הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 199 בנושא שוליים
 
אז הוא נהיה מפורסם ועבר לעיר הגדולה.
שחר גרינפילד בת 7

שבאו, נהרו,ומיהרו, מכל הכיוונים, אל ביתו של הדייג. ואותו איש, שפעם היה טוב לב ובודד, והיום הוא בן אדם עשיר, החליט, שבעצם, בעצם, הוא היה יותר מאושר, אז, פעם כשעוד גר לבד, והיה נדיב וטוב לב. ממחרת בבוקר, איש לא ידע מה קרה לאותו דייג זקן וטוב.
נעמה נובופלנסקי בת 11

... ששואלים את הדייג את אותם שאלות ששאל העיתונאי את הדייג, אבל הדייג לא ענה לעשרות הסקרנים שחזרו הביתה מאוכזבים ללא תשובות מהדייג. כאשר פתחו את הכתבה ראו שהתשובות לרוב השאלות שלהם כבר היו בתוך הכתבה. והעיתונאי נשאר בשולי המדינה, בשולי הכפר הנידח, ממש על שפת המצוק בבית.
אלון דרוקר בן 10.5

ואז הבית הפך למקום לא שולי והדייג הפך לאיש מאוד מפורסם והעיתונאי חיפש פריפריה אחרת ומצא איש אחר שגר במקום שולי עוד יותר. העיתונאי הפך לחקלאי שגר בפריפריה ונטש את המרכז.
נעם אלטשולר בן 9

והדייג לימד ולימד את כל הסקרנים שבאו אל בייתו וחלפו ימים, שבועות וחודשים. ויום אחד, אחרי הצהריים הדייג יצא לדוג הוא דג דג זהב. הדג התחיל לפתע לדבר ואמר: אנא ממך איש יקר שחרר אותי, ואתן לך כל מה שתבקש. הדייג בקש ממנו ספינת תענוגות פרטית, עם משרתים והוא קיבל את מבוקשו. ואז שחרר את הדג הדייג יצא משם להפלגה ולא חזר לעולם ואיש אינו יודע מדוע.
שירה סגל בת 9.5

והדייג לימד ולימד את כל הסקרנים שבאו אל בייתו וחלפו ימים, שבועות, חודשים. ויום אחד, אחרי הצהריים הדייג יצא לדוג הוא דג דג זהב. לפתע הדג התחיל לדבר ואמר: אנא ממך איש יקר שחרר אותי, ואתן לך כל מה שתבקש. הדייג בקש ממנו ספינת תענוגות פרטית עם משרתים והוא קיבל. ואז שחרר הדייג את הדג ויצא משם להפלגה ולא חזר לעולם ואיש אינו יודע מדוע.
שירה סגל בת תשע וחצי

המקום היה בראש הכותרות, כולם ראו, הסתכלו, דיברו על הכתבה והתעניינו בצוק הבודד שעל שפת הים. המקום היה מושלם מכל הבחינות. אנשים התחילו להתיישב במקום, לגור בו. כעת המקום הזה, שהיה פעם השוליים, נהפך למרכז. ואילו המקום שהיה פעם המרכז, היה כעת בשולים. הדייג הבודד (שכבר לא היה כל כך בודד) חשב לעצמו: ”אנשים אוהבים רק את המרכז”... והלך לגור בשוליים.
עמנואל רוזנראוך בת 10

כעבור שנה, כשהדייג כבר היה עשיר ומפורסם, והיה לו כל מה שהוא צריך, הוא הרגיש כאילו משהו חסר לו. ואז הוא מצא - הוא צריך מישהו לאהוב. הדייג ביקש מהנהג שלו שיסיע אותו לבית יתומים. הייתה שם ילדה יפה, טובת - לב, והוא אימץ אותה. והם חיים באושר מאז ומעולם.
ליה שאלתיאל צרפתי בת 11.5

