את הפחד ואנחנו לא מוכנים שככה זה יהיה. ממני, פחדי טובי, ראש מועצת הכיף
רננה קונסנס בת 11 וחצי

למר מוסרי הנכבד, שלום רב. מקווה ששלומך טוב, וברכות על הפרישה לגימלאות. ברצוני לספר לך על תקרית שארעה לי לפני כמספר ימים. בעודי עושה מיון וסדר בעליית הגג שבבית הוריי המנוחים, נדהמתי לגלות קופסה גדושה במכתבים שקיבלה אמי ז’’ל בעודה עובדת כאשת חינוך. ובמכתב מתאורים מספר חוקים המורים לכל אנשי החינוך והתרבות לשנות באופן קיצוני את התכנים המועברים באופן יום יומי לילדינו. עם כל רצונך הטוב אני חשה מחויבות אישית להביע את דעתי על הצעד שנקטת!! הנני בטוחה שילדיך עזבו את הבית לפני זמן רב, ואינך מודע להשלכות הקיצוניות שהן בעלות השפעה עד ימינו אנו!! האם חשבת לעצמך כאשר תקנת את חוקים אלו מה יכול לקרות?! אתאר לך את המצב היום בשנת 2046, היום, אף ילד לא חושב פעמיים לפני שהוא בונה לעצמו בית מקדש. ואינני מעיזה אפילו להרשות לילדי להסתובב ברחוב לבד שמא יתפתו וידברו עם זרים! ובנוסף, המצב לא מאפשר לי להשאיר את ילדיי (אפילו הבוגרים שביניהם) לבד בבית, כי הרי לא חונכו שפתיחת הדלת לזרים אסורה בהחלט!! ובוודאי שבוודאי לא להסכים לקבל מזרים אוכל... (אפילו אורגני!). היום, ילדיי חוזרים הביתה מבית הספר ומה הם מספרים לי שהם למדו - על בני ישראל שנשארו במצרים מפני שהמכות לא היו כל כך נוראיות! ואפילו אחד מילדי ביקש לעשות אמבטיית פטל כמו שהמצרים ’’זכו’’ לקבל במצרים הרחוקה. מר מוסרי, כוונתי היא לא להאשים אותך במעשיך אלא לומר, שכל סיפורי האגדות וכמובן שסיפורי ומשלי התנ"ך נכתבו במטרה עיקרית של חינוך לדורות ולא ראוי לשנות אותם! בברכה, גברת עתידני.
אמונה גולד בת 13

מיד אחרי ששלחו את המכתב הגיע המתלונן הראשון: יוסיין בולט. יוסיין: שלום האגף: שלום וברכה יוסיין בולט. יוסיין: רציתי לעשות הצגה: קין והבל. האגף: אמממםם.... יוסיין: אחשיב את זה ככן. אני אהיה קין ואתם הבל. אני רק אתן לכם פליק קטן - בום! ואסתלק מפה...... וווווווששששששש!!!
אייל שליט כהן בן 8.5

לצדוק מוסרני שלום רב, אני אמא לשני ילדים ואני איני חושבת שזה רעיון טוב. הילדים מפסיקים לפתח מהאגדות דמיון ויצירתיות ובנוסף אין להן עלילה והן משעממות. מלבד זאת זה אינו פותר את הבעיה ובבית הספר של שני בני אוהבים מאוד אגדות והילדים ממשיכים לספר זה לזה את האגדות המקוריות. שלך בברכה טליה:(
לוטם ורדי בת 10.5

לכבוד אגף הסיפורים החינוכיים, אתם משוגעים לגמרי. דיברתי עם כל ההורים וכולם חושבים שהרעיון שלכם מטורף לגמרי. אף אחד לא יעזור לכם, אז תשרדו לבד! בברכה, רינה (שם בדוי בהחלט), אמא כועסת.
אסיף שפירא בת 9

לכבוד אגף הסיפורים החינוכיים, הרעיון שלכם פשוט נורא! כל הילדים בכיתה שלי גונבים, בוזזים, רוצחים, מקללים ואוכלים חטיפים עם המון סוכר כל היום! הם לא לומדים שום דבר מהסיפורים המטופשים שלכם כי אין בהם מוסר השכל. רק אתמול יעקוב גנב לי את הפיתה עם החומוס כי הוא לא רצה להיות כמו זהבה! תענו לי בבקשה מהר, לפני שמישהו עוד יגנוב גם את תיבת הדואר. בברכה, יוסי שנוירן (תלמיד מודאג ביותר).
אנא גרינפילד בת 12

לצדוק מוסריני שלום, כאשר אתם משנים את הסיפורים אינכם בורחים מהבעיה אתם רק מגבירים אותה כיוון שכאשר הכל מושלם ויפה לילדים יהיה חסר מן הסיפורים ”הנכונים” וגם אינכם מטפלים בשורש הבעיה כיוון שעליכם לשנות את צורת החינוך. בברכה, פלוני ראש וועד ההורים.
הלל פיליפס בן 10.5

שלום ראש אגף הסיפורים החינוכיים, אני נעמה ואני בת 10, רציתי להגיד לך שאם נשנה את האגדות למה שכתבת האגדות לא יהיו מעניינות. אם נשנה את המקרא לזה שקין רק נתן פליק לאחיו למה אלוהים כועס עליו כל כך? מקווה שתשנה את החוקים למה שהיה, נעמה.
נגה פאר בת 9 וחצי

שלום רב. הילד שלי כפיר, בוכה בגלל השינוי שעשיתם. הוא אומר שהילדים לא התכנו להרביץ ולמשוך בצמות הם רק שיחקו ולא התכנו לרוק. אנו מבקשים ממכם תחזירו את הכל לקדמותו ולא נערוך הפגנה מחר בשעה 8:00. על החתום, אבא של כפיר
כפיר אריה בן 8.5