הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 203 בנושא עיוורון
 
”שלום”,אמר העיוור,”יש מקום לשבת בו?” ”ממש מולך”,אמר סמי בקוצר רוח. העיוור גישש את דרכו אל הכיסא,ובעוד הוא מתיישב סמי שאל ”למה אתה משתמש בידיך ובמקל במקום להשתמש בעיניך?” העיוור השתהה רגע ואז פתח בסיפורו. ”תבין. כשהייתי ילד קטן, עדיין רק בן חמש,חליתי במחלה שפגעה אנושות בראייתי”. ואחרי רגע קצר הוסיף, ”ומאז אני עיוור”. סמי שתק רגע, הבין שהעיוור לא מתכוון להרחיב את סיפור ראייתו, ושאל ”מה שמך?” העיוור חייך ואמר ”שמי הוא דוד”. ”טוב אז לענייננו” אמר סמי הנבוך. ”האם אתה יודע משהוא על השודדים?” שאל בתקווה. ”מובן שאני יודע. הם גרו איתי בשכונות העוני שבתל אביב. שמם הוא ניקיטה ואיזי”. ”מצוין” אמר סמי בהקלה. תוך שעה כבר היו השודדים בחקירה, והעיוור? הוא היה בביתו החדש ברחוב אלנבי עם כלב הנחייה שקיבל כמתנה על עזרתו בחקירת השוד מהשוטר סמי.
נוגה לנזיני בת 10.5

סמי התחיל לדבר אתו בנעימות אך מיד גילה שהוא לא הפושע, הוא אמר לו סליחה שעצרנו אותך אך, תחתום כאן בשביל לבטל את התיק נגדך נגן האקורדיון. הוא מיד חתם. סמי אמר: איך יכול להיות שידעת היכן לחתום סימן שאתה לא עיוור! ואז גילו שהוא הגנב.
יהונתן אלבחרי בן 13

נו? אמר בקוצר רוח סגן ניצב סמי. אני מצטער. אמר בשקט, (ובנימוס) הקבצן. אינני יודע על מה אתה מדבר. על השוד כמובן! רתח סגן ניצב. ובכן, על השוד, אוכל לספר לך מעט מאוד. זה קרה בשעה 2, האזור היה ריק, ומי ששדד... היו שתי בנות בגיל העמידה. אבל לדעתי זו הייתה סתם תחפושת... ואיך אתה יודע זאת, אם אתה עיוור?! אני אמנם עיוור, ענה לו בשקט הקבצן, אבל אינני טיפש.
נעמה נובופלנסקי בת 12

פעם אחת ראיתי.
יונתן ניסים בן 9

”שלום וצהריים טובים”, אמר הסגן, ”אני מניח שאתה יודע למה אתה פה?” ”כן,” ענה העיוור, ”בחקירה על גניבת הכסף מהבנק.” ”אתה יודע מי זה היה לפי חוש שמיעתך?” שאל הסגן, ”כן, אדוני הסגן, זה היה מישהו שפיזם לו כך- בנצי, בנצי הוא הכי חכם” ”בנצי?!?!”. ”בנצי, ברנש מלוכלך שכמוכך בוא לעמדת הסגן”. אופסי.. חשב בנצי, הקבצן צדק..
אריאל זיו בת 9

עיוור: מה? סמי: אתה יודע משהו על השוד? עיוור: כן סמי:מי אמר לך? עיוור: אף אחד ראיתי אותו במו עיני! סמי: אבל אתה עיוור בכלל לא עיוור:מה פתואם! סתם שמתי מקפי שמש! סמי: לאיפה הלך הגנב? בל”ע: גנב? איזה גנב? היחידי שנכנס לבנק היה מנהל הבנק! :)
איל אבני בן 8.5

ואז הוא אמר:” אני עיוור, ולמרות שלא ראיתי את מה שקרה, שמעתי, הרחתי ומיששתי. מצאתי את החשוד המרכזי, הוא אצלי בבית. אני יודע שאתם חושבים שאין לי בית, אבל אני הייתי פעם שוטר והצלחתי לתפוס גנבים. אני מסכים לומר לכם איפה הבית שלי רק אם תסכימו לקבל אותי בחזרה לתפקיד שלי”.הסגן ניצב ענה:” בוודאי שנקבל אותך לתפקיד, אנו זקוקים לאדם כמוך”.
זיו שמעוני בת 12

”איך הצלחת לגנוב כל כך הרבה כסף?” ”לא גנבתי כלום - סתם ישבתי כשזה קרה!” ”ליד הבנק?” ”זה המקום שלי, אבל אני יודע מי גנבה את הכסף” ”מי?????” ”שמעתי שהיא גרה בקיבוץ עם הרבה שדות, וקוראים לה דורית טוחלי היא באה ממשפחה של עניים. היא רק רוצה לחיות!” בסדר - אני מוותר”.
נרי פלג בת 8

כשהקבצן הגיע לתחנת המשטרה סגן ניצב סמי שאל אותו:”מה קרה היום בשעה 10:30”? הקבצן ענה לו:”אתה יודע שאני עיוור נכון”? ”כן אני יודע.” השיב סגן ניצב סמי. ”טוב” אמר הקבצן מה שקרה היה ש.... ש.... אחי הוא הגנב! ”מה!!!” התפלא סמי. ”כן” ענה לו הקבצן אחי גנב את זה”. הוא גנב את זה, משום שלי אין מספיק כסף בשביל ללכת ללמוד כתב ברייל.”אהההה” אמר סמי ”אבל גם אם אחיך עשה את זה למטרה טובה אנו מבקשים את הכסף חזרה.” ”טוב” אמר הקבצן אבל גם היה לו תנאי. התנאי היה שהוא יקבל עבודה ומספיק כסף כדי ללמוד כתב ברייל. וכך היה....
יעל הראל ועתליה שגיא בנות 9.5

הקבצן העיוור ישב בכיסא. סגן הניצב שאל אותו:”איך אתה מנגן שאתה עיוור?” הקבצן ענה:”עניין של מיומנות” אמר הקבצן. השוטר קירב את ידו במהירות לקבצן והקבצן רעד. ”אתה עצור באשמת חשד לגניבה של מליוני שקלים.” הקבצן עשה עצמו נדהם, אך השוטר אמר לו:”על תיתמם לי! אני יודע שאתה רואה אחרת למה רעדתה?” והקבצן נתפס.
רוני מירון בת 11

המפקד דיבר עם העיוור, שאל אותו שאלות אם שמע משהו, הוא ענה שלא שמע כלום. הוא שאל אם היית פה שקרה השוד, ענה לו העיוור נראה לי שכן כי אני שומע אבל לא רואה. הם המשיכו לדבר והמפקד השאיל את האקורדיון של העיוור. הם המשיכו לחקור והעיוור הלך. יום אחד קרתה תאונה, האקורדיון נפל ונשבר וממנו נפל 9999999 ש”ח, והמפקד הבין מי גנב את הכסף. אבל שאל מי לקח את השקל החסר ופתח בחקירה נוספת.
עלמה אלזם טופוריק בת 9 וחצי