הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 201 בנושא חתולים
 
האנשים המשיכו להגיד שיש כל מיני מחלות מהחתולים. יום אחד בא וטרינר ואמר ”בואו ניתן להם שני וטרינרים שידאגו לחתולים”. עשרה וטרינרים באו ואמרו: אני, אני, אני. החליטו לעשות הגרלה ושני הזוכים מטפלים בחתולים כבר שלוש שנים, והמקום התמלא שוב בחתולים.
אדל נדב בת 8.5

”ואז פתאום, האישה של החתולים יצאה מהבית ובידיה שלושה חתולים. היא נתנה חתול לכל פועל, ואז נכנסה הביתה וחזרה עם קערית חלב ואוכל לחתולים. הפועלים התאהבו בשלושת החתולים ולא הסכימו להרוס את הבית. מאותו היום שלושת הפועלים נעשו כמו הבנים של האישה של החתולים, ועזרו לה להאכיל ולגדל את החתולים.”
נגה מלניק בת 10

על הגבול בין המושב להרים עמד בית ישן, מרובע ולו גג רעפים וחצר. קראו לו ׳הבית של החתולים׳. היו שם הרבה חתולים ואישה אחת שטיפלה בהם. כמה שכנים מהבית הסמוך באו לבקר את האישה. הם אהבו את החתולים. האישה נעלמה כאילו לא הייתה.
עמרי מנור בן 12

ואז פתאום כל החתולים יצאו מן הבית וקפצו על הדחפור. האישה אמרה לפועלים ”למה אתם צריכים להרוס את הבית של החתולים ושלי?” ”כי אנשים מהבניין החדש התלוננו שיש לו סירחון ומחלות, וגם כי הוא ישן והוא עומד להתמוטט”, אמרו הפועלים. האישה הסכימה ”אבל רק אם תביאו לי בית חדש אם חדר שירותים מחול, לי ולחתולים”, היא אמרה. הפועלים הסכימו והאישה והחתולים גרו בבית החדש והנקי באושר ובעושר עד עצם היום הזה.
אלונה גרונר בת 10.5

הוחלט להרוס את הבית בכל זאת. ברגע שהם התניעו את הדחפור, יצאה ממנו אשת החתולים וצעקה: ”לחתול יהפוך מי שבביתי ידרוך! ומי שמנסה לשים לו סוף, אהפוך אותו לעוף!” הם גילו שאשת החתולים היא המכשפה מניירה, שאימצה לה תחביב משונה, ומאז השכנים עזבו את האזור - ליד מניירה לא רצו לגור.
עינב נשר בת 12

והלכו לבדוק את הבית. אך כשהגיעו ראו שהאישה לא נמצאת שם, ובינתיים קלקלה האישה את הדחפורים, וכשחזרו האישה חזרה לבית והם לא הצליחו להפעיל את הדחפורים...
ענבר גרטי בת 10

לבסוף התחילו לפרק את הבית. בכל ההריסה לא נראה חתול אחד, לא נשמעה יללה אחת, ואף פועל לא דרך על קקי, והם לא היו זהירים במיוחד. בסוף ההריסה, אחד הפועלים הבחין בשלט. וזה מה שהיה כתוב: הלכתי. אינכם חשובים יותר מהחתולים, אבל אני חושבת שתבינו. אחרי זה לא היה עוד כלום חוץ מטביעת הרגל של חתול. מאז שוב אפשר לשמוע יללות מהבית של החתולים.
נעמה נובופלנסקי בת 12

ואז פתאום האישה שאלה אותם: ”תוכלו לפנות את הקקי של החתולים שלי?” הפועלים נגעלו במקצת אבל הם בכל זאת פינו את הקקי. הסתבר שהחתולים השמיעו רעש כי אפילו בשבילם הקקי היה קצת מסריח.
ליאן קניג בת 13.5

הפועלים היססו, ואז החליטו. הדחפור נכנס אל החצר, אבל במשך היום תושבי העיר הבחינו במשהו מוזר: הם לא שמעו דבר מכיוון הבית, לא את חריקת הדחפור ולא את רעש הקירות הנשברים. לקראת הערב, באו תושבי הכפר והביטו בחצר הבית של החתולים: במקום שבו עמד הדחפור, עמד כעת מתקן חתולים גדול עם ארבע קומות ועמודי גירוד. עליו ישבו ארבעה חתולים והתבוננו בעצב בתושבי העיר.
אביגיל בר הלל בת 11.5

