הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 204 בנושא הפתעה
 
”טוב, זו יד הגורל. עליי לפתוח את המעטפה.” אמר מר פוטצקי, וגיחך. הוא לא האמין בקארמה. הוא חזר אל כוס התה, ולגם לגימה ארוכה עד תום המשקה. כמו תמיד בסיום המשקה, קרא את הכתובת בתחתית הספל-”ליעקב, תודה על הכל! באהבה, ברכה.” מתחתיו, מאס החתול בהמתנתו לתשומת לב, וקפץ על השולחן והפיל את אחת המעטפות. מר פוטצקי שלח ידו והרים את המעטפה. משועמם, קרא את כתובת השולח. הייתה זו כתובתה של ידידתו אשר ניתק ביניהם הקשר, ברכה. תוהה על תוכנה, פתח את המעטפה אשר כתם זיעה התנוסס עליה, ולאחר קריאתה שמט אותה, בתדהמה. כעת זכר-9 בספטמבר, יום חטיפתו של אחיו, שמואל. בינתיים, חקרו החתולים את הנייר, אשר נכתב עליו בכתב יד מוכר. חרש, החל מר פוטצקי לבכות. "ניצלתי"
תמר קלפהולץ בת 11.5

״ביום שבו אתה תמות, תחכה לך הפתעה גדולה. אתה תהיה בטוח שתמשיך לחיות אבל באותו יום זה אתה תמות. הוא יסומן לך באדום על לוח השנה שלך. אתה לא תזכור את זה כי תמות באותו הרגע״. מר פוטצקי נשאר ללא רוח חיים בחדרו. באותו רגע קם בבהלה ממיטתו.
עמרי מנור בן 12

מר פוטצקי הסתכל על טיפת הזיעה נוחתת לאט לאט על המעטפה. הוא פתח מעטפה אחת, לא היה בה שום דבר מעניין. פתח את המעטפה השנייה וכלום. פתח את המעטפה השלישית, גם כלום. רגע לפני שמר פוטצקי העיף את המעטפה הרביעית לפח ראה: ”מזל טוב מר פוטצקי, איחולים חגיגיים ליום הולדת 100! מאחלת משפחתך האוהבת”. מר פוטצקי פתאום נזכר מה יש ב-9 בספטמבר: ”יום הולדת! יום הולדת לי! לי! לי!” שר מר פוטצקי, אבל אמנם מר פוטצקי נזכר מה יש ב9 בספטמבר, אבל הוא שכח שאסור לו להתרגש. יום למחרת המשפחה השמחה התקשרה למר פוטצקי, אבל הוא לא ענה. הם הגיעו אליו הביתה. רגע, חכו שנייה, צריך לעצור את הסיפור "רן רנוש רנצוקלה", היי מה! כנראה הכל היה בסך הכל חלום אז אני לא מר פוטצקי, אוף.
יערה נחמן בת 9.5

הוא פתח לאטו את המעטפה, עיניו החלו לזוז מצד לצד בעודו קורא את הכתוב, וחיוך גדול התפשט על פניו. במכתב היה כתוב שהוא זכה בהגרלה של שטראוס, אשר כבר שכח מקיומה, ושהפרס - הספקת מילקי לכל החיים, אמור להגיע באותו היום ה-9 בספטמבר. כל היום חיכה בהתרגשות לקבלת המשלוח ובסוף מת. כנראה שהרופא צדק.
תמר פז בת 11

הוא פתח לאט לאט את המעטפה, עיניו החלו זזגות מצד לצד בעודו קורא את הכתוב,וחיוך גדול התפשט על פניו. במכתב היה כתוב שהוא זכה בהגרלה של שטראוס, אשר כבר שכח מקיומה, ושהפרס-הספקת מילקי לכל החיים, אמור להגיע באותו היום ה-9 בספטמבר. כל היום חיכה בהתרגשות לקבלת המשלוח ובסוף מת. כנראה שהרופא צדק...
יותם פז בן 11

מר פוטנצקי התעורר מיוזע מחלום הבלהות וראה שהתאריך הוא ה10 לספטמבר והתנשם בהקלה, הוא עבר את ה-9 בספטמבר. פתאום דפק על דלתו האיש מחברת החשמל ואמר: היית אמור לשלם אתמול את החשבון, אתה באיחור!
לילך גרוטמן בת 13

ולאט לאט הפרטים החלו להתגבש במוחו. הוא נזכר שלפני הרבה שנים היה לו חבר ילדות, שמו גיא, והם טיילו בעולם ויצאו למסעות מעניינים ומסעירים. אך באותו זמן שניהם אהבו מאוד בחורה יפה, שיר, ושניהם התחרו על ליבה. אלו היו דבריו של חברו שהיו כתובים במכתב, בדיוק באותו יום: ”אם עוד 10 שנים בדיוק, שיר תמות והחברות בינינו שוב תפרח, אני מזמין אותך לצאת איתי למסע מסביב לעולם, מלא הרפתקאות וריגושים. אם לא – נמשיך להתחרות עליה לנצח, עד שאחד מאתנו יזכה בה.” מר פוטצקי נותר אדיש ובחן שוב את המכתב. הוא כבר התחיל לשקול את הרעיון להצטרף אל חברו, הרי הבחורה כבר מתה מזמן, אך אז לכדה את עינו מילה אחת במכתב: ”ריגושים.” אוי... מה היו דבריו של הרופא? ”והכי חשוב בשביל הלב שלך, אל תתרגש.” מר פוטצקי נאנח וצנח שוב בכיסאו. אולי בעוד 10 שנים.
טל וקסלר בת 11.5

