הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 209 בנושא משקל
 
ואז היא ראתה שב תחתית של המכשיר יש כפתור ועליו כתוב ”כדי להעביר למצב אמת יש ללחוץ כאן” שולמית לחצה והמחשיר אמר ”אכלי בבקשה! את רזה מידי!” לאחר שבוע שאכלה כראוי היא הגיעה למשקל הנכון ושמחה!
נעמה מרום- רותם בת 12

...ואמר ”פילה!”. שלומית הסתכלה בכעס על המכשיר וגילתה שהוא כבוי. היא לא הבינה מה קורה ושמעה ”תרזי כבר, את בקושי זזה, שמנה אחת!”. היא הסתכלה בחלון וראתה שברפת שליד הבית שלה, הרפתן אומר לפרה ”נפוחה”.
עומרי ברק מדינה בן 9

בסופו של דבר שלומית אמרה: למה אני צריכה את המכשיר הזה? הרי הוא כל הזמן מעצבן אותי, ואני רוצה להיות שמחה ורזה. אז היא לקחה את המכשיר לחנות, ומאז היא למדה את הלקח שלה: לשמוח בחלקה.
אסף שמחוני בן 6

והמשיך לאיים על שולמית ואמר לה שאם תמשיך בדיאטה יבוא אסון גדול עליה ועל משפחתה. שולמית הזדעזעה והחליטה לנסות ולהפסיק בדיאטה. כעבור חודשיים הייתה בריאה ושמחה יותר מאי פעם.
קורן מור יוסף בן 11

שולמית התחילה להתעצבן על המכשיר וכל יום הייתה צורחת עליו בחזרה. היא התחילה לאכול בצורה טובה יותר וחזרה למשקל שלה. לפתע ברחוב צלם אופנה ראה אותה, התפעל ממנה ואמר לה שיתקשר אליה וייקח אותה לצילומים. לאחר שעה, בביתה, שולמית שמעה את הטלפון מצלצל. היא הרימה את הטלפון וצלם האופנה אמר לה להגיע לחוף הים הקרוב לביתה. שולמית נהייתה מפורסמת וגם אהבה את משקלה.
אמיר עומר בן 10

הדבר הזה המשיך כמעט שנה. ואז אמרתי, אני מפסיקה עם הדיאטה, מפסיקה עם המכשיר הזה. הוא מעליב אותי. הפסקתי עם הדיאטה. כעבור כמה שבועות חזרתי למשקל הרגיל שלי, והייתי שוב בריאה.
מיכל פלג בת 10

לבסוף שולמית נשברה, היא לא יכלה לראות את המבטים שנעצו בה והיה ברור שהם חושבים :”וואו למה היא למה היא כ”כ רזה היא חולה או משהו? ”היא לא יכלה לשמוע יותר ת’קללות של המשקל והיא הרגישה נורא. לבסוף היא חשבה לעצמה :”אז מה אם הדוגמניות שאני אוהבת כ”כ רזות, אני לא חייבת להיות כמוהן. למחרת שולמית הלכה אל החנות שבה קנתה את המשקל שבזמנו נראה לה מושלם אבל היום היה מזעזע. היא רצתה להחליף אותו במשהו מועיל יותר. היא החליפה אותו באופני הילוכים טובים. הוריה של שולמית אמרו לה לאכול יותר, כשהיא שאלה למה אמרו שאם תאכל מספיק אבל תעשה מספיק ספורט היא תשרוף קלוריות, תרזה במידתיות ותתחזק. שולמית עשתה כעצת הוריה והדברים הסתדרו כפי שאמרו.
ירדן ווטרמן בן 10.5

שולמית סבלה מאד בגלל המכשיר והחליטה להחזיר אותו לחנות. היא הציעה למנהל החנות לשנות את המכשיר. במקום שיעליב אותה ויקרא לה "פרה שמנה", המכשיר יאמר לה "את נהדרת! את משתפרת!" המכשיר החדש זכה להצלחה רבה ומנהל החנות מכר אלפי מכשירים ופתח רשת של חנויות. שולמית התפרסמה בכל העתונים בזכות הרעיון המוצלח שלה.
בר ענב בן 6.5

בסוף שולמית החליטה שנמאס לה. היא החזירה את הטאבלט לחנות. ואז היא הבינה; לא רק המכשיר אומר לה עלבונות, הוא פשוט צועק את זה ואומר את זה בגלוי, ואילו הסביבה, החברה, עושה את זה בחשאי. מבט גנוב, סלידה מוסתרת,מישהו שמתרחק צעד, מישהו שעובר מקום ברכבת. היא פשוט הרחיקה בחזרה את כל מי שהרחיק אותה, וקיבצה מסביבה את כל החברים שלה, את מי שבאמת אהב אותה.
עמנואל רוזנראוך בת 11

ערב אחד שולמית סיפרה לאמה על המשקל החדש שלה. אמה הייתה מזועזעת וניסתה להסביר לשולמית שהמשקל הזה הוא שטות גמורה, אבל שולמית לא השתכנעה. באותו לילה אמא של שולמית לא הצליחה להירדם. לפתע עלה לה רעיון. היא קמה במהרה, העירה את שולמית והובילה אותה למשקל. אמא של שולמית הניחה על המשקל את הבובה האהובה על שולמית. המכשיר צעק: ”פרה!!!” מאז שולמית הבינה שלא משנה מה חושבים עליה, מה שמשנה זה איך היא מרגישה.
אלי נאמן בת 9

