הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 202 בנושא אופניים
 
מיד אחרי הודעה זו נשלחו מאות מכתבים אבל מכתב אחד היה יוצא דופן. היה כתוב בו: ”העם דורש צדק תחבורתי”, זה כל מה שהיה כתוב במכתב. אחרי מכתב כזה היו חייבים לבדוק מי כתב אותו. הם יצאו לכל הארץ לחפש מי כתב את המכתב. אחרי בדיקות מעמיקות הם גילו שהמכתב יצא בכלל מלשכת שר התחבורה אז שאלו את השר: מה, אתה לא רוצה את כל השינוי הזה? אז השר ענה: ”לא, לא בא לי לוותר על הלימוזינה שלי ועל נהג שלי”.
לולי רז בת 12

לכבוד האגף לפניות הציבור שלום, אני כותבת כדי לומר לכם שהרעיון שלכם מעולה, הרבה יותר נעים לנשום כך ועושים יותר כושר. אבל ברצוני להודיע לכם שבעקבות עומס האופניים נוצרו פקקים בכביש. אני ממליצה לכם להציב רמזורים, שוטרים ומעברי חציה להולכי רגל. כמו כן, כדאי שתהיה זכות קדימה להולכי רגל. מיה כהן.
שירי טנא בת 10.5

יום אחד קיבל שר התחבורה מכתב שבו היה כתוב רק ”תודה מכדור הארץ.”
נור אלמי בת שמונה וחצי

יום לאחר פרסום המודעה מיליוני אופניים נראו בכביש, איש אחד שלא קרא את המודעה חשב לעצמו: ”יום ההפכים בא, אני היום אסע על המדרכה”. האיש נסע ונסע ויצא מרחובות העיר עד שראה שוטר ובלם. האיש אמר לשוטר ”אם אסור מכונית, מותר קורקינט?”
ליאת גליקמן בת 9

”אבל אין לי אופניים,” אמרה קרן בתחילת שיעור אופניים בבית הספר ”גבעולים”. לאף אחד בבית הספר הקטנטן הזה לא היו.
לי מרגלית בן 9

בימים שאחרי פרסום ההודעה נראו מליוני אזרחים נוסעים לבתים ולמקומות עבודתם באופניים. כמובן, לא היו שום רכבים פרטיים לנכים, בגלל הבירוקרטיה (”רוצה אוטו? תן לי שׂערה בבקשה. עוד חמישים ושש שנה תקבל תשובה”). ואמנם לא היו דרושים עוד מנתחי לב ורופאי ריאות, אך כמעט מיד גבר הביקוש לאורולוגים.
דוד צמיר גל בן 14

”לכבוד שר התחבורה, אני, באופן אישי, תמיד רציתי שהמכוניות ייעלמו מהעולם, והצעתך בהחלט תורמת למניעת התחממות כדור הארץ. אבל כשנוסעים באופניים, בעיקר ילדים, יש הרבה תאונות. אני מציעה שנבטל את התחבורה הציבורית ואת האופניים, ונתחיל ללכת ברגל! שלך, פלונית-אלמונית”.
עינב נשר בת 12

כל הארץ חיכתה בסקרנות ובפחד ליום שני, והנה הוא הגיע אמבולנסים גדולים במיוחד שנצבעו לשחור עם כיתוב ”ניקיון הסביבה ברשות שר התחבורה”. מכונית אחר מכונית נגררו למקום רחוק ולא מוכר. יש משפחות אשר התחילו לאבד את שפיותם והתחילו לבכות בהיסטריה ולרוץ במעגלים. היו גם משפחות ששמחו על השינוי ועשו מדיטציה ברוגע ויש משפחה מיוחדת שלא שמה לב לשינוי כאילו הסתירה משהו. רק חיוך קטן ומסתורי היה על פניהם. הגיע הבוקר הראשון לאחר ה”טרגדיה”, שר התחבורה נאם ואמר ”אזרחים יקרים אני שמח ששמעתם בקולי והתחלתם להתרגל אך צר לי לבשר שנפלתם קורבן למתיחה של הממשלה! אתמול היה ה-1 באפריל!” השר התחיל לצחוק אך לאזרחים כבר הייתה תכנית. שלושה אזרחים אמיצים רצו לעבר המכונית של השר והסיעו אותה למזבלה הקרובה שם הרסו את מכוניותיהם השר החליט להתפטר והם חיו בעושר ואושר עד ה-1 באפריל הבא.
זיו ברק בת 11

איך ששמעתי על החוק החדש התיישבתי עם דף ממוחזר וטוש אקולוגי והתחלתי לכתוב מכתב תודה לשר התחבורה מר אופנימהייר על היענותו לבקשתי המואילה. ברגע ששלחתי לו את מכתב התודה בצרוף עוד כמה בקשות עוזרות לעולם התנפלו עלי בהפתעה. חברי למשרד איכות הסביבה והודו לי על בקשותי למר אופנימהייר והסכימו פה אחד שאני תרמתי לעולם.
עמוס שטרן מרזר בן 6.5

הופתעתי ושמחתי גם יחד. זה בדיוק מה שסבתא-רבתא שלי חזתה בסוף חייה,כשהמציאו את המחשב! עכשיו הבנתי שלפעמים השמועות נכונות, סבתא-רבתא שלי היתה קוסמת! מיהרתי להחליף את מכוניתי הירוקה והמבולגנת באופניים עם סלסלה על הסבל כדי שאוכל לבלגן גם את האופניים .אחרי שנים כבר לא זכרנו איך נוסעים במכונית...
יסמין שטרן מרזר בת 12