סיפורים לילדים הסיפור שאינו נגמר

אתם מוזמנים להמציא המשך ל'סיפור שאינו נגמר' המופיע
בגיליון החדש. מבחר מן
ההמשכים שלכם יפורסם בגיליון
הבא, והשאר יפורסם כאן באתר במדור "סיפורים לילדים".
כמו כן ניתן לקרוא באתר סיפורים לילדים בקליק כאן.

תקציר הסיפור שהופיע בגיליון פיסול

אֶלְיוֹט מחכֶּה כבר לַשלג שיַגיע, וּבַיום שבּו שְוֶודְיָה מִתכּסָה לבָן הוא ממהר לפַסל איש שלג בַּחצַר הבַּיִת. למַרבֵּה ההַפתָעה, בַּבּוקר מתבָּרר שאיש השלג נֶעלם. אֶלְיוֹט בּונֶה איש שלג חדש, אך למוחרָת בַּבּוקר גם איש השלג הזה נעלם. אֶלְיוֹט מחליט לִפתור אֶת התַעלוּמה. בַּלַיְלה הוא יושב ליַד החלון וּמתַצפֵּת על איש השלג שלו, ואז הוא רואֶה משהו שלֹא יֵיאָמן...

המשך:

…אבא של אליוט היה שם. והוא חזר ואמר לעצמו: ׳מישהו בנה פה איש שלג בכניסה לבית! פירקתי אותו והשארתי את הגזר לארנבונים…׳ ואז הוא קרא בקול רם: ׳אגב, מצאתי את שני הצעיפים החסרים שלך, אהובה שלי.׳ אליוט היה המום! אביו עכשיו ראה את אליוט מסתכל עליו במבט זועם ואמר: ׳למה אתה כועס, חמוד שלי?׳ ואז אליוט סיפר לאביו את כל מה שאבא שלו כנראה לגמרי פספס…

אדם שרלין
בן 7

המשך:

איש השלג נע מעט במקומו, עיניו עטו הבעה אנושית והתחדדו בקצוות. הגזר נדחף החוצה ע״י אף נשרי חדש. גופו התאחד וכבר לא היה רק שלושה כדורי שלג. חריץ קטן הופיע בתחתית פרצופו והיה לחיוך ערמומי. אליוט צפה בתדהמה בשעה שאיש השלג הפך עט עט לבן- אדם חי ונושם, בשר ודם. איש השלג/ בן האדם יצא בהליכה ממקומו לעבר היער הסמוך, מתרגל את רגליו. אליוט קם מהמיטה התלבש במהירות, ורץ על קצות אצבעותיו (כדי לא להעיר את ההורים) מחוץ לבית, תוך כדי קריאות של: ״חכה!״ ו״ עצור!״ איש השלג/ בן האדם הסתובב ועצר. ״לאן אתה בורח?״ שאל אליוט. הפסל החי הסתכל  מסביב כדי לוודא שאף אחד לא מצוטט, ואז שאל בקול מהוסס, נמוך מן הצפוי ״ אתה מבטיח לא לגלות?״ אחרי רגע קצר של מחשבה… ״אם זה נחוץ, אני מסכים.״ אליוט ראה שלאיש השלג הוקל ״ טוב, אז העניין הוא כזה: ביער יש מערה אחת, בה מתחבאים אנשי השלג מפני איתני הטבע והילדים המתרוצצים.״

״אז למה אנשי השלג הקודמים שלי לא ברחו לשם גם?״ איש שלג צריך להיות מספיק דומה לבן אדם כדי שיהפוך לכזה״ הסביר. ״במשך השנים השתפרת ונהיית מיומן, ולכן רק השנה זה קרה״. כאשר הוא סיים, איש השלג הסתובב וברח אל תוך אפלוליות היער. מאז ועד עולם אליוט לא השקיע יתר על המידה בבניית אנשי שלג.