גם הם ביקשו לגור עם הדייג וללמוד מימנו, אך בביתו לא היה מספיק מקום, אז הם בנו במצוק עוד ועוד בתים עד שלבסוף המצוק נהיה שכונה גדולה והומת אדם. יום אחד גילו כולם שהדייג נעלם, כנראה עבר למקום יותר שולי ויותר שקט.
עלמה אשל בת 11

ואז הדייג חשב לעצמו למה להישאר כאן עם כל האנשים שבאים לכאן וכל הרעש. גרתי כאן כדי לא להיות המרכז ועכשיו אני המרכז אז אני פשוט אעזוב ולבסוף הדייג באמת עזב למקום לא נודע ומאז לא שמעו ממנו לעולם.
דפנה. אורג וינברג. בת 11

ואז פקחתי את עיניי וגל שטף אותי וחשבתי לעצמי איך הגל ידע שבדיוק רציתי לעשות מקלחת?
ארבל כהן לסקלי בת 8.5

שרצו ללמוד ממנו. הדייג הסכים ומדי יום היו האנשים באים ולומדים ממנו. יום אחד נמאס לדייג הוא התגעגע לחיים השקטים. לכן אמר לתלמידיו: ”אינני רוצה ללמד”. חלק של תלמידיו נפגעו מהדייג. לאחר שבוע קרא הדייג לעיתונאי ואמר לו לכתוב: ”אני מתנצל בפני כל מי שפגעתי בו, פשוט התגעגעתי לחיים הקודמים”.
תמר נחמני בת 9

..שהחלו לנסות לדבר עם הדייג. לפתע נשבה רוח חזקה. החלה סופה עזה. הדייג החל לעלות על סירה וברח מהמקום. כשהסתיימה הסערה הוא הופיע בכל מקום - בעיתונים ובחדשות. לולא העיתונאי לא היה מגיע אליו כנראה אף אחד. ואיש לא היה מבחין בהעדרו ואף אחד לא היה תוהה לאן הוא נעלם.
עמרי מנור בן 12

העיתונאי חשב שעשה מעשה טוב וששימח את הזקן, עד שיום אחד הזקן נעלם ולא חזר ומה שנשאר ממנו היה מכתב אחד שהיה מיועד לעיתונאי ובו כתוב: אני יודע שלא רצית לעשות רע, אך איני רוצה להיות במרכז נוח לי וטוב לי להיות בשוליים החברתיים. אני מסתדר מצוין. זה היה משפטו האחרון.
נגה פאר בת 10 וחצי

אבל הבית לא היה שם! הדייג הלך לגור ביקום שולי ובשולי היקום. הוא חי בבדידות ובשלווה עד עצם היום הזה (הכוכב נותן כוח אלמוות אז הוא בן 8,000)!
רני במברגר בת 9.5

האנשים הסקרנים באו אל הדייג לשאול את השאלות שלהם. הדייג לא היה בבית. הסופה העיפה את המים המלוחים מהים. האנשים אמרו: ”גשם מלוח”, והתקרבו לשפת המצוק כדי לראות. ואז הם נפלו לים. המים חזרו למקומם ואחר כך הדיג חזר ודג את האנשים ברשת. הם שאלו אותו שאלות ואמרו ”תודה שהצלת אותנו”.
עופר קלאוס בן 7

הדייג אירח את כולם וכל האנשים שמחו מאוד אבל אחרי כמה ימים נהיה צפוף בביתו של הדייג והדייג הרגיש שכבר לא נוח לו. מהשמיים המלאכים ראו זאת וסיפרו לאדון שלהם האל. הוא הקשיב לדבריהם וניסה לראות אם הדייג באמת נהדר כמו שהמלאכים סיפרו לו. יום למחרת הגיעו עוד אנשים לביתו של הדייג אבל הפעם זאת הייתה משפחה עם ילדה בת 15 ילד בן 12 ילד בן 8 ילדה בת 5 ותינוקת בת 3 חודשים והדייג לא גירש אותם הוא הכניס אותם וחזר לעיר שהייתה ריקה ושם הוא גר לבד.
עמליה סוכרי בת 10