ההורים הבינו שמשהו רע מאוד מתרחש. לאבא נמאס, והוא החליט לתכנת את המשקל מחדש כך שהוא יגיד דברים חיוביים ופחות ביקורת, ושיחזיר אותה למשקל הרצוי. ואכן, כשעלתה שולמית על המשקל, הוא אמר: ”את יותר מדיי רזה! את צריכה להתחיל לאכול!!!” ומאותו יום התחילה שולמית לשמור על איזון, ועל משקל תקין.
טל גדסי בת 11

אך יום אחד הוריה של שלומית הבינו שהמכשיר עושה לה רע והם החליטו לזרוק אותו לפח. כששלומית חזרה מהבית ספר ושמעה שהוריה זרקו את המכשיר לפח שלומית כעסה. אך הוריה הסבירו לה שהיא יותר מידי רזה לגילה, היא הבינה שלא צריך להראות כמו דוגמנית.
אחינועם הניג בת 11

ואז היא הביטה בפרסומת; מה היא ראתה בידה השנייה של הדוגמנית? חלב טרה. היא הבינה שהמשקל אומר כל הזמן רק ”טרה!” ”טרה!” ומאז היא שותה רק חלב תנובה כל בוקר, ועכשיו היא הדוגמנית הרזה בעולם.
אדן גולדברג רוזן בן 11

כעבור חודשיים שולמית לא יכלה לשאת זאת עוד, ולקחה קרקר קטן. כל כך רווח לה לאחר שאכלה את הקרקר. ביום שלאחר מכן אכלה שולמית עוד קרקר אך הפעם ראתה אותה חברתה הטובה מאיה. שולמית השפילה מבט והפסיקה לאכול. מאיה לקחה אותה לחדרה וכעבור חמש דקות יצאה שולמית מחייכת ושמחה.
נתנאלה פלג‬‎ בת 10

לאחר עוד שבוע של ניסיונות של הורדה במשקל שולמית חשה עייפה ומותשת. היא הייתה כל הזמן עייפה והייתה חולה כל כך עד שהייתה צריכה לשכב במיטה ולא יכלה לזוז מרוב כאבים ועייפות. הוריה של שולמית גילו שהכל באשמת המכשיר והחזירו אותו לחנות. הם הכריחו אותה לאכול ובתוך חודש שולמית חזרה לעצמה!
רוני עיני בת 14

"אני לא מבינה", חשבה שולמית. "אני מרזה ומרזה, אבל המכשיר לא מוותר!" היא עברה אל ההגדרות של המכשיר, לבדוק אם משהו לא בסדר, כשראתה שאחיה הקטן והמעצבן שינה את הגדרות הגיל לבת שנה.
שקמה פרידמן בת 12

יום אחד היא הבינה שמשהו לא בסדר. היא החליטה לעשות ניסוי: היא הניחה על המשקל דף, ומיד צעקה נשמעה: "שמנה!" שולמית הבינה שהמשקל מתוכנת לומר דברים כאלה לא משנה מה. היא הקימה קבוצה יחד עם נערות שעברו דברים דומים, והן תבעו את החברה של המשקל, והתעשרו מהפיצוי הכספי.
איילה ריבלין בת 10.5

שולמית הלכה ככה לתיכון מדי יום, וחבריה לכיתה נבהלו ממנה והתרחקו ממנה, אפילו חברתה הטובה ביותר, מעיין, לא דיברה איתה והסתכלה עלייה בגועל ובפחד. שולמית לא הבינה מה קורה ולמה היא לא נראית יפה כמו האישה שבפרסומת, אז היא נכנסה לאינטרנט וחיפשה "המשקל המושלם". היו באתר המון תגובות: המשקל הזה לא עובד!! הוא רק צועק עליי שאני שמנה, ואני בכלל רזה כמו קיסם!! רימו אותי, המשקל כל הזמן אומר לי שאני פרה!! שולמית הבינה שהחברה עבדה עליה, היא מהר רצה למקרר והתחילה לאכול כמה שרק יכלה, כי אחרי הכל המשקל שלנו לא קובע את מי שאנחנו באמת.
עמליה סוכרי בת 12

שלומית המשיכה לעלות על המכשיר ולקבל עלבונות ממנו, עד שיום אחד כשחזרה מבית הספר ואכלה ארוחת צהריים, אמא שלה בדקה אותה וקראה: אוי לי איך את נראית! את כל כך רזה שכמעט כבר לא רואים אותך! לאחר מכן היא אכלה ארוחה גדולה ואמא שלה שאלה אותה: "מדוע רזית כך?" ושלומית ענתה:"המכשיר הזה גרם לי לכך" ואז אמא שלה הלכה ובדקה ואמרה: "את יודעת, שמעתי שכל מי שקנה את המכשיר החזיר אותו לחנות מפני שהוא גרם לו להרזות יותר מידי!" וגם שלומית החזירה את המכשיר.
מאי ספקטור בת 10

בסוף הבינה שולמית שאלה שמכרו ופרסמו את הדבר הזה הם סתם נוכלים שרוצים כסף. אז היא החזירה את זה לחנות ואכלה כמה שבא לה, אבל עדיין הקפידה על דיאטה.
שחר גרינפילד בת 8