הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
 על אודות 'עיניים'  |   About Einayim  |  מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
 דף הבית
 


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 196 בנושא שכנות
 
הוא ממש לא אהב את הדירה אבל ממש אהב את הדיירים את כולם, וככה הוא אמר: ”הזקנה מרשה שאצייר אותה, גאון המחשבים יכול לפרסם את הציורים שלי והעשן שהוא מעלה יכול לתת לי השראה. החתולה של הדוגמנית כל כך יפה והמוזיקה של נגן הגיטרה ערבה לאוזני”. וככה בעמק לא יפה במיוחד בין אזור התעשייה למה שנשאר מהשדות גרים עד היום שכנים טובים חיי שלום.
אביגיל לוצקי בת 8

ואז הגיע דרקון צהוב ורעב. אכל הדרקון את דיירי הבניין: האלמנה, הגאון, הדוגמנית והרוקר. ומאז, בעמק לא כל כך יפה בין מפעל תעשייה לשדות, שוכן לו דרקון רעב מאד.
מ שקד בן 11

בסוף בא מישהו או משהו, זה לא היה ברור, שאהב לקטר ולעשן לעבוד על מחשבים להצטלם ולנגן רוק. הדיירים נבהלו, הם הבינו איך הם התנהגו ונתנו לאיש או לאשה את כל הבניין במתנה וברחו, רק מה שהם לא ידעו זה שהאיש היה כל האנשים שבאו לראות את הדירה!
אלה כנען בת 9.5

איזה סופר בשם עמית. מה זה! הוא קרא זה בכלל לא הסיפור!! מי הסופר שכתב את זה?! נו טוב, הוא רטן, ומאז הוא גר שם ”ומכתיב” להם את החיים.
נעמה נובופלנסקי בת 11

ואז היא כתבה את כל מה שקרה אם הבניין רק שבמקום אנשים יש חיות! בסיפורים יש קשר בין חיות לאנשים, לא?
מתן קין בן 11

אז הגיע העורך דין שגר בקומה החמישית להשכרה הוא אמר לבני הבניין שרק הלך לפגישה של עורכי דין, כולם הבינו מה קרה והורידו את השלט ”להשכרה” והעורך דין חזר לביתו.
אלון דרוקר בן 9.5

בסופו של דבר באה אישה יפת תואר וקנתה את הדירה והכל השתפר. הזקנה מהקומה הראשונה הפסיקה לקטר כי האישה נהייתה חברתה והאיש הגאון הפסיק לעשן כי הוא התאהב באישה והדוגמנית נהייתה החברה הכי טובה שלה והנגן גם התאהב באישה, וככה הכל הסתדר. עורך הדין שעזב הוא כבר לא בסיפור שאינו נגמר.
עלמה אלזם טופוריק בת בת 9

בסופו של דבר באה לאה הסופרת. שאלו אותה: ”הנאה הדירה בעינייך?” ”נאה, נאה”. ”התשבי לגור איתנו?” ”לא, ולא. כי השכנים אינם טובים בעיני. הם לוקחים זכויות יוצרים!”
מתן (שם בדוי) ל. בן 10

נער שהיה עצוב מאוד, חסר השכלה ורעב. הוא היה צריך מישהו שיטפל בו - והסבתא התנדבה. הוא היה צריך שמישהו ילמד אותו דברים, והגאון כל כך התלהב עד שהוא החליט שהוא יפסיק לעשן וילמד את הנער. הנער לא שמע מוסיקה בחייו, שכאשר הרוקרים שמעו זאת הם החליטו לנגן לו מיני מנגינות ושירים. הנער היה מאושר וכך גם האחרים.
מאיה סאסאקי בת 13

בא נער, ראה את השלט ועלה לראות את הבית. הבית היה בשבילו גרוע, כולם ראו את זה בעיניו. הם רצו לסלק אותו אבל הוא אמר: ”אני רוצה את הדירה הזאת”. התפעלו כולם ואמר הנער: ”הבית צר, המקלחת מלוכלכת, הבית חשוך אך השכנים טובי לב והם כולם מאפיינים אותי. הזקנה לוקחת כלי עזר מהחברה של אבי, חובב המחשבים, כמוני, אני אוהב ללמוד על סייבר.
אלעד רשלין בן 9

העכבר מהשיר של לאה, שלפני שבוע ארז חפציו ונסע. עכשיו כבר יודעים לאן ומדוע.
יונתן פסובסקי בן 10

העורך דין! הוא תבע את שאר שכניו על שהשכירו את הדירה שלו ללא רשותו. כעת לעורך דין יש את כל הבניין! (הוא כמובן טיהר את ריח העישון).
יובל קראוס בן 10

נער, שנראה בן שש עשרה. לידו רדפו חמישה כלבים אחרי פרפר. הדוגמנית שהסתכלה עליו מהחלון מיד התאהבה בו. ולוותה אותו לקומה האחרונה. הנער אמר: ”דירה יפה, אבל כדי להחליט אם אגור כאן אצטרך להכיר את השכנים.” האלמנה מצאה חן בעיניו כי רצה להיות מורה לנימוסים, אז הוא יוכל להתאמן איתה. את גאון המחשבים חיבב כי רצה לעשות מחקר על ביישנים והוא התאים. הוא פגש את נגן הרוק ואהב אותו מאוד, בגלל שאהב מוסיקת רוק. שאלה הדוגמנית: ”מה איתי? לא אמרת אם אתה מחבב אותי?” אמר הנער: ”אותך אני אוהב יותר מכולם. את יפה ותוכלי ללמד אותי אופנה וחוש סטייל". כך התווסף דייר שהרים את מצב רוחה של האלמנה. שהצליח במחקר על בישנים, פיתח את חוש הסטייל ואהב יותר ויותר רוק. לדייר החדש קראו ”נועם”.
עתליה שגיא בת 9

