הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 200 בנושא חוכמה
 
ואומר: אני יודע איזה נסיך את צריכה את צריכה אותי, אני עם מוח גדול, עם חוש הומור, ואוהב הרפתקאות, אז מה את אומרת? היא התחתנה איתו והם יצאו להרפתקאות והתחרו מול אלופי העולם בחשבון וניצחו והולידו שלושה ילדים חמודים.
יובל קפלן בת 8.5

אף אחד לא ראה את פניו של האיש, הם הוסתרו בגלל שיערו הארוך. ואז הוא אמר, בקול מוזר: ”חיפשתם חתן שיהיה יפה בדיוק כמו הנסיכה, עשיר בדיוק כמוה, וחכם גדול כמוה. אני מאמין שאני מתאים...” ואז הוא חשף את פניו והראה שהם זהים לגמרי לאלו של הנסיכה, וגם חכמתו הייתה כמו שלה. הם היו זהים לחלוטין...
עמנואל רוזנראוך בת 10.5

שלום מכובדי: מלכי, מלכתי ונסיכה מקסימה, שמי תום חכמוני, ואני מגורר ברחוב חז”ל 2 ב. ראשית, אציע לפתוח חלון כיוון שפיהוקך מצביע על מחסור בחמצן. שנית, לכל שאלה אשמח לנסות לתת תשובה, ולמה שלא אדע אשמח ללמוד. כי איזהו החכם? הלומד מכל אדם.
תום אוגד בת 7

אני, אמר האיש, לא עשיר, ולא חכם. לא חוזה עתידות, וגם לא טוב בעבר. אז למה שנסכים? אמר המלך בליגלוג. כי אם אתה אוהב את הנסיכה, תדע שזה מה שטוב בשבילה. כי אני אומנם לא גאון, אבל אני יודע ליראות מה יהיה טוב לאנשים טובים.
נעמה נובופלנסקי בת 11

פתאום הנסיכה אמרה ”זה האיש שאני רוצה, שמכבד וחושב נכון”. ”אבל אני עני” אמר האיש. המלך כעס וסילק אותו. ”למה אבא”? אמרה הנסיכה המלך אמר ”כי הוא חוצפן. אמרתי רק לנסיכים לבא ולא לעניים”. הנסיכה הלכה לחדרה ובכתה . למחרת אמרה לעצמה ”אני אברח ואחפש אותו”. היא יצאה מהחלון של הארמון וברחה ומצאה את האיש ליד פחי הזבל. היא התחתנה איתו ובאה איתו לארמון, למרות שאבא שלה התנגד.
גיא שפירא בן 11

ולוחש באוזנה ״את מוכנה״. הנסיכה החזיקה בידו, הוא עצם את עיניו, הפך לינשוף ועף איתה מבעד לחלון.
שני יקואל בת 11

ואמר אולי אני לא חכם כמו ראש גדול, ועתידוס אבל אני כן יודע לפתור את כול החידות בעיניים זה כבר משהו נכון? הנסיכה חשבה קצת. (הרי היא לא צריכה לחשוב הרבה כי היא חכמה) ואז ענתה זה בדיוק מה שאני צריכה. ואחרי החתונה היא ביקשה שיפתור לה את שאלות 3,4,2 ו1.
רות ארוך בת 8

למועמד השלישי קראו רונלד, רונלד אומר: אני הגבר שאת מחפשת?”. ”מה? אני אפילו לא יודעת מי אתה?” השיבה. לכן”, המשיך רונלד, ”אופיע ואראה לך מה אני יודע”. ”אני מדען, אני כיום ממציא רובוט חכם שיפתור את כל הבעיות, פיתוח הרובוט דורש חכמה רבה. ”אתה הגבר שאני מחפשת!!!” אומרת בהתרגשות הנסיכה.
אלון נגר בן 12

”אני ג’ורג’ וושינגטון, כדאי לך להתחתן איתי כי אני מאוהב בך ואני אעשה לך מסאז’ לרגלים המסריחות שלך”. הנסיכה אמרה לו ”גם הריח שלך לא משהו. אנחנו יכולים להיות זוג מריח מסריח.” והנסיכה והנסיך התנשקו ונגעלו אחד מהשני. וחיו באושר ובגועל נפש עד היום הזה.
פלג ונטורה בן 9.5

הנסיכה אמרה: אני מחפשת אחד שיהיה חכם מספיק לפתור את 7 מאונך בתשבץ היגיון של 'ידיעות'.
אמיר אורן בן 12

הנסיך השתחווה אל הנסיכה בחיוך. ”שלום, אני הנסיך-ללא-השם,” הוא אמר, ”ובאתי כדי להגיד לך ש... את לא צריכה נסיך שיעזור לך. את חכמה מספיק בעצמך. אז תפסיקי את כל הבלגן הזה ותבחרי במי שאת באמת אוהבת.” כל יושבי הארמון הופתעו מדברי החוכמה של הנסיך. הנסיכה השמחה הנהנה בהסכמה וכעבור חודש נפגשה עם הוריה והודיעה להם שהיא לא מתחתנת.
הילה פרומקין בת 11

הוא התקדם ממש עד הכסא של הנסיכה ואמר ”שלום. אני הנסיך הכלושוםדבר הראשון. אני יודע הכל בשום דבר. זה אומר שאני לא יודע בהכל. וזה אומר שאני יודע את הכל בשום דבר שזה עדיין משהו ככה ש...” ככה הוא המשיך לדבר עד שהנסיכה השתכנעה שהוא מתאים לה. הם התחתנו והוא סיפר לה כל מה שהוא יודע, והיא סיפרה לו כל מה שהיא יודעת.
נטלי אבני פדרסן בת 11

הוא רכן לעברה ולחש לה משהו. הנסיכה חייכה וקראה מיד לעתידוס. עתידוס הגיע מיד ושאל: ”מה את רוצה? נסיכתי” וקד קידה קלה. הנסיכה חייכה ושאלה: ”מי ימצא חן בעיני?”
רני במברגר בת 9 וחצי

והוא אמר: שלום קוראים לי גבריאל ואני חושב שיש לי מישהו מתאים. מי?, שאלו משפחת המלוכה. ה’ אמר גבריאל בנחת.
איתן פלדמן בן 8