הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 207 בנושא מלוכה
 
אז כתבתי מכתב בחזרה ושלחתי לחוליו ארמוניוס ה- 32. במכתב היה כתוב שאני מסכים לכל הדברים שהוא אמר, אבל אני מבקש ממנו בקשה: שיאסוף לי צדפים.
תום אטיאס בן 8

למחרת הלכתי לים ובניתי ארמון חול. עשיתי חצר עם ג'קוזי ובריכה, והוספתי חומה מכוסות פלסטיק. שמתי ליד הארמון מצלמה, והלכתי הביתה. למחרת בדקתי במחשב את הצילומים ולא האמנתי למראה עיניי, שלושים אנשים קטנים באו וגרו בארמון החול, ”וואו” אמרתי והלכתי לישון.
דפנה צבר בת 11

רצתי לאמא כדי להראות לה את המכתב, ובדרך פגשתי את אחי הגדול עידו. כשעידו ראה את המכתב הוא חטף אותו מידי והתחיל לקרוא אותו. כמה דקות ספורות אחר כך, עידו החזיר לי את המכתב והתחיל לצחוק עלי, הוא אמר לי שמלכים קיימים רק באגדות. התעצבנתי על עידו, ורצתי לשרטט לי בדיוק את הארמון המושלם כמו הארמון שביקש חוליו, והלכתי לישון כי כבר היה מאוחר. למחרת בבוקר ההורים שלי העירו אותי ואת עידו מוקדם ואמרו לנו שנוסעים לים. כל כך שמחתי עכשיו יש לי זמן לבנות את הארמון שביקש חוליו, רצתי לחדרי לקחתי משם את התוכניות של הארמון ויצאנו לדרך. כשהגענו לים ירדתי מהאוטו ורצתי אל החול הרך, כשהתוכניות בידי. התמקמתי על החול והתחלתי לבנות את הארמון לפי התוכנית. כשסוף סוף סיימתי לבנות את הארמון לפי התוכניות, מין החול יצא מלך קטן ואמר לי: תודה לך ילדון על שבנית לי את הארמון שאני צריך, ולכן אני מכתיר אותך למלך הים, שם כתר על ראשי ונעלם. כל כך שמחתי וזה היה היום הכי טוב בעולם.
נועה ירום בת 8

”טוב...” אמרתי. ”מאוד מוזר. בטח סתם מישהו עובד עליי,” למחרת אימא נוקשת על הדלת ואומרת ”יש עוד 10 בשבילך”. בכל אחד מהמכתבים רשומות עוד ועוד בקשות, בסוף החלטתי שאני פשוט לא אעשה את זה. האיש הזה מגזים בכמות הבקשות שלו!
יעלי נשרי בת 10.5

מיד בקשתי מאימא; אפשר ללכת לים. ואימא הסכימה. כשהגענו ראיתי את הארמון בחול. מיד לקחתי דלי ואת חפירה. בניתי במערה קטנה ארמון, רחוק מהעין, והפכתי למאושר. כעבור ימים קיבלתי מכתב; שלום,ילד. תודה רבה על הארמון החדש, שעונה על כל הדרישות שלנו. בתודה, דיירי הארמון
אבישג הרשקוביץ בת 8

הנחתי את המכתב לידי והתיישבתי, הרמתי את הטלפון הנייד שלי והתקשרתי לאמיר בשיחת וידאו. ”הי” הפרצוף של אמיר עלה על המרקע ”הי” עניתי לו בחזרה. הוא חייך ברוח שטות ”אז, מה את אומר על המכתב ששלחתי?”
רוני ברוך בת 11

מיד נזכרתי שבניתי את הארמון לפני 29 שעות, נסענו לחוף וברגע שהגענו ראיתי את הארמון שלי, הרחקתי את הסכנות ולפתע שמתי לב לאיש קטנטן בצבע החול ”נו! למה אתה לא מתחיל!”
גור ארבל קומיסר בן 10

קראתי ושאלתי את עצמי, איך אוכל לעזור למלך כה גדול? לקחתי ארבע חתיכות עץ וחיברתי אליהן מקלות ארטיק כך שיראו כמטריות. שמתי עליהן חומר דוחה כלבים וקרני לייזר, ונסענו לחוף. מצאתי את ארמוני וכשהתקרבתי, ראיתי את חוליו ועשיתי כל שתיאר במכתב. לבסוף שמתי את כל דברי ההגנה, והכול עבד טוב.
עילי לפיד בן 8

לא האמנתי. אחרי יומיים שלחו לי עוד מכתב שבו היה כתוב: ’הכל היה מתיחה!’
רני במברגר בת 10

הופתעתי, לא האמנתי קראתי לאימא והיא אמרה לי ”תביא את המכתב” הבאתי והיא הפכה אותו, זו הייתה פרסומת לחוף ים.
נופר עמיעז בת 10

בהתחלה לא הבנתי למה הכתב היה כל כך קטן, שנית לא הבנתי עם כתב אותו גמד או בן אדם רגיל, ואז נזכרתי שאתמול היינו בים ובניתי ארמון קטן ואז הבנתי, קראתי מכתב שגמד כתב לי. כל כך התפלאתי עד שהתעוררתי וגילית שזה היה רק חלום...
מעין לייבוביץ בת 9

רצתי מהר לחוף (אני גר קרוב לים) אני שומע את אימא צועקת עליי, אבל זה לא עניין אותי. שהגעתי ראיתי את חבר שלי, את מלך הכיתה יותם צוחק. ”אמרתי לכם שהוא יאמין” הסתובבתי ואז שמעתי קול קטן.
גאיה ליבנה בת 11.5

לאחר שסיימתי לקרוא את המכתב, ביקשתי מאימא ללכת לאותו החוף. ואימא הסכימה. אז ראיתי את הארמון, המלך נופף לי בידו לשלום. אז בניתי ארמון חדש כמו שצריך, המלך הודה לי והלכתי, זה גרם לי להרגיש שעשיתי מעשה טוב.
עברי ברנשטיין בן 8

בחנתי את המכתב שוב והופתעתי שבארמון החול שבניתי אתמול מתגוררים בני מלוכה. איזה כבוד חשבתי, רצתי אל אימא ואמרתי לה: ”בואו נלך לים”. אימא שאלה מה יש לך לחפש בים? עניתי שום דבר... ””אז נלך בשבת הבאה”. התאכזבתי וחזרתי לחדרי. אחרי מה שקרה כל דקה הרגישה לי כמו שעה עד שלבסוף הגיע הרגע רצתי לחוף והתעצבתי לגלות שהארמון התפרק. מסתבר ששבוע זה מאוחר מדי... לא נורא אבנה ארמון חדש.
עלמה רסקין בת 8

לפתע אור סנוור את עיניי והתעוררתי, מיד יצאתי אל המרפסת והשקפתי אל הים. עד היום (30 שנה אחרי) אני חושב שראיתי על המרפסת של הארמון שבניתי דמות קטנה שמנופפת אלי לשלום.
נעה סעידוב בת 10.5