...זמר מפורסם ושאל: ”איפה בעל הבית!!!?”. בדיוק ירדה הדוגמנית ואמרה שתתקשר אליו. בעל הבית הגיע והזמר שכר את הדירה. בדרך לדירתו ניכנס לבקר את הגיטריסט ושאל: ”רוצה שנקים להקה ביחד?”, ”כן”, ענה הגיטריסט. כשחזרה הדוגמנית לביתה הזמר שאל אותה: ”רוצה להתחתן איתי?”, ”כן”, ענתה. ובחתונה הזקנה וגאון המחשבים רקדו יחד.
הדר גובר בת 10

הגיע השכן עורך הדין ושאל ”מי עזב? איזו דירה משכירים?”, ענו הדיירים פה אחד ”את הדירה שלך, הרי ארזת את חפציך.” ”ברור, הרי יצאתי לחופשה, קצת נמאס לי מהשגרה”. כולם צחקו ואפילו הזקנה השמיעה גיחוך מוזר ומאז ועד היום חיים הם בבניין. למרות שהגיעו אלי שמועות שהדוגמנית עוברת לווילה ליד הים...
דרור רביב בת 10.5

ראובן מ'הסיפור שאינו נגמר' מהגיליון הקודם.
דפנה אורג וינברג בת 11

באה חקלאית. היא גידלה מלפפון, עגבנייה, כרובית וכל מיני דברים. היא מאוד אהבה את הדירה ולא הייתה לה בעיה עם אף שכן, אז היא גרה שם והיא חיה שם באושר ובעושר עד עצם היום הזה.
עופר קלאוס בן 7

בסופו של דבר בא אדם עם מזוודות וחליפות, הדיירים לא הבינו במי מדובר, לרגע התחיל לדבר וכולם שמעו קול מוכר, זה היה עורך הדין שאמר:”מה אתם משכירים לי את הדירה? בסך הכל נסעתי לחופשה!”
רועי אופיר בן 11

עורך הדין. ”מה אתם עושים עם דירתי?!” שאל עורך הדין. ”איך אתם מעזים להשכיר את דירתי ללא רשותי?” ”אני הולך לתבוע אותכם!” אמר עורך הדין. למחרת הוא תבע אותם. הם שילמו לו 50 דולר ומאז האלמנה הפסיקה להתלונן, גאון המחשבים הפסיק לעשן, הדוגמנית שמרה יותר על חתולתה ונגן הגיטרה החשמלית הוריד את הווליום. כל זה כדי לזכות בשכנים טובים.
דניאל ובר בן 9

עורך הדין. וכולם שאלו אותו: ”איפה היית ומה עשית?” עורך הדין אמר: ”אני חי כאן כבר המון שנים, והתרגלתי לכל החסרונות: לרעש, לעשן, ולאנחות אז רציתי לבדוק אם השכנים שלי באמת טובים!”.
דפנה ביגון בת 10

בא עורך הדין, ראה את השלט ”דירה להשכיר” והבין הכל ולכולם הוא הסביר: ”לפני מספר ימים בזמן שכולכם הייתם עסוקים, הכנסתי אל תיבות הדואר כמה פתקים, ובהם כתובים כמה משפטים שאת הכל מסבירים” מיד הלכו כל השכנים אל התיבות, הוציאו ביחד כמה מעטפות, ומצאו כולם ביחד ארבעה פתקים ובהם כתובים: ”שכנים ושכנות יקרים, נסעתי לכנס עורכי הדין השנתי, אחזור בעוד שבוע ימים”. ומאז ועד היום, כאשר הם נזכרים בסיפור, שומעים את הצחוק שלהם מקצה השדות ועד אזור התעשייה והמפעלים.
אביגיל איסקוב בת 11

לפתע בא נער, די חביב וביישן, אמר הוא שלום לתושבי הבניין. כאשר ראה את הרוקרים בהופעה מיד מחא כפיים והחמיא נורא! מיד אחר כך דילג במדרגות לעבר הקומה השנייה, כאשר ראה את החתול של הדוגמנית נתן לו חלב ודגים, הוא ירד עוד קומה ושם פגש את גאון המחשבים, פתאום פתח בשיחה על מה קרה בפייסבוק. לאחרונה הוא ירד עוד קומה אחת ופגש שם את הזקנה הוא נזכר בספר שהוא קרא על ימי הביניים והשניים פתחו בשיחה מרגשת על התקופה הזו. לבסוף אמר לתושבי הבניין שהיה שמח להישאר כאן! והם חיו באושר וביושר עד עצם היום הזה...
אמילי אורלב בת 10.5

בסופו של דבר בא ניסים. ניסים היה אלמן שחור וגאון במחשבים. בצעירותו ניסים היה דוגמן של גיטרות רוק כך שכל הדיירים הסכימו שהוא מתאים. ניסים שמח והם חיו באושר ועושר עד אמצע היום הזה.
הילה ורדימון בת 10

הוא היה האקר מחשבים טוב במיוחד, הוא הסתדר מצויין עם איש המחשבים, האישה הזקנה ועם הדוגמנית. היה לו בסדר והיה לו נוח והוא שכר את הדירה ואחרי שנה הוא עזב, ואיש אינו יודע לאן ומדוע...
אבינועם אבני בת 9.5