הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 208 בנושא גבורה
 
"פעם אחת, כשהייתי בטירונות, עשינו מסע. עלינו וירדנו את הר מצדה בשביל הנחש חמש פעמים. מי שמתעלף באמצע עולה ויורד את ההר עשר פעמיים ולא משנה כמה הספקת לפני שהתעלפת. אני התעלפתי אחרי פעמיים והוא סחב אותי על גבו וירד ועלה עשר פעמים רק בשביל שאני לא אצטרך לעשות את זה כשאני אחזור להכרה"
אחינועם הניג בת 11

הוא לא היה אותו איש, כך פתחה את דבריה. הוא תאום ואחיו התאום הוא זה שעשה את הכל. והתאום הוא... אני! אמרה והשליכה מעל פניה מסכה. ומאז בכל שנה יושבים שישה גיבורים במועדון. אולי בגלל זה קוראים לסרט של דיסני ”שישה גיבורים”.
עדי פרבמן בת 11

המלחמה הייתה קשה, פוצצו לנו גשרים, אבל אז קרה מעשה גבורה אמיתי, אני נפלתי מצוק, והוא פשוט ירה חבל לאדמה , החליק עליו, הניף אותי, זרק באוויר, הוא ידע שהוא ימות וזה היה נכון, ירו בו, והוא מת.
עופר קלאוס בן 8

”אני הייתי אשתו הראשונה. אני זוכרת איך פעם, בלילה, נכנסו אלינו לבית רוצחים. אני שמעתי רעשים והתלחשויות, וסכין ננעץ ונשלף. מיד התעוררתי והלכתי לחדרו. חזהו לא זז. פתאום ראיתי אור לבן בוהק, וקול פיצוץ. ראיתי דמות לבנה מטושטשת, ופתאום היא נעלמה, והוא חזר לנשום.
יואב יעקובוביץ’ בן 9

בתיה פתחה את פיה ואמרה ”אתם אולי לא זוכרים אבל אני פיקדתי אליכם בצבא וכל הסיפורים הללו. אני הייתי שם, אז אולי תעשו טובה ותספרו משהו חדש” חמשת הזקנים שתקו ואז צחקו והמשיכו לשתות אל תוך הלילה.
נורית ליפשיץ בת 13

אתם כולכם מספרים עליו ניסים ונפלאות, ואתם אפילו לא יודעים מה עשה לי? בושה וחרפה! אתם יודעים שהוא היה בעלי? הוא עזב אותי למען מדינה מטופשת? או שהוא עזב אותי לשם כך שאוכל לספר לילדיי שהוא היה גיבור והוא לא יהיה צריך לענות להם על שאלות? הוא אפילו לא עזר לפרנס את המשפחה שלנו מאז שהוא עזב אותי! ולא השאיר לנו גרוש! הזקנים נותרו פעורי פה עד שאדם בעל זקן לבן וארוך נכנס לבר, חברה! הוא אמר איך לא השתנתם!
שי וינרב בת 9

סיפורים משתנים, אתם לא יודעים!? אני לא יודעת את סיפורכם ואיך הוא משתנה, אבל אתם יכולים לשנות ולייחד את סיפורכם, כי אם לא תשנו אותם הם יהיו משעממים בסוף, אם תשנו אותם יהיו לכם סיפורים חדשים ומסקרנים.
יואל קלמנוביץ’ בן 12