הזמן מנוי וגיליונות קודמים  |  צפה בגיליונות קודמים
  על אודות 'עיניים'  |    Einayim in my eyes  |    About Einayim
מערכת 'עיניים'  |  צור קשר
דף הבית
 
BrainPop


 
מבחר מהמשכי הסיפורים ששלחתם לגיליון 87 בנושא שחור-לבן
 
למחרת הגעתי לבית-הספר.ראיתי את אופירה היא חלפה אל פני.נשמע צלצול. התחיל השעור. נשמע צלצול. וחשבתי שהעלבתי את אופירה. אזרתי אומץ, נגשתי אליה ואמרתי לה” אופירה אני מצטערת שאמרתי לך שחורה. באמת.עכשיו אני לא אקרא לך שוב בשם זה. אקרא לך בשם ראוי” אופירה סלחה לי.
נעמה יונג-רון בת 8 1/2

חשבתי מה לעשות.למחרת,נכנסתי לכיתה ומצאתי את אופירה יושבת, ”אופירה”? שאלתי:”אני מאוד מצטערת שהעלבתי אותך. לא התכוונתי להעליב אותך” אופירה חייכה ”אני יודעת. החלטתי לסלוח לך. למדתי שאנחנו אומרים דברים שלפעמים פוגעים בלי כוונה. בדרך-כלל הם לא מבקשים סליחה ונוצר הרע. יש אנשים כמוך שמבקשים ונוצר טוב” אמרה. למדתי את הלקח,ואני בהחלט אזכור אותו.
נועם פרי בת 11

למחרת כשהלכתי לבית הספר פגשתי את אופירה ואמרתי לה:”אופירה אני מצטערת שפגעתי בך. זאת היתה רק מחמאה.” ומאז אני ואופירה החברות הכי טובות (לפעמים קצת רבות).
שירה בן בסה-הלר בת 9

מה עשיתי לה?, דיברתי עם שרית החברה ה”גדולה” שלי והיא הסבירה: אופירה עברה הרבה דברים מעליבים, שחורה זה כינוי מעליב. אם היו קוראים לי לבנה לא הייתי נעלבת התעקשתי. אבל שחור זה יותר מעליב חזרה שרית, אהה, ניסיתי להבין. למחרת הלכתי לאופירה וביקשתי סליחה והיא סלחה לי ומאז אנחנו ”כפתור ופרח”
יעל לקס בת 10 וחצי

למחרת אני ואופירה נפגשנו בהפסקה. ראיתי שהיא נפגעה כי היא בכלל לא רצתה לדבר איתי, היא אפילו עשתה כאילו היא לא רואה אותי! ניסיתי להתקרב אליה אבל אז היא התחילה לרוץ. בצלצול תפסתי אותה והצלחתי להגיד לה סליחה ומאז אנחנו חברות.
מאיה שמיר בת 8

למחרת בבוקר רציתי לדבר עם אופירה, אך היא לא הייתה בבית הספר. אחרי צהוריים באתי אליה לבית בכדי להביא לאופירה את השיעורים. אמה אמרה לי: ”מיטל מותק, לא שמעת? אופירה טסה עם אבא שלה לחודשיים לקנייה!” מסתבר שאופירה רצתה גם לראות את מה שאני ראיתי.
הלל אלשלם בן 10 וחצי

אחרי שבוע שלם שחשבתי למה אני צריכה להתנצל בפני אופירה הלכתי לבית הספר ואופירה נראתה מחוייכת ועליזה.שאלתי את אופירה:אופירה מה שלומך? והיא ענתה:לטיול בת מצווה שלי נסעתי לשוודיה, כולם שם לבנים כמוך!! אמרה וצחקה בקול. ”אני למדתי את הלקח שלי..” חשבתי לעצמי. ביקשתי מאופירה סליחה והכל חזר להתנהל כרגיל.
דניאל קליין בת 11 וחצי

מאוחר בלילה כתבתי על פתק כל מה שאני רוצה לומר לה והלכתי לישון, בבוקר כשהלכתי לבית הספר הרגשתי קצת רע, כי הבנתי מה העליב אותה. העליב אותה שאני אומרת שהיא שונה, אז ניגשתי אליה ואמרתי כל מה שאני מרגישה. היא הסתכלה עלי ונתנה לי חיבוק גדול, ועד היום אנחנו החברות הכי טובות בעולם.
תמר חסין בת 11

כל הלילה חשבתי, לא הבנתי מה עשיתי, למחרת ניסיתי לדבר עם אופירה, היא אמרה ”מה את רוצה מיטל?” ”שתביני שלא התכוונתי להעליב לא הבנתי מה אמרתי”. ”אני סולחת לך, כי לא הבנת למה התכוונת” היא נתנה לי חיבוק אוהב, ואני החזרתי לה חיבוק.
תמר בן שלמה בת 11

ואז כעבור כמה רגעים הבנתי שזוהי גזענות ונזכרתי שאבי סיפר לי על האפרטהייד וששחורים נעלבים מזה שכולם אומרים עליהם שחורים , שחורים , שחורים ואז הלכתי והתנצלתי לפניה ונהינו חברות
חגי אמיתי בן 10

ואז הבנתי שהעלבתי אותה בזה שדיברתי על השחורים. ובלילה כשהלכתי לישון היה לי חלום רע: כל השחורים באים אלי ולוקחים אותי ושמים אותי במקום נורא ו... אז התעוררתי ומיד התנצלתי בבית ספר לפני אופירה ושוב חזרנו להיות חברות
עילאי הס בת 9

חשבתי על מה שקרה בבית ספר כל הלילה, בסוף הבנתי! למחרת רצתי לאופירה ואמרתי לה שאני נורא מצטערת ואמרתי לה גם שאני חושבת ששחורים הם מגניבים ושאני הייתי רוצה להיות כמוה. בסופו של דבר השלמנו ומאז אנחנו החברות הכי טובות בעולם!
שיר לוי-אדיר בן 1/2 11