ולפתע יצאה מהבית דמות מוזרה, חצי שקופה שדמתה כשתי טיפות מים ל’אישה של החתולים’. היא אמרה: ”אני אתנה, אלת החכמה. אני יצרתי את כל זה כדי שתבינו שגם השונה והמוזר יכול להיות מעניין ובעצם כולנו שווים”. אמרה ונעלמה. הפועלים והשכנים, שהגיעו לצפות בהרס המבנה, לא הוציאו הגהה. ולפתע נשמע כל ”מיאו” קטן וחמוד. מבעד השורה יצא נער ולקח את הגור המתוק. נגשו גם כל שאר השכנים, וכל אחד לקח לו חתול. ומאז, בכל שנה ושנה, ביום שבו אתנה, אשת החתולים, נעלמה, נשמע קול ”מיאו” קטן, ותושבי השכונה מגיעים כדי לברך את הגור החדש על בואו לעולם - זהו חג החתולים.
נעמה גטריידה בת 9.5

אשת החתולים יצאה אמרה לפועלים בכעס:”תהרסו את הבניין אם זה חשוב כול כך, אך בעוד שנים אני וחתוליי נתנקם בכולכם!” הפועלים לא הקשיבו לנערה הטיפשה שעמדה מולם. טעות גורלית! השנה היא 2045 אפוקליפסת החתולים בעיצומה. הנני חייבת להפסיק לכתוב כי מהבית השכן יש קולות שריטה. עד כאן רוני 2045.
רוני מירון בת 11

ואז אמר אחד הפועלים: יש לי רעיון, במקום להרוס את הבית לחתולים ניתן אנחנו בית לחתולים!, וכך היה: כל פועל אימץ לעצמו חתול ומאז שורר שקט ושלווה בשכונה. למיטב ידעתי עד עצם היום הזה.
תמר ויסברג בת 9

ופתאום יצאה אשת החתולים ואמרה ”מה אתם לא רוצים שיהיה בית לחתולים? אני רק מנסה לחשוב איך האנשים הכי ירצו לקחת את החתולים!” כעבור שבוע... זה מה שהיה כתוב במודעה ”חתולים בחינם! בואו מהר לבית החתולים!” ובאמת כעבור זמן מה לכל התושבים היה חתול/ה, אבל היא השאירה אחד/אחת לעצמה.
נור אלמי בת 8.5

ולפתע, צצו שני ילדים, תאומים זהים, ודקלמו ביחד: ”אל תהרסו את גן החתולים!”, גן החתולים? תהו הפועלים. ”האישה של החתולים היא סבתא שלנו”, צעקה הילדה, ”והיא מקבלת כסף לתרופות מאנשים מחוץ לשכונה שבאים ללטף ולקנות חתולים!”. והיא גוססת”, המשיך הילד, ”היא יכולה למות כי יש כל כך הרבה אנשים שמונעים ממנה לנהל את גן החתולים!”. לפתע, הפועלים שינו את דעתם, עשו ”אחורה פנה” ויצאו מהשכונה.
אלה אביטל בת 10.5

כמה שניות לאחר כך נשמע צחוק מרושע מהבית ואשת החתולים יצאה לבושה בשחור עם כובע מכשפות מחודד. היא עלתה על מטאטא שהיה קשור לעגלה והמריאה עם העגלה ובתוך העגלה כל החתולים. היא צחקה ואמרה: אתם עוד תתחרטו על היום שבו הרגזתם את מכשפת החתולים! והתעופפה משם.
הילי קרן בת 11

הפועלים היססו לרגע ואמרו אנחנו לא נהרוס בית מלא בחתולים תצטרכו להתרגל. כל בן אדם זקוק למים ולאוכל כך גם חתולים וכך היה... כל אחד אימץ חתול לביתו ואהב אותו מכל ליבו.
עלמה רסקין בת 8

לפתע הבית שלח הבזק ורדרד אל הפועלים. הם נפלו. הדבר היחיד שנשאר היה בניין רגיל, עם המוני פרחי ציפורן החתול בכניסה. וילדה קטנה וממושקפת שיצאה מהבניין בשמלה שחורה-לבנה ושתי צמות ג’ינג’יות-כהות. הילדה אמרה רק ”מיאו.” והלכה.
לי מרגלית בן 9

אך פתאום הם ראו שהבית הופך לאלוהים... ואז ראש העיר התעורר מהחלום.
איתן פלדמן בן 8

אנחנו נבנה מכונה שתעזור לך להדהים אותי יותר כי אחרת אנחנו נפרדים!😅
מאיה אנג-סלע בת 10

ואז מהפחים עפים חתולים ומשביתים את הטרקטורים! והאישה?-היא(וכל החתולים)עברו דירה.
עברי ברנשטיין בן 7/3