המעטפה נפתחה. מתוכה בקע קולו של הרופא: אמרתי לך לא להתרגש! המעטפה נסגרה וברחה.
יעל לירז בת 8

הוא פתח את המעטפה בסקרנות גדולה, וראה שזו לא סתם מעטפה רגילה אלא ברכה שכתבה שכנתו הקשישה והמבולבלת גברת רחמנינוב. במכתב היה כתוב: ”ברכות ליום הולדתך החל ב 9 בספטמבר”. מר פוטנצקי חייך חיוך גדול של שמחה.
מיכל פלג בת 10

אז מר פוטצקי החליט לפתוח את המכתב המיוזע. הוא פתח בחשש את המעטפה והיה שם דף שנראה כמו הזמנה להלוויה. הוא העיף מבט בעיתון וראה שהיום ה-9 לספטמבר. הוא קרא את ההזמנה ושם היה כתוב: ”אנחנו מודיעים בצער רב וביגון עמוק על פטירתו של יקירינו, יוסף פוטצקי, אשר חטף התקף לב בעת קריאת מכתב מפתיע”. לפתע, מר פוטצקי חטף התקף לב ומת. עכשיו הוא יודע מה קרה ב-9 לספטמבר!
אלה אביטל בת 10.5

’’9 בספטמבר...9 בספטמבר... זה בכלל לא התאריך היום! היום השני באוקטובר... כנראה שהייתי אצל הרופא קצת יותר מדי זמן!’’ הרהר לעצמו מר פוטצקי.
ענבר גרטי בת 11

...9 בספטמבר, ה9 ל9... מחשבות חלפו בראשו. הוא הלך לשתות כוס מים בכדי להרגיע את נפשו הזקנה, כבר שנים הוא לא התרגש ככה! כשחזר להתיישב החליט לפתוח אחד ממכתביו החדשים אולי יהיה כתוב שם משהו מעניין או חדש שירמוז לו על התאריך. המכתב עליו טיפטפה טיפת זיעה היה הראשון בתור, מר פוטצקי פתח את המכתב, בתוכו היה כתוב...
יסמין שטרן מרזר בת 12

מר פוטצקי החליט שהגיע הזמן לפתוח את המעטפות, אולי זה יזכיר לו מה ששכח אבל מר פוטצקי צדק, מכתב ראשון: חשבונות,מכתב שני: חשבונות מכתב שלישי: הזמנה לאירוע החתונה של בנו, מכתב רביעי:...רגע,החתונה! חשב מר פוטצקי היא היום! ומר פוטצקי התחיל לרוץ ולבו דפק כל כך חזק עד שמר פוטצקי התעלף וכשהתעורר מצא את עצמו בגן עדן.
עמליה סוכרי בת 11

מר פוטצקי ניגב בידו היבשה אשר רעדה במקצת את טיפת הזיעה שנפלה חרישית על המכתב, וזה נפתח לכדי סדק צר. הוא פתח את שאר המכתב ובהה בכתוב בלב הולם. בדרך לבית הקברות חשב בצער על אשתו ז”ל. איך שכח את יום נישואיו עם אשתו? איך מכתב ארור הזכיר לו את היקר לו מכל? לבו הלם יותר משזכר אי פעם כשניצב מול קברה הלבן של אשתו. הוא אחז בליבו הדואב וחש כי משהו ישן חוזר אליו. משהו שקשור למזג האוויר. הוא נישק בשפתיו את השיש הלבן של הקבר והרגיש איך כוחותיו אוזלים. כעבור כחודש ניצב קבר טרי ליד הישן וזוג האוהבים נחו חרש בתוך קבריהם, מופתעים כל פעם מחדש ממזג האוויר.
לילה בלום בת 10

מר פוטצקי חשב וחשב עד שמצא. יום ההולדת של בן דודו איך שכחתי, כך אמר, בן דודי עזר לי כל השנים כשהייתי ילד קטן. הוא מיהר להתקשר אל בן דודו ולאחל מזל טוב ולהודות על כל השנים שעזר לו.
עלמה רסקין בת 8

פתאום הוא פתח את המכתבים ובמכתב אחד היה כתוב: חיים פוטצקי היקר,בוא לסופר היום בארבע. המכתב הבא היה חשבון חשמל והמכתב השלישי היה הזמנה לאירוע זקנים. חיים הסתכל בשעונו: השעה הייתה חמש דקות לארבע. הוא הסתקרן ויצא מהבית לעבר הסופר. המקום היה ריק. ”עבדו עלי!” חשב. הוא רצה לחזור הביתה ולפני שהספיק שמע קריאה ”הפתעה!” חיים שמח וראה את בני משפחתו רצים אליו. כולם הלכו לפארק וחגגו לחיים יום הולדת. חיים שמח והרגיש מהי הפתעה אמיתית.
לוטם דילמוני בת 10.5

במכתב היה כתוב: זכית ב56 מיליון ש”ח בדאבל לוטו!” האיש התקשר לכל קרוביו וממש-ממש התרגש. לחץ הדם שלו עלה והאיש מת בו - במקום.
עמוס מינקה בן 9