עידו פוקס
בן 12

המשך:

אליוט ראה 2 דובים גדולים, מעמיסים את איש השלג ולוקחים אותו איתם. אליוט זינק מהמיטה ויצא מהבית. אליוט התחיל לעקוב אחרי הדובים. הדובים הגיעו ללב היער שם ראה אליוט מראה שהדהים אותו:

אליוט ראה שם עשרות אנשי שלג. לא רק שלו. ליד אנשי השלג של אליוט עמדו שני הדובים. פתאום אליוט ראה שלצידו עומדים עוד ילדים שעקבו אחר אנשי השלג שלהם. הדובים הבחינו בילדים וקראו להם להצטרף. מעתה היתה זו תחרות משותפת לדובים ולילדים. עכשיו נותר לנחש מי ניצח…


עמית ינקוביץ
בת 8

המשך:

אליוט ראה את חבריו הטובים נושאים את איש השלג. הוא צעק להם לעצור אולם הם התעלמו מקראותיו ורצו לכיוון הבית השכן. אליוט רץ לכיוונם וראה את כל אנשי השלג שבנה איי פעם נמסים הם הסתכלו עליו הוא הסתכל עליהם….
בבכי הוא שאל אותם למה עשיתם לי את זה??? בלי להסס הם השיבו לו כי מפלצת החומצה הענקית פקדה עליהם לעשות זאת מאחר שהיא נהנית לראות דברים נמסים. בזמן שהם סיפרו לו הוא הבחין במפלצת מגיחה מאחור. אליוט הבין למה הם השאירו את הגזרים בביתו. הוא רץ לשם לקח את ערמת הגזרים וזרק בכל כוחו על המפלצת. המפלצת צווחה ונעלמה.

גור מרום
11 וחצי

המשך:

שועל נעמד על איש השלג, משך עם שיניו את הצעיף וברח. אליוט מיהר להעיר את אמא. אמא הישנונית נענתה לבקשתו לצאת בעקבות השועל. אמא ואליוט התקדמו בשקט בעקבותיו, עד שראו שהוא נעלם בתוך מאורה. הם התקרבו בזהירות והציצו פנימה. הם הופתעו לגלות משפחת שועלים רובצת על שלושת הצעיפים של אמא.


רועי צביאלי
בן 6 וחצי

המשך:

הוא ראה את ג׳ואי מהשכונה הקרובה מרים את איש השלג של אליוט. אליוט יצא מהחלון ושאל אותו מה אתה עושה כאן ולמה אתה גונב לי את איש השלג שלי?? ג׳ואי ענה לו אני לא יודע לבנות איש שלג וכולם בשכונה שלי צוחקים עלי אז לקחתי לך את איש השלג כדי שיעריכו גם אותי. ומאז כל פעם שירד שלג אליוט בנה איש שלג גם לג׳ואי.


פלג רשתי
בת 12

המשך:

ליד איש השלג האהוב שלו עמד חברו הטוב, אורן, מכניס את הכפתורים ואת הצעיף הכתום של אמו לתוך שקית קטנה. את שני הדודבנים זרק לפיו ובלע. אליוט רץ כמו שלא רץ בחייו. “אורן! מה בדיוק אתה עושה?!” הוא אמר. “אממ… אופס… אני חושב שכדאי שאלך…” אומר אורן ומתחיל ללכת לאחור, אך אליוט בולם אותו. “זה אתה? אתה הרסת לי את אנשי השלג שבניתי? אבל למה?” הוא אומר בפליאה. “טוב, אם אתה רוצה לדעת את האמת, אז… זה בגלל שתמיד, אבל תמיד, אנשי השלג שלך הרבה יותר טובים משלי! לא משנה כמה קישטתי אותם, וכמה השקעתי בהם, שלך תמיד היו רמה אחת למעלה. אז בחורף הזה החלטתי שאני לא מוכן שזה יקרה שוב! אז, טוב, הרסתי לך אותם… אני מצטער, סליחה.” אומר אורן ומתחיל ללכת לאחור באיטיות, מרכין את ראשו. “חכה.” אומר אליוט. “זה לא כזה נורא. חשבתי שאתה איזה מפלצת שרוצה להרוס אנשי שלג!” צוחק אליוט. אורן צוחק בביישנות. “טוב, אז, אם אתה לא כועס, תוכל להסביר לי איך אתה עושה אותם כל כך טוב?” שואל אורן. “הי, אף פעם לא אמרתי שאני לא כועס,” אומר אליוט. “אבל למזלך, אני לא כל כך כועס,” הוא אומר. “תבוא מחר בתשע בבוקר לחצר הזאת.” , “איך? יש מחר בית ספר!” אומר אורן. “לא שמעת? ביטלו! יש כל כך הרבה שלג שאי אפשר לנסוע בכבישים!” אליוט אומר וזורק על אורן כדור שלג. אורן צוחק ומתחמש בכמות נכבדת של שלג. הוא עושה כדור גדול וזורק על אליוט. ומאז ועד היום, אנשי השלג נשארים עד שהרוח מעיפה אותם. עד שיום אחד…

ניצן הירש
בת 9 וחצי

שלחו את ההמשכים
לסיפור החדש בנושא

נהר

המשך:

אליוט ראה שבדיוק בשעה 6 בבוקר בא נהר לחצרו ואז איש השלג קם לתחיה, נכנס לנהר והנהר סחף אותו. לא פלא שראה שם את כל אנשי השלג האחרים שבנה בעוז. ואז כמעט שהנהר כבר לא נראה. אליוט קם מהמיטה, הצליח להגיע לנהר בזמן ואמר “הנה אתם, למה אתם בורחים לי?” ואנשי השלג ענו “כולנו הרגשנו בודדים והנהר הבטיח שיביא אותנו לארץ אנשי השלג, ובאמת לקח אותנו לשם. האם תסלח לנו?”. “טוב”, אמר אליוט”, “אבל בתנאי שתיקחו אותי לארץ אנשי השלג”, “בסדר” ענו אנשי השלג והכל נגמר בטוב. וברור שהחזירו את אליוט הביתה.

אלונה בראל
בת 7 וחצי

המשך:

על השלג מצוידת במעיל וכובע צמר שבקצהו פונפון צעדה… אלינה! אחותו הקטנה שאליוט כל כך אהב.

היא השמיעה קולות מוזרים כאילו היא יצור קטן וחסר ישע. אליוט מיהר ללבוש מעיל וכובע (שמשום מה היו כבר מונחים מוכנים על השולחן) ויצא החוצה. בחוץ הוא הסתתר מאחורי עץ הציץ וראה את אלינה מורידה את הצעיף את הגזר את הכפתורים ואת שאר האביזרים. אחר כך הוציאה את המקלות שהחזיקו את האיש ורצה משם כשהיא מפילה את הגזר.

לאחר מכן, הוא עקב אחריה לפינה מאחורי השיחים, שם ראה, שלושה אנשי שלג. שניים מהם עם הצעיף והכפתורים שהוא קיבל מאמא,  ואחד בלי כלום שעליו שמה אלינה את הצעיף והכפתורים שלקחה עכשיו. אליוט שם לב שלאף אחד מאנשי השלג אין גזר בתור אף. הוא יצא ממקום מחבואו ואמר: “אלינה?!” היא קפצה בבהלה והתנשפה “אליוט!” היא קראה “מאיפה צצתה?!”  

אליוט התעלם מהשאלה ושאל “אלינה מה את עושה?” היא נאנחה והתחילה להסביר: ” אז ככה, הכל התחיל ביום הראשון של השלג לא היה לי מה  לעשות כי כל החברים שלי בנו אנשי שלג ואני לא יכולתי להצטרף בלי חומרים וכשביקשתי מאמא היא אמרה שהיא הביאה  לך את החומרים. אמרתי לה שאין לי מה לעשות והיא אמרה שתלך לחפש לי אבל אז היה לה טלפון והיא היתה צריכה לענות ואחר כך היא כבר שכחה את זה.  אז מוקדם בבוקר קמתי וראיתי שבנית איש שלג ושאפילו לא שאלת אותי אם אני גם רוצה למרות שסיפרתי לך שכן. אז נעלבתי ופירקתי את אולוף איש השלג לקחתי את האביזרים ובניתי לי חבר אבל אז גיליתי שנפל לי האף אז למחרת  כשלקחתי את האביזרים שוב השארתי אותו וגם היום הפלתי .”ומה הקטע עם הקולות?”שאל אליוט. 

במשחק שלי אני יונק דבש שכשהוא היה גוזל הוא נפל מהקן ואנשי השלג הצילו אותו.” הסבירה אלינה “אני מצטערת שהרסתי את אנשי השלג שלך.” היא הוסיפה “גם אני מצטער כל כך התרגשתי שלא שמתי לב” ענה לה אליוט והם התחבקו. “אז… רוצה ליבנות יחד איש שלג?” שאל אליוט “ברור!” ענתה אלינה והם החלו לאסוף את הדברים.  “רגע” אמר אליוט “כשיצאתי המעיל והכובע כבר היו מוכנים על השולחן ממש כאילו מישהו תכנן את כל זה יש לך מושג על מה אני מדבר?” “האמת שגם אני הרגשתי ככה” אמרה אלינה. “מוזר… טוב מה זה משנה יאללה בוא נמשיך” היא הוסיפה והם המשיכו. 

מהמרפסת הסתכלה עליהם אמם היא צפתה בהם צפתה וחייכה לעצמה.

מאיה ריבוש
בת 10 וחצי

המשך:

מייקל חברו הטוב מהבית השכן, התגנב לעבר איש השלג של אליוט. הוא הביט לצדדים כדי להיות בטוח אם אף אחד לא מסתכל עליו. כשראה שאין אף אחד התקרב לאיש השלג המרהיב. אליוט מיהר להוציא את הטלפון והתחיל לצלם. מייקל פירק בשקט את איש השלג כדי שאף אחד לא ישמע אותו. כעבור כמה שעות אליוט צעד עם כל ילדי השכונה שקרא להם קודם, לעבר ביתו של מייקל. הוא דפק בדלת. מייקל פתח את הדלת. הוא הופתע לראות את כל ילדי השכונה ובראשם חברו הטוב אליוט. “אתה הרסת לי את איש השלג שלי?” שאל אליוט. “למה שאני אעשה דבר כזה?” שאל מייקל בתמימות. אליוט הראה לו את התמונות, אבל לא הסתפק בזה. הוא השווה את המגפיים של מייקל לעקבות שנראו. בסוף מייקל הודה שהוא הרס לאליוט את האיש שלג כי הוא קינא בו. אבל אז הם בנו ביחד איש שלג ונשארו חברים טובים לנצח.

אור לוין
בת 8

המשך:

אליות ראה קוף קטן ושחור אוכל את איש השלג המושלם שלו. הי, צעק, מה קורה כאן? מתוך השלג הגיח ילד בן שלוש עשרה וניגש לחלון. אני מצטער, אמר, אני אשל, ולא התכוונתי להרוס לך את איש השלג אבל הקוף שלימאוד אוהב אנשי שלג.
אני אליות, אמר אליות. ומה הבעיה? הוסיף, אני יכול ללמד אותך להכין. ובאותו הבוקר אליות באמת לימד את אשל ומאז הם לא נפגשו לעולם.

עתירה מרינברג
בת 8

הצטרפו כמנויים דרך פייפאל:
כתבו לנו את שמות 2 גיל' המתנה
הצטרפו כמנויים דרך פייפאל:
כתבו לנו את שמות 2 גיל